Yeni dizilere yakından bakalım

Işınla Bizi Scotty 19.03.2016 Tatlı İntikam
Tatlı İntikam

 Bir zamanlar ekranlarda "yeni sezon" başlangıcı olurdu. Bu (okulların da açıldığı) Eylül-Ekim aylarına denk gelen sonbahar-kış sezonunu ifade eden bir terimdi. Kanallar yıl boyunca yayınlayacakları dizi ve programlarını planlar, hazırlar ve bu tarihlerde yayınlarlardı. Hâlâ bu terim aynı dönem için kullanılıyor ama son yıllarda dizi sayısının iyice artması, izleyicinin birbirini tekrar eden içerik ve uzun süreler nedeniyle dizilerden uzaklaşması, reytinglerin genel olarak düşmesi ve ardı ardına yeni dizilerin yayından kalkması üzerine bu sezon kavramı da anlamını yitirmeye başladı.

Ocak-Şubat aylarında, kendilerine sıra gelmesini bekleyen diziler, kalkan dizilerin yerine yayınlanmaya başladı. Bu süreçte yine bir düzenden, 'sezon ortası' diyebileceğimiz dönemden söz etmek mümkünken son birkaç yıldır, çoğu dizi 13 bölümü bile tamamlayamamaya  ve başarılı diziler bile aniden düşüşe geçmeye başlayınca, zarar etmek istemeyen kanallar hiç zaman kaybetmeden yeni dizileri mümkün olduğu kadar çabuk yayına sokmaya başladılar ve sezon kavramı da tamamen ortadan kalktı. 

 
Bütün kanalların, içinde bulunduğumuz Mart ayında ve hemen önümüzdeki Nisan'da yayına alacağı, şans vereceği, deneyeceği bir dizisi var. Hakkında konuşulan, netleşmemiş olan ya da herhangi bir tanıtımı yapılmamış olanlar bir yana, halihazırda çekimleri başlamış ya da  fragmanları, tanıtım görselleri yayınlanmış ve yayını bekleyen projelere yakından bakalım.

  
TATLI İNTİKAM
 
Başrollerinde en son 'Kiralık Aşk'ta izlediğimiz Leyla Lydia Tuğutlu ve 'Kırgın Çiçekler'de izlediğimiz Furkan Andıç'ın yer aldığı dizinin türü romantik-komedi. Yönetmenliğini Barış Erçetin'in üstlendiği, senaryosunu Pınar Ordu, İlker Arslan'ın kaleme aldığı, D Yapım tarafından hazırlanan 'Tatlı İntikam'ın diğer rollerindeyse Can Nergis, Zeyno Gönenç, Ayşenil Şamlıoğlu, Hazal Türesan, Bülent Seyran yer alıyor. 

Konusuna gelirsek; Aşkta bir türlü yüzü gülmeyen Pelin,  nihayet şeytanın bacağını kırar ve hayallerindeki erkekle evlenmeye karar verir. Ancak müstakbel damat Tolga, nikah günü ortadan kaybolur ve Pelin, aşık olduğu adam tarafından düğününde terk edilir. Bütün bu olanların ardından görmüş geçirmiş bir kadın, Pelin’in mutlu olamama sebebinin, geçmişte üzdüğü birinin ahından kaynaklandığını söyler. Her şey, Pelin’in bu ahın peşine düşmesiyle başlar… Bir anda geçmişini sorgulamaya başlayan genç kızın karşısına, üniversite yıllarında ona aşık olan Tankut çıkar. Üniversitedeyken Pelin tarafından herkesin önünde kalbi kırılan ve aşağılanan Tankut, yaşadıkları yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmış ve tüm hayatını değiştirmiştir. Yurt dışına gidip uzun yıllar orada yaşayan ve aşçı olan Tankut, Türkiye’ye bambaşka biri olarak döner ve kendi restoranını açar.  Pelin ise Tankut’u bulup ondan özür dileyeceğini ve peşindeki bu kara büyüden kurtulacağını düşünmektedir. Ancak, işler Pelin’in sandığı kadar kolay olmayacaktır çünkü Tankut hiç de onun bıraktığı Tankut değildir. Tankut için de artık intikam zamanı gelmiştir.
 
Kanal D - 26 Mart 2016, Cumartesi

 46 YOK OLAN

 
Yayına başlamayı bekleyen diziler içinde gerek konusu gerek türü gerek süresi gerekse yayın saati itibarıyla en sıra dışı olanı kuşkusuz '46 Yok Olan'. Yine Star Tv ekranlarında ekrana gelmiş olan 'Behzat Ç.' ile çok geniş bir hayran kitlesi edinen Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünde olduğu dizinin senaryosu da yine 'Behzat Ç.'nin senaryosunu da kaleme almış olan Ercan Mehmet Erdem'e ait. Yönetmenliğini Serdar Akar'ın, yapımcılığını Nunova Film'in üstlendiği filmin kadrosunda ayrıca Yasemin Allen, Melis Birkan, Saygın Soysal, Metin Belgin, Ayça Eren, Selin Uludoğan yer alıyor. 
 
Pazar akşamları, 23.15'te ekrana gelecek ve 60 dakika sürecek psikolojik-gerilim türündeki '46 Yok Olan'da Kız kardeşini hayata döndürmek için bir bilim insanının kendini kobay olarak feda etmesi, büyük çabalar harcaması ve sonunu kimsenin tahmin edemeyeceği bir yolculuğa çıkışının hikayesi işleniyor. 
 
Star Tv - 27 Mart 2016, Pazar

OYUNBOZAN

 
Ali Gündoğdu ve Asena Bülbüloğlu yapımcılığında, AKA Yapım tarafından Show Tv için hazırlanan 'Oyunbozan'ın başrollerinde en son 'Kara Para Aşk' dizisiyle ekranlara gelen Tuvana Türkay ve 'Güllerin Savaşı'nda izlediğimiz Barış Kılıç yer alıyor. Diğer önemli rollerde de Serhat Tutumluer, Gülçin Santırcıoğlu ve Kenan Bal'ı izleyebileceğiz. 
 
Yönetmenliğini Emre Kabakuşak'ın, senaristliğini Altuğ Küçük ve Ümit Saat'in üstlendiği dizinin konusuna gelince; Oyunbozan, yıllardır büyük bir nefretle öç almak için bekleyen doktor Emre ve sevdiği insanlarla hayat tarafından sınanan Ece’nin imkansız görünen hikayesini anlıyor. 
 
Yıllar önce yaşadığı kaybın sorumlusu olarak medya imparatoru Mahir Yamaner’i gören Emre, Yamaner ailesine karşı akıl almaz oyunlar içine girecek; her türlü yolu mübah sayacağı bu yolculuğa Ece’yi de dahil edecektir. Anne ve babası yıllar önce ölen Ece, kardeşiyle birlikte teyzesinin evinde yaşar. Psikoloji mezunu olan Ece’nin tek amacı bir hastanede iş bulup kardeşi Ada’yla birlikte sade bir yaşam sürmek... Ancak işler istediği gibi gitmeyecek; alacağı haberle derinden sarsılacaktır. Kardeşi Ada, ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve küçük kızın yaşaması için tek çıkış yolu Emre’dir. 
 
Bürokrasi ve cemiyet hayatındaki önemli isimlerden oluşturdukları, santaj dosyaları sayesinde gücü ellerinde tutan Yamaner ailesi bu defa Emre’nin kusursuz görünen planı ile karşılaşacaklar. Emre, Ada’nın hayatta kalması için Ece’yi şoke eden bir teklif sunar. Köşeye sıkışan Ece önce reddetse de kardeşini ölümden kurtarmak için çaresizce daha sonra bu teklifi kabul edecektir. Ece ummadığı bir serüvenin içinde, Yamanerlerin yalısında gözlerini açacak. Emre Ece’yi, Yamanerlerin yalısına kendi elleriyle gönderecek. Ancak zamanla aşık olacağı Ece’yi aslında bir engerek yuvasına hapsettiğini anlaması çok da uzun sürmeyecektir. Aşkı da nefreti de tadacak olan Ece, önüne çıkan oyunları bir bir bozmak için elinden geleni yapacaktır...   
 
Show Tv - Tarih belli değil

AŞK YALANI SEVER

 
Geçtiğimiz sezon yine Fox Tv için 'Kocamın Ailesi'ni hazırlayan Mia Yapım tarafından hazırlanan bir romantik-komedi olan 'Aşk Yalanı Sever'in başrollerinde en son 'Kocamın Ailesi'nde izlediğimiz Buse Arslan ve Kanal D'nin yaz dizisi 'Kalbim Ege'de Kaldı'da izlediğimiz Eren Hacısalihoğlu yer alıyor.
 
Diğer önemli rollerinde Seda Güven, İsmail Ege Şaşmaz, Arif Erkin, İlhan Şeşen'i izleyeceğimiz dizinin konusu şöyle:
 
Ölüm döşeğindeki Hüseyin Koçoğlu’nun son dileği, yıllar önce sahip çıkmadığı torunu Ece’nin bulunmasıdır. Bu dileği gerçekleştirmek için elinden geleni ardına koymayan diğer torunu Ferit, bir türlü Ece’yi bulamaz. Ancak olaylar, sonunda dedesine sahte bir torun bulma fikrine razı olan Ferit’in beklediği gibi gelişmeyecektir...
 
Fox Tv - Tarih belli değil

İSTANBUL SOKAKLARI

 
Gold Film - Gizem Karaca işbirliği bu kez 'İstanbul Sokakları'yla devam ediyor. Bu ortaklıktan meydan gelen üçüncü proje olan 'İstanbul Sokakları'nda Gizem Karaca'yla birlikte başrolü paylaşan Caner Cindoruk dışında, önemli rollerde Rıca Kocaoğlu'nu, Naz Elmas'ı, Derya Alabora'yı ve Yıldız Kültür'ü izleyebileceğiz.
 
Gold Film- Faruk Turgut tarafından hazırlanan dizinin yönetmenliğini Faruk Teber, senaristliğini ise Zülküf Yücel üstleniyor. Dizinin konusu hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.
 
Show Tv - Tarih Belli değil

 

HANIM KÖYLÜ

 
Gold Film'im yakın zamanda yayına başlamaya hazırlanan diğer bir dizisi de 'Hanım Köylü'. Yine Gold Film tarafından Star Tv için hazırlanan 'Güzel Köylü' gibi bir Ege komedisi olan 'Hanım Köylü'nün başrollerinde Yusuf Çim ve Gülsüm Ali İlhan yer alıyor. Yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın yapacağı dizinin konusu ise şöyle:
 
Saklıköy, doğası, atmosferi ve çok güzel kızlarıyla meşhur, cennet gibi bir yerdir. Saklıköylüler bu güzelliklerinin, dışarıdan gelecek insanlar tarafından bozulacağından hep korkarlar. Köyün kızları dünyalar güzelidir. Köyden hiç bir kızı dışarıya vermez Saklıköylüler, eğer köyün dışından biri o bölgeden bir kızla evlenmek isterse mutlaka ‘Hanımköylü’ olup, orada yaşamak zorundadır. Ferit’in ve bir çok bağrı yanık erkeğin ‘Hanımköylü’ olmasının eğlenceli, komik hikayesini ekrana getirecek.  
 
Star Tv - Mart 2026
 

SEVDA KUŞUN KANADINDA

 
Trt1 ekranlarında yakın zamanda izleyiciyle buluşacak olan 'Sevda Kuşun Kanadında' 68 Kuşağı gençliğini anlatan bir dönem dizisi. Başrollerinde Murat Ünalmış, Deniz Baysal, İlker Kızmaz, Müge Boz, Ufuk Bayraktar ve Yavuz Bingöl'ün yer aldığı dizinin yapımcılığını Sonart Medya Prodüksiyon, yönetmenliğini Yasin Uslu, senaristiğini ise yine TRT1'de ekrana gelen bir başka dönem dizisi olan 'Yedi Güzel Adam'ın da senaristliğini yapan Ahmet Tezcan üstleniyor.
 
'Sevda Kuşun Kanadında' ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkansız aşk hikayesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatıyor.
 
TRT1 - Tarih belli değil

HANGİMİZ SEVMEDİK

Yine yakın zamanda TRT1'de yayınlanmaya başlayacak olan ve çekimleri süren 'Hangimiz Sevmedik' bir mahalle dizisi. Selen Soyder'in canlandırdığı Itır ve yakın zamanda 'İnadına Aşk'ta izlediğimiz Can Yaman'ın canlandırdığı Tarık'ın aşkını konu alacak olan dizinin kadrosunda ayrıca Altan Erkekli, Gül Onat, Deniz Oral, Berfu Öngören, Selma Kutluğ da yer alıyor.

BSK Yapım tarafından hazırlanan dizinin yönetmeni 'Kiralık Aşk'tan geçtiğimiz aylarda ayrılan Metin Balekoğlu. Senaryo ise Alphan Dikmen ve Başak Angigün'a ait.
 
TRT1 - Tarih belli değil

Tatlı İntikam
 
Başrollerinde en son 'Kiralık Aşk'ta izlediğimiz Leyla Lydia Tuğutlu ve 'Kırgın Çiçekler'de izlediğimiz Furkan Andıç'ın yer aldığı dizinin türü romantik-komedi. Yönetmenliğini Barış Erçetin'in üstlendiği, senaryosunu Pınar Ordu, İlker Arslan'ın kaleme aldığı, D Yapım tarafından hazırlanan 'Tatlı İntikam'ın diğer rollerindeyse Can Nergis, Zeyno Gönenç, Ayşenil Şamlıoğlu, Hazal Türesan, Bülent Seyran yer alıyor. 

Konusuna gelirsek; Aşkta bir türlü yüzü gülmeyen Pelin,  nihayet şeytanın bacağını kırar ve hayallerindeki erkekle evlenmeye karar verir. Ancak müstakbel damat Tolga, nikah günü ortadan kaybolur ve Pelin, aşık olduğu adam tarafından düğününde terk edilir. Bütün bu olanların ardından görmüş geçirmiş bir kadın, Pelin’in mutlu olamama sebebinin, geçmişte üzdüğü birinin ahından kaynaklandığını söyler. Her şey, Pelin’in bu ahın peşine düşmesiyle başlar… Bir anda geçmişini sorgulamaya başlayan genç kızın karşısına, üniversite yıllarında ona aşık olan Tankut çıkar. Üniversitedeyken Pelin tarafından herkesin önünde kalbi kırılan ve aşağılanan Tankut, yaşadıkları yüzünden okulu bırakmak zorunda kalmış ve tüm hayatını değiştirmiştir. Yurt dışına gidip uzun yıllar orada yaşayan ve aşçı olan Tankut, Türkiye’ye bambaşka biri olarak döner ve kendi restoranını açar.  Pelin ise Tankut’u bulup ondan özür dileyeceğini ve peşindeki bu kara büyüden kurtulacağını düşünmektedir. Ancak, işler Pelin’in sandığı kadar kolay olmayacaktır çünkü Tankut hiç de onun bıraktığı Tankut değildir. Tankut için de artık intikam zamanı gelmiştir.
 
Kanal D - 26 Mart 2016, Cumartesi
Tatlı İntikam

HANGİMİZ SEVMEDİK

Yine yakın zamanda TRT1'de yayınlanmaya başlayacak olan ve çekimleri süren 'Hangimiz Sevmedik' bir mahalle dizisi. Selen Soyder'in canlandırdığı Itır ve yakın zamanda 'İnadına Aşk'ta izlediğimiz Can Yaman'ın canlandırdığı Tarık'ın aşkını konu alacak olan dizinin kadrosunda ayrıca Altan Erkekli, Gül Onat, Deniz Oral, Berfu Öngören, Selma Kutluğ da yer alıyor.

BSK Yapım tarafından hazırlanan dizinin yönetmeni 'Kiralık Aşk'tan geçtiğimiz aylarda ayrılan Metin Balekoğlu. Senaryo ise Alphan Dikmen ve Başak Angigün'a ait.
 
TRT1 - Tarih belli değil
Tatlı İntikam Tatlı İntikam Tatlı İntikam Tatlı İntikam Tatlı İntikam

Paylaş

 

Tüm Tatlı İntikam Bilgileri