Uzunçorap 11.12.2019 Doğduğun Ev Kaderindir
Doğduğun Ev Kaderindir

Sefirin Kızı, Hekimoğlu, Doğduğun Ev Kaderindir, Zemheri, Atiye, Ramo, Babil... Afişleri, tanıtım videoları ve yayın tarihleriyle ekrana gelmeye hazırlanan dizilerde son durumlar ne bir bakalım. 

 
Başrollerini Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol'un paylaştığı "Doğduğun Ev Kaderindir" dizisinin tizırı çıktı. Tizırda sadece Demet Özdemir görünüyor ve konuşuyor. Acaba mekan bir psikaytrist muayenehanesi mi ve Zeynep karakteri psikaytriste içini mi döküyor. Dizi daha önce başka bir romanı "İstanbullu Gelin" dizisi olarak uyarlanan psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu'nun romanından uyarlanmış ve yine gerçek bir hayat hikayesini içeriyormuş. Güzel bir dizi olur dilerim. Dizinin ilk ismi "Evim"di, sonra "Doğduğun Ev Kaderindir" olarak değişti. "Evim" ismine bence seyirci ısınmış ve benimsemişti, sıcak bir çağrışımı vardı.. Neyse hayırlı olsun. Tv8'de yayınlanacak dizinin yayın tarihi henüz belli değil, afişleri de yayınlanmadı.
 
 
Hekimoğlu dizisinin yayın tarihi belli oldu. 17 Aralık 2019 Salı günü Kanal D'de ekrana gelecek. Salı akşamları üç haftadır Azize dizisi yayınlanıyordu, fakat dizinin reytingleri düşme eğiliminde ve çok iyi gitmiyor. Bu sebeple olsa gerek ki yayın günü değişti ve cumartesiye alındı. Azize dizisi bu hafta 14 Aralık Cumartesi akşamı ekrana gelecek. Hekimoğlu ise Azize'den boşalan slotta yer alacak. Hekimoğlu dizisi Amerikan "House" dizisinden uyarlanmış, tıp temalı bir dizi. Hekimoğlu'nun gelmesiyle ekranlar Mucize Doktor'dan sonra bir tıp dizisiyle daha buluşmuş olacak. İki dizi de uyarlama. Mucize Doktor Kore uyarlaması. Hekimoğlu'nun afişleri, fragmanları çıktı ve yayın tarihi belli oldu. Dizinin yayın günü olan salı akşamları yayınlanan, reyting rekabetinde olacağı diğer diziler Atv'de "Edho", Fox'ta "Kadın", Star Tv'de yayınlanan "Çocuk" dizileri.
Atiye dizisinden tizır, fragman ve ilk fotoğraflar gelmiş durumda. Dizinin yayın tarihi de belli. 27 Aralık 2019 Cuma Netflix'te yayınlanacak. Afişi henüz çıkmadı. Fragmanda, ressam Atiye rolünü canlandıran Beren Saat ve arkeolog Erhan rolündeki Mehmet Günsür karşılıklı "enteresan" diyorlar. Düşününce Beren Saat'in son oynadığı dizi olan, Muhteşem Yüzyıl: Kösem'den bugüne, aradan geçen uzun yıllardan sonra dizilere dönüş yapmasının bir Netflix dizisiyle olması da enteresan. Sektöre, seyirciye kırılmış mıydı, neden bunca yıl hiç bir projede yer almadı... Beren Saat'i "Yerli dizi yersiz uzun" protestoları sırasında en önde olanlardan biri olarak hatırlıyorum. Saat Netflix dizisiyle dönüşüyle, sektörün uzun dizi sürelerine razı olmamış da oluyor gibi. Atiye dizisi Şengül Boydaş'ın Küsurat Yayınlarından çıkan "Dünyanın Uyanışı" isimli romanından uyarlama ve Urfa'daki Göbeklitepe antik kazı bölgesinde geçiyor.
 
 
Sefirin Kızı dizisinin tizırından sonra fragmanları ve afişi çıktı. Dizinin yayın tarihi de belli oldu. Önümüzdeki hafta yani 16 Aralık Pazartesi günü Star Tv'de yayına başlayacak. Dizinin yayın gününde yayınlanan diğer diziler Show Tv'de Çukur, Trt1'de Vuslat, Fox'ta Yasak Elma ve Kanal D'de Zalim İstanbul. İddialı dizilerin olduğu bir gün diyeceğim ama öyle olmayan gün mü var, öte yandan... Dizi anladığım kadarıyla bir uyarlama değil. Sen Anlat Karadeniz dizisinin hikayesini yazan kadro yazıyor. Hikaye fragmanlardan az çok belli oldu.  Neslihan Atagül'ün canlandırdığı, sefirin kızı Nare babasına karşı çıkarak, Engin Akyürek'in canlandırdığı Sancar ile evleniyor. Fakat evlendikleri gece aynı zamanda ayrıldıkları gece de oluyor. Nare hem babasını hem Sancar'ı kendisine inanmamakla suçluyor ve başını alıp gidiyor. Sonra Sancar anlaşılan Nare'yi arıyor ama bulamıyor. Yıllar sonra Sancar evlenirken Nare çocuğuyla çıkıp gelip düğünü basıyor. Olaylar da asıl ondan sonra başlıyor ve Uraz Kaygılaroğlu'nun canlandırdığı Gediz bu ikilinin arasına girecek sanki. Daha önce Sancar'ın yakın arkadaşıyken şimdi Nare'ye mi yakın duracak.  
Show Tv'de ekrana gelecek, başrollerini Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç'in paylaştığı Ramo dizisi ile önce internete bağlanabilen cihazlar aracılığıyla erişilebilen yayın yapan dijital kanallardan Bein Connect'te yayınlanacağı duyurulan, daha sonra tavkim uyuşmazlığı sebebiyle bu işbirliği iptal edilen Ay Yapım imzalı Babil'in afişleri yayınlandı. Her iki dizinin de henüz fragmanı yok ve yayın tarihleri belli değil. Henüz yayınlanacağı kanal da belli olmayan Babil'in başrollerini Halit Ergenç, Birce Akalay, Aslı Enver, Nur Fettahoğlu ve Ozan Güven paylaşıyor.
 
 
Ve son olarak Zemheri... Zemheri'den dizinin afişi ve ilk fragmanı önceki gün yayınlandı. Show Tv'de yayınlanacak dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Dizinin afiş fotoğrafında Ayça Ayşin Turan, Alperen Duymaz, Caner Cindoruk, Hazal Filiz Küçükköse, Şebnem Dönmez ve Zerrin Tekindor görünüyor. Show Tv'nin şu anda yayında üç dizisi var: Pazartesi akşamı Çukur, cumartesi akşamı Kuzey Yıldızı ve pazar akşamı Aşk Ağlatır. Bugün Aşk Ağlatır'ın final yapacağı konuşulmaya başlandı. Bu durumda kanalın müsait günleri salı, çarşamba, perşembe, cuma ve pazar. Çarşamba Kuruluş Osman var, perşembe Mucize Doktor var. Cuma akşamları ise Show Tv Güldür Güldür Show'u yayınlıyor ve program Show Tv'nin demirbaşlarından. Ve tabii salı akşamı Hekimoğlu'nun alacağı reytingler de önemli. Eğer konuşulanlar doğruysa Aşk Ağlatır'dan boşalacak pazar günü yayınlanması yüksek ihtimal.
 
  Uzunçorap  Uzuncorapp yazdı. 
Doğduğun Ev Kaderindir Doğduğun Ev Kaderindir

Paylaş

 

Tüm Doğduğun Ev Kaderindir Bilgileri