Uzunçorap 12.08.2017 Çember
Çember

7 Ağustos 2017 Pazartesi günü, üç akşam dizisi ekrana geldi. Yeni sezonda da devam etme kararı alınan ve bu hafta sezon finaliyle ekrana gelen Star Tv dizisi "Çember", Fox'ta "Deli Gönül" ve Kanal D'de "İki Yalancı".
 

Günün zirvesi 
Bilindiği üzere "Deli Gönül" bir aydır pazartesi akşamları yayınlanıyor. İlk iki bölümü salı akşamları ekrana gelen dizideki bu gün değişikliği olumlu sonuç vermeye devam ediyor. "Deli Gönül" geçen hafta olduğu gibi üç reyting grubunda da hem günün en çok izlenen dizisi, hem de  tüm programlar arasında günün en çok izlenen programı oldu.
"Deli Gönül"ün reyting sonuçları şöyle: 
Total grupta 3.90, AB grubunda 4.32 ve ABC1 grubunda 4.17. 
Geçen hafta: Total grupta 3.87, AB grubunda 4.38 ve ABC1 grubunda 4.09.
Bu sonuçlara göre "Deli Gönül" Total ve ABC1'de reytingini arttırmış, AB'de reyting kaybetmiş durumda.
Dizi yayın günü değişikliğinden beri Total grupta her hafta reytingini az puanlarla da olsa arttırıyor.
"Deli Gönül" en yüksek izlenme oranını, salı gününe geçtiğinden beri olduğu gibi, bu hafta da  AB grubundan aldı.
 

İki Yalancı'nın durumu
5. Bölümüyle ekrana gelen Kanal D dizisi "iki Yalancı" ilk 3 haftasında birinci olduğu total grup birinciliğini geçen hafta "Deli Gönül"e kaptırmıştı. Durum bu hafta da değişmedi. Dizi her üç reyting grubunda da tüm programlar arasında 2. sıraya yerleşti. Yaz sezonu romantik-komedisi "İki Yalancı" ABC1 gruplarında reyting kaybıyla 2 reyting bandına indi, fakat AB grubundaki artışla, 2 bandından 3 bandına çıkarak, dengeyi korudu. Dizinin reytingleri şöyle gerçekleşti: 3.41 (Total), 3.14 (AB), 2.97 (ABC1) 
Geçen haftaki souçları ise şöyle: 3.70 (Total), 2.89 (AB), 3.32 (ABC1) 
Dizi AB grubunda reytingini arttırmış, Total ve ABC1'de reyting kaybetmiş durumda.
"İki Yalancı" da "Deli Gönül" gibi en yüksek izlenme oranını Total gruptan aldı.
 

Çember'in durumu
Star Tv'nin 6 bölümlük polisiye dizisi "Çember"in son bölümü "Aleyna'nın Son Günü" son 2 haftadır 20:00 yayın kuşağında yayınlanıyor. Bu değişikliğin reytinglere geçen hafta olumlu bir yansıması olmamıştı ama bu hafta dizi bütün gruplarda reytingini arttırdı.
"Çember"i tüm gruplarda 4., 6. ve 5. sıralara yerleşti. Total ve ABC1 gruplarında 1 sıra yukarı çıktı.
Dizinin bu haftaki reyting sonuçları şöyle: 2.70 (Total), 2.66 (AB), 2.88 (ABC1).
Geçen haftaki sonuçları ise: 2.34 (Total), 2.55 (AB), 2.30 (ABC1).
"Çember" de, "Deli Gönül" gibi en yüksek izlenme oranını AB grubundan aldı.


Genel görünüm
Bu  hafta pazartesi akşamının üç dizisi arasında "Çember" tüm gruplarda reytingini arttıran tek dizi. "Deli Gönül" ve "İki Yalancı" arasında çapraz durum söz konusu olmuş. "Deli Gönül" Total ve ABC1'de reytingini arttırmış, AB'de reyting kaybetmiş. "İki Yalancı" ise "AB" de reytingini arttırmış, Total ve ABC1'de reyting kaybetmiş.
 
 
Günün reyting yükselişleri: Geçen hafta sadece "Deli Gönül" Total Grup'ta yükselmişken, bu haftanın bölümlerinin reyting artışları diziler açısından memnuniyet verici. "Deli Gönül" hem Total hem ABC1 grubunda, "İki Yalancı" AB grubnda, "Çember" her üç grupta da reytingini yükseltti.
   
Çember

Paylaş

 

Tüm Çember Bilgileri