1001 Tv 10.07.2020 Sen Çal Kapımı
Sen Çal Kapımı

Pandemi nedeniyle, ekranlarda yaz sezonu geç açıldı. Bu yaz ekrana gelen dört yeni diziden ikisi, içinde bulunduğumuz 6-12 Temmuz haftasında izleyici ile buluşabildi. Peki sezonun açılmasının gecikmesinin izleyici ilgisine etkisi oldu mu? Bu yaz ekrana gelen ve tümü komedi türünde olan Bay Yanlış, Çatı Katı Aşk, Gençliğim Eyvah ve Sen Çal Kapımı nasıl bir performansla başladı? İçlerinde en çok izlenen hangisi oldu? Yakından bakalım:

Not: Bay Yanlış'ın reyting ve konum bilgileri 3. bölüm itibarıyla güncellenmiştir.
 
Gençliğim Eyvah
 
Sezonun ilk yeni dizisi Gençliğim Eyvah 15 Haziran Pazartesi yayına başladı. Süreç Film imzalı, Atv dizisinin Cengiz Bozkurt, Levent Ülgen, Güney Karacaoğlu, Ulviye Karaca, Elif Doğan, Ekin Mert Daymaz, Burak Tozkoparan gibi oyuncuları buluşturan kalabalık bir kadrosu var. İlk iki bölümü, Sefirin Kızı'nın ertelenen bölümleriyle aynı akşam yayınlandığı için, yazın diğer dizilerinden daha zor rekabet koşullarıyla yayına başladı. Dizinin ilk bölümü Total'de 3.85, AB'de 3.24 ve ABC1'de 3.58 reytingle tüm kategorilerde beşinci oldu. İkinci bölümde bir sıçrayış yaşayamadı ve Total'de 3.79 reytingle dördüncü, AB'de 3.07 reytingle ve ABC1'de 3.67 reytingle beşinci sırada yer aldı. Sefirin Kızı'nın sezon finali yapmasının ardından Gençliğim Eyvah, Total izleyici kategorisinde bir üst reyting bandına ulaştı ve listede de üst sıralara yerleşti. Dizinin üçüncü bölümü Total'de 4.17 reytingle iki, AB'de 3.25 reytingle üç ve ABC1'de 3.50 reytingle beşinci oldu.
 
 
Bay Yanlış
 
Üç yıl önce birlikte rol aldıkları Dolunay'la başarılı bir yaz sezonu geçiren Özge Gürel ve Can Yaman'ı yeniden buluşturan, Gold Yapım imzalı Bay Yanlış, özellikle Can Yaman'ın geçtiğimiz yaz sezonlarında Erkenci Kuş'la yaşadığı başarıyla kıyaslanınca, beklenen parlak açılışı yapamadı. 26 Haziran Cuma, FOX'ta yayına başlayan ve akşamın tek dizisi olan Bay Yanlış, ilk bölümüyle Total'de 2.92 reytingle dördüncü, AB'de 3.11 reytinge üçüncü ve ABC1'de 3.04 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Dizinin ikinci bölümünde bir yükseliş yaşandı. Total'de 4.62 reytingle üçüncü sırada yer alan Bay Yanlış, AB'de 4.11 ve ABC1'de 4.34 reytingle ikinci oldu. 
Romantik komedi türündeki dizi, üçüncü bölümüyle ise tüm kategorilerde bir üst reyting bandına çıkarak çok dikkat çekici bir sıçrama yaşadı; Total'de 5.45 ve ABC1'de 4.80 reytingle ikinci olurken, AB'de ise 4.91 reytingle günün en çok izlenen programı olarak birinci sıraya yükseldi.
 

 

 

Sen Çal Kapımı
 
Yaz sezonunun en iyi açılışı FOX'un diğer romantik komedisi Sen Çal Kapımı'dan geldi. Hande Erçel ve Kerem Bürsin'i bir araya getiren MF Yapım imzalı dizinin 8 Temmuz Çarşamba akşamı yayına başlayan ve akşamın tek dizisi olan olan Sen Çal Kapımı'nın ilk bölümü Total'de 4.09 reytingle üçüncü, AB'de 4.99 reytingle ve ABC1'de 4.92 reytingle ikinci sırada yer aldı. Dizinin ilk bölümünün hemen ardından yayınlanan tekrar bölümü de, tekrar bölümler içinde en yüksek oranlara ulaştı; tüm kategorilerde 3 bandında reytingle dördüncü olarak . bölümde yükseliş yaşanacağının sinyalini verdi.
 
 
Çatı Katı Aşk
 
Yaz sezonun son yeni dizisi olan Çatı Katı Aşk, 9 Temmuz Perşembe akşamı Kanal D'de yayın hayatına başladı. Ezgi Şenler, Furkan Andıç, Nilay Deniz ve Yiğit Kirazcı'nın başrollerini paylaştığı, Mia Yapım imzalı dizinin ilk bölümü, Total'de 3.23 reytingle üç, AB'de 2.17 reytingle beş ve ABC1'de 3.0 reytingle dördüncü olarak başladı. İlk bölümün hemen arkasından yayınlanan tekrar bölüm ise tüm kategorilerde 1 bandında reyting aldı ve sadece AB'de ilk on program arasına girebildi. 

 

 

2019 yılının yaz sezonunda ekrana gelen, romantik komedi türündeki Afili Aşk, Benim Tatlı Yalanım, Her Yerde Sen dizileri; bu sezonun pandemi nedeniyle geç yayına başlayan dizilerinden daha iyi başlangıç yapmışlardı. Kanal D'de Çarşamba akşamları ekrana gelen Afili Aşk ilk bölümüyle Total'de 5, AB ve ABC1'de 4 bandında başlamış ve ikinci bölümüyle 6 bandına ulaşmıştı. FOX'un dizisi Her Yerde Sen (Başrolünde, Çatı Katı Aşk'ta olduğu gibi Furkan Andıç yer alıyordu.) tüm kategorilerde 4 bandına başlamış ve sonraki haftalarda reytingini yükseltmişti. Star'ın dizisi Benim Tatlı Yalanım ise 3-4 bandında reytingle daha mütevazı bir başlangıç yapmıştı. Yeni dizilerin, geçen yılki izlenme oranlarına ulaşıp ulaşamayacağını izleyip göreceğiz.
 
 
Sen Çal Kapımı Sen Çal Kapımı

Paylaş

 

Tüm Sen Çal Kapımı Bilgileri