1001 Tv 2.09.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

2019 yaz sezonunun son haftasını geride bıraktık.  26 Ağustos - 1 Eylül haftası ekrana gelen 7 diziden tüm kategorilerde - hemen hemen tüm yaz sezonu boyunca olduğu gibi- listesinin zirvesinde yer alan dizi Afili Aşk oldu. Kanal D'nin bu yaz sezonunda ekrana gelen tek dizisi olan, romantik-komedi türündeki dizi gittikçe artırdığı izleyici sayısı ve kış sezonunda çoğu dizinin ulaşmakta zorlandığı 7-8 bandında izlenme oranlarıyla kış sezonuna en kolay geçecek dizi olacak kuşkusuz. 

Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul'un başrollerini paylaştığı dizi, 28 Ağustos Çarşamba akşamı ekrana gelen bölümüyle iki kategoride reytingini artırmayı başardı. Afili Aşk'ın 11. bölümü Total'de 7.94 reytingle, AB'de 7.11 reytingle ve ABC1'de 6.79 reytingle haftanın en çok izlenen dizisi oldu.

Haftanın en çok izlenen ikinci dizisi, geçen hafta da olduğu gibi Her Yerde Sen oldu. FOX'un yaz sezonu boyunca ekrana getirdiği tek dizi olan Her Yerde Sen çoğunlukla 4-6 bandı arasında izlendi. En çok izlenen yaz dizisi olma iddasını taşıyamasa da ikincilik yarışını sezon boyunca sürdürdü ve yarışı ikinci olarak kapattı. Aybüke Pusat ve Furkan Andıç'ın başrollerini paylaştığı romantik-komedi türündeki dizi bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşasa da Total'de 5.65 reytingle, AB'de 4.93 reytingle ve ABC1'de 5.38 reytingle tüm kategorilerde ikinci olmayı yine başardı. Her Yerde Sen de tatmin edici bu oranlarla rahatlıkla kış sezonuna devam edebilecek olsa da, hayli kalabalık olan Cuma akşamında bu başarısını sürdürmekte zorluk çekebilir.

Yaz sezonunun bir diğer romantik komedisi olan Benim Tatlı Yalanım uzun süre devam edebildiği ikincilik yarışından son haftalarda koptu. Yaz sezonunun sonuna doğru her hafta reyting kaybı yaşayan Star Tv dizisi bu hafta da tüm kategorilerde kayıp yaşadı. Furkan Palalı ve Aslı Bekiroğlu'nun başrollerini paylaştığı romantik-komedi türündeki dizinin 11. bölümü Total'de 4.28 reytingle haftanın en çok izlenen dördüncü dizisi olurken AB'de 3.89 reytingle ve ABC1'de 4.39 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Benim Tatlı Yalanım'ım 3-4 bandında oranlar alıyor ve sürekli izleyici kaybı yaşıyor olması nedeniyle, Star Tv'nin dizinin yayın günü olan Perşembe akşamı ekrana getirmeye karar vereceği yeni bir dizinin başlama tarihine kadar yayında kalacağını tahmin edebiliriz.

Atv'nin bu yaz sezonunda ekrana getirdiği iki dram dizisinden biri olan Kimse Bilmez sezonun başında oldukça yüksek oranlara ve Total kategorisinde zirveye kadar ulaştı, ama bu başarısını sürdüremedi ve hızla izleyici kaybetti. Yaz sezonunun sonuna doğru Total'de 4 bandında elde ettiği oranlarla üçüncülükte kararlı görünürken AB ve ABC1'de daha düşük oranlara ulaşabildi. Keremcem ve Özgü Kaya'nın başrollerini paylaştığı dizinin 11. bölümü bu hafta tüm kategorilerde kayıp yaşadı ve Total'de 4.37 reytingle üçüncü, AB'de 2.68 reytingle beşinci ve ABC1'de 3.28 reytingle dördüncü sırada yer aldı. Kimse Bilmez'in yayın günü olan Salı akşamında, kanalı Atv'nin başarılı dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın da başlayacak olması dizinin akıbeti açısından düşündürücü. Bu oranlar, kanalın boş günlerinden birine taşınmasına yeterli olabilecek mi, göreceğiz.
 

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri