Yaz sezonunda izleyeceğimiz dizilere yakından bakalım

1001 Tv 07.06.2022 Senden Daha Güzel
Senden Daha Güzel

Önümüzdeki günlerde ulusal kanallarda ve dijital platformlarda çok sayıda yeni dizi ekrana gelmeye başlıyor. Bu dizilerden çekim tarihleri belli olan, çekimleri başlayan ya da yayın günleri yaklaşanlara yakından bakalım.

Senden Daha Güzel

SENDEN DAHA GÜZEL

 
Yaz ekranının, Kanal D'nin yeni romantik komedisi Seversin'den sonraki ikinci romantik komedisi Senden Daha Güzel, FOX'ta yayınlanacak. Gold Yapım imzalı dizinin başrollerini Baht Oyunu dizisi ile büyük bir çıkış yakalayan Cemre Baysel ve son olarak Kuruluş Osman'da rol alan Burak Çelik üstleniyor. Senaryosunu Ayşe Üner Kutlu'nun kaleme aldığı, yönetmenliğini Deniz Yorulmazer'in üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Ebru Cündübeyoğlu, Berat Yenilmez, Sevinç Erbulak, Cihan Ercan, Gözde Kaya, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Merve Şen, Aziz Caner, Bahar Süer, Sena Çakır, Yunus Eski, Ozan Kaya Oktu, Beril Kolcu ve Cem Kurtoğlu yer alıyor.
 
Dizinin konusuna gelince; Dermatolog olarak çalışan Efsun (Cemre Baysel), Gaziantep’te bir köyde babasıyla birlikte  çiftlikte  huzur içinde yaşamaktadır. Annesi küçük yaşta onu ve babasını terk ederek İstanbul’a taşınmış ve Türkiye’nin en önemli estetik cerrahlarından biri olmuştur. Efsun‘a on iki yaşından bu yana görüşmediği annesinden bir anda haber gelir. Annesi ölüm döşeğindedir ve onunla son bir kez görüşmek istemektedir. Şoförünü göndererek Efsun’u İstanbul’a davet eder. Annesini görmek için İstanbul’a giden Efsun büyük bir sürprizle karşılaşır.
 
Salı akşamları yayınlanacak olan dizi ilk bölümünde Destan ve Üç Kız Kardeş ile karşı karşıya gelecek.
 
FOX - 7 Haziran Salı
 
 
 
Senden Daha Güzel
 
FOX'un diğer yeni dizisi Gizli Saklı da bir romentik komedi, aynı zamanda polisiye olma özelliği de taşıyor. Geçtiğimiz yazın en çok izlenen dizisi Aşk Mantık İntikam'ın yapım firması olan No Dokuz Production'ın hazırladığı dizinin başrollerini son olarak Elbet Bir Gün'de izlediğimiz Sinem Ünsal ve Kardeşlerim'de izlediğimiz Halit Özgür Sarı paylaşıyor. Hem yönetmenliğini hem senaristliğini Şahin Altuğ'un paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda Tardu Flordun, Bülent Emrah Parlak, Şinasi Yurtsever, Ece Dizdar, Selçuk Borak, İdris Nebi Taşkan, Emrullah Çakay, Fulden Akyürek, Erşan Utku Ölmez, Hasan Elmas ve Şebnem Sönmez.
 
OLdukça kalabalık bir gün olan çarşamba yayına girecek olan Gizli Saklı, ilk bölümünde, Annenin Sırrıdır Çocuk, Kara Tahta , Kuruluş Osman, Seversin dizileriyle karşı karşıya geecek.
 
Konusu: Naz (Sinem Ünsal) polis akademisinden yeni mezun, korumacı bir karakter olan annesi ve dayısıyla birlikte yaşamaktadır. Tarık Koşuoğlu (Tardu Flordun) isimli bir mafya babasının peşinde olan polis teşkilatı, Naz’ı ve deli dolu polis memuru Pamir’i (Halit Özgür Sarı) gizli görevde beraber kullanmaya karar verir. Pamir ve Naz yeni evli bir çift gibi mafya ailesinin evinin karşısına taşınacak ve Tarık Koşuoğlu’nun güvenini kazanıp onu adalete teslim edeceklerdir…
 

FOX - 8 Haziran Çarşamba 

 

 

 

Senden Daha Güzel

KAÇIŞ

 
The Walt Disney Conpany'nin 14 Haziran'da Türkiye'de yayına başlayacak olan dijital platformu Disne+'ın ilk orijinal Türk dizi Kaçış'ın başrolünde, ekranda son olarak Sefirin Kızı dizisinde izlediğimiz Engin Akyürek yer alıyor. Dizinin özgün hikayesi de Akyürek'e ait Senaryoyu Ali Doğançay kaleme alırken yönetmenliği ise Yağız Alp Akaydın üstleniyor. O3 Medya'nın hazırladığı dizinin oyuncu kadrosunda İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen bulunuyor.
 
Dizi; sınır ötesine gizlice geçen bir grup gazetecinin baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri, sonrasında yaşadıkları dramları, değişimleri ve kaçış hikayelerini anlatıyor.
 
Disney+ - 14 Haziran Salı
 
 
 
Senden Daha Güzel

AH NEREDE?

 
Star Tv'Nin bu yaz ekranlara getireceği ilk dizi bir Yeşilçam uyarlaması. Yeşilçam'ın en sevilen romantik komedilerinden olan Ah Nerede, 10. Ev'in yapımcılığında yeniden hayata geçiriliyor. Daha önce Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan'ın paylaştığı başrolleri bu kez Nil Keser ve Oktay Çubuk paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda Tarık Pabuççuoğlu, Ayşe Kökçü, Korhan Herduran, Batuhan Sert, Asena Keskinci, Berfe Sancak, Melis Özçimen, Derya labora ve Bala Atabek bulunuyor.
 
Konusu: Bursa’nın önde gelen ailelerinden Hakim ve Seniha Şerbetlioğlu'nun üniversite okumaları için İstanbul’a gönderdikleri üç oğlu, onların hiç de tahmin
etmediği bir hayat yaşar. Ortanca oğulları Murat hukuk okuması gerekirken hayattaki her şeyi bahse çeviren bir kupon bağımlısıdır. Mühendislik okuduğunu zannettikleri küçük oğulları Ömer ise barlarda çalışan bir müzisyen olmuştur. En büyük oğulları Ferit ise tıp fakültesini ailesinden habersiz yarım bırakmış, babasının parasıyla iflah olmaz bir çapkına dönüşmüştür.
 
Bütün hayatı kadınlar olan çapkın, yakışıklı ve genç kızların evlilik hayali kurduğu Ferit, kızların ilgisi karşısında şımarık bir çocuk gibi eğlenir ve asla tek biriyle yetinmez. Birbirinden farklı kulvarlardaki üç farklı kızı da sevmiş hepsini de ustalıkla idare etmiştir. Ta ki Zehra ile karşılaşana kadar. Burçak, Nihal  ve Sera aldatıldıklarını fark ettikleri an, bir araya gelip bir intikam planı kurarlar. Ferit onların kalbini nasıl kırdıysa, onlar da Ferit’in kalbini kıracaklardır.
Bu planın mimarı ise; annesi Perihan, abisi Ali, kuzeni Huriye ve yeğeni Duygu ile yaşayan Zehra olur. Erkeklere güvenmeyen Zehra, genç kadınların birbirini yemek
yerine onlara bunu yapan adamdan intikam almalarını öğütler. Ancak bilmediği bir şey vardır. Zehra, çapkın Ferit’ten alınacak intikamın başrolü olacaktır.
Ferit’in Bursa'daki ailesi de çocuklarının okumadığını öğrenince işler iyice karışır.
 
Star Tv - Yayın tarihi belli değil.
 
 

Balkan Ninnisi

 
TRT'den yaz aylarında ekrana gelecek bir aile komedisi geliyor. Makedonya'da geçen dizinin başrolünde, yıllar önce yine bir balkan dizisi olan 'Elvada Rumeli' ile büyük başarı yakalamış olan Erdal Özyağcılar yer alıyor. Çeimleri 15 Mayıs'ta Üsküp'te başlayan dizide Özyağcılar'a Özlem Türkad, Emre Bey, Merih Öztürk, Hakan Boyav, Can Kolukısa,  Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erman Saban eşlik ediyor. Senaryosunu Uğur Uzunok’un kaleme aldığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca'nın üstlendiği Balkan Ninnisi'nin müziklerini Alper Atakan yapıyor.
 
 
Dizi, Üsküp’te farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.
 
TRT 1 - Yayın tarihi belli değil.
 
 
 

Duy Beni

 
Star Tv'nin yaz aylarında gelecek diğer bir dizisi, Süreç Film imzalı Duy Beni. Ali Balcı'nın yönettiği, senaryosunu Makbule Kosif ve Gülsev Karagöz'ün kaleme aldığı Duy Beni bir gençlik-dram dizisi. Dizinin kalabalık oyuncu kadrosunda Berk Hakman, Rabia Soytürk, Caner Topçu, Durul Bazan, Murat Daltaban, Helin Kandemir, Burak Can, Sümeyye Aydoğan, Feride Çetin, Aytaç Uşun, Alper Atak, Bedia Ener, Hamdi Alp, Utku Coşkun, Taha Bora Elkoca, Gökçe Güneş Doğrusöz, Jasmin Berkiş, Yeliz Akay, Cemre Özşişman, Dilara Sümbül ve İbrahim Yıldız yer alıyor.
 
Duy Beni'de zengin ailelerin çocuklarının devam ettiği bir okuldaki parlak gençlerin arasında yaşanan "zorbalık" olgusu anlatılıyor.
 
Star Tv - Yayın tarihi belli değil.
 
 

Gelsin Hayat Bildiği Gibi

 
Gelsin Hayat Bildiği Gibi; Hayat Bilgisi, Kaygısızlar, Ruhsar ve Yahşi Cazibe gibi unutulmaz dizilerin senaristi Gani Müjde'nin uzun bir aradan sonraki ilk televizyon projesi olma özelliğini taşıyor. BKM'nin Show Tv için hazırladığı, Altan Dönmez'in yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda Ertan Saban, Özge Özberk, Devrim Özkan, Nilsu Berfin Aktaş, Mustafa Açılan, Özgü Delikanlı, Onur Özer, Deniz Sarıkaş, Sanem Babi, Yeşim Çelebi, Rojbin Erden, Ali Berge, Melisa Bostancıoğlu, Furkan Murat Uğur ve Murat Göçmez yer alıyor.
 
Z Kuşağı’na gerçekçi bir bakış atmak iddiasındaki Gelsin Hayat Bildiği Gibi, hayata bir sıfır geride başlamış bir grup gencin, Sadi Payaslı ile tanıştıktan sonra yaşadıklarını konu alacak ve “Herkes ikinci bir şansı hak eder” diyecek. 
 
Show Tv - Yayın tarihi belli değil.
 
 
 
Senden Daha Güzel

GÜL MASALI

 
Atv'nin yaz aylarında ekrana gelecek dizilerinin ilki Gül Masalı. Çekimleri İstanbul’da başlayıp Isparta’da devam eden dizinin yönetmen koltuğunda Sadullah Şentürk otururken senaryosunu ise Aybars Bora Kahyaoğlu kaleme alıyor. Yapımını Pastel Film’in üstlendiği Gül Masalı'nın başrollerini, son olarak Kıbrıs Zafere Doğru dizisinde izlediğimiz Gülper Özdemir ve Annemizi Saklarken'de izlediğimiz Erdem kaynarca paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca Sarp Can Köroğlu, Zehra Yılmaz, Bülent Düzgünoğlu, Gülçin Hatıhan, Arif Pişkin, Ayşenil Şamlıoğlu, Suat Sungur ve Sait Genay bulunuyor.
 
Gül Masalı, annesinin ölümüyle kendisine kalan miras sayesinde geçmişin gizemli sırlarıyla karşılaşan Gonca’nın ve Isparta’nın önde gelen ailelerinden Atabey ailesinin oğlu Toprak’ın hikayesini konu alıyor.
 
Atv - Yayın tarihi belli değil.
 
 
 
Senden Daha Güzel

İÇİMİZDEKİ ATEŞ

 
Atv'nin yaz sezonunda ekrana gelmeye hazırlanan İçimizdeki Ateş bir hukuk draması. Fabrika Yapım imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Murat Onbul Oturuyor. Senaryoyu ise Nimet Erdem, Birol Elginöz ve Nur Özlem Elginöz kaleme alıyor. Dizinin başrollerinde İpek Filiz Yazıcı, Atakan Hoşgören, Gizem Arıkan, Demirhan Demircioğlu'nun yaznı sıra Burak Sevinç ve Ceren Benderlioğlu yer alıyor. 
 
İçimizdeki Ateş, hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra çalışmaya başladıkları Yener Hukuk Bürosu’nda yolları kesişen dört gencin hikayesini konu alıyor. 
 
Atv - Yayın tarihi belli değil.
 
 

Mükemmel Eşleşme

 
 
TRT 1'de ekrana gelecek olan Mükemmel Eşleşme bir Birol Güven dizisi. "Evlilik aşkı bitirmez, başlatır." iddiasından yola çıkan dizinin oyuncu kadrosunda Ahmet Kayakesen, Gizem Sevim , Ayşegül Günay, Asuman Dabak, Volkan Severcan, Ayhan Taş, Eylül Öztürk, Cem Zeynel Kılıç, Ayşen Sezeral bulunuyor. 
 
Yönetmenliğini Emre Kavuk'un üstlendiği, haziran ayı içinde çekimleri başlayacak olan romantik komedi türündeki Mükemmel Eşleşme, annelerinin vesile olmasıyla tanışan iki gencin, mutlu bir aile kurmasını konu ediniyor.
 
TRT 1 - Yayın tarihi belli değil. 
 
 

Seni Kalbime Sakladım

 
 
TRT 1'de yaz sezonunda ekrana gelecek üçüncü dizi Seni Kalbime Sakladım. Başrollerini son olrak El Kızı dizisinde izlediğimiz Sevda Erginci ve Hayaller ve Hayatlar dizisinde izlediğimiz Ekin Mert Daymaz'ın üstlendiği dizinin senaristliğini Burcu Yılmaz ve Pınar Kaya, yönetmenliğini ise Şenol Sönmez üstleniyor. Oyuncu kadrosunda  Sevda Erginci ve Ekin Mert Daymaz’ın yanı sıra Osman Alkaş, Gülseren Gürtunca, Evren Duyal, Mehtap Bayri, Elçin Afacan, Gökçe Akyıldız, Ali Öner, Berke Üsdiken, Ferhat Baynal, Sibel Aytan, Derda Yasir Yenal, Emre Taşkıran, Evren Duyal, İlayda Yıldırım, Tarık Ündüz, Denizhan Kınacıgil, Özge Akdeniz, Ramiz Mullamusa ve Ayberk Alada bulunuyor.
 
Dizide; aile şirketini yöneten zeki, becerikli ve güzeller güzeli Zeynep ile “yekparmak vale” olarak ün salmış, naif ama mert mahalle delikanlısı Civanmert’in aşkı ekrana taşınacak. Zeynep ve Civanmert’in kurmaca aşk hikâyesi zamanla karşı konulamaz bir sevda masalına dönüşecek.
 
TRT 1 - Yayın tarihi belli değil. 
 
 

Sevmek Zamanı

 
 
Yaz aylarında ekrana gelecek az sayıdaki dramadan biri olan Sevmek Zamanı, Atv'nin yaz sezonu için duyurduğu diğer iki dizi gibi dram türünde. Süreç Film imzalı dizinin başrollerini, geçen yazan hit dizisi olan Aşk Mantık İntikam'la büyük bir hayran kitlesi elde eden İlhan Şen ve yakın zamanda Leyla ile Mecnun ve Bizden Olur mu gibi dijital projelerde izlediğimiz Deniz Işın paylaşıyor. Senaryosunu Nalan Merter Savaş'ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Yıldız Hülya Bilban'ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Toprakcan Adıgüzel, Serenay Aktaş,   Çağdaş Onur Öztürk, Nimet İyigün, Onur Gözeten, Beran Soysal, Muttalip Müjdeci, Derya Pınar Ak, Ozan Yiğit, Zeynep Oymak buluyor.
 
Sevmek Zamanı Bir günde hayatları tümüyle değişen, birbirlerinin hayatını dramatik biçimde değiştiren Firuze ve Kaan’ın hikayesini anlatacak.
 
Atv - Yayın tarihi belli değil.
 

 

Bölüm fotoğrafları Bölüm özeti Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı