1001 Tv 11.06.2019 Her Yerde Sen
Her Yerde Sen

2019 yaz sezonu boyunca izleyeceğimiz, geçtiğimiz sezondan devam eden dizilere katılan hem romantik komedi hem de dram türündeki yeni dizilere yakından bakalım.

AFİLİ AŞK

 
Son olarak Aslan Ailem'de izlediğimiz Burcu Özberk ve Fazilet Hanım ve Kızları'nın Yağız Egemen'i Çağlar Ertuğrul'u bir araya getiren Afili Aşk bir romantik komedi. İstanbul’un çok eski tekstilcilerinden olan Yiğiter ailesinin yakışıklı ve çapkın oğlu Kerem ile, atölyelerinde işçi olarak çalışan Ayşe'nin bir oyunla başlayan eğlenceli ilişkilerini anlatacak olan dizi Çarşamba akşamları Kanal D'de ekrana gelecek. 
 
ARC Film tarafından hazırlanan Afili Aşk'ın senaryosunu Barış Erdoğan, İlker Arslan, Kübra Sülün, Okşan Tavaslıoğlu üstlenirken yönetmen koltuğunda ise Serdar Gözelekli üstleniyor. Dizinin kadrosunda ayrıca Taner Rumeli, Uğur Uzunel, Benian Dönmez, Güzide Arslan, Serkay Tütüncü, Neşe Baykent, Altan Erkekli, Yılmaz Kunt, Zeynep Tuğçe Bayat, Ozan Dağgez, Asena Tuğal, Beril Pozam, Umutcan Ütebay, Banu İnan, Vural Ceylan, Hira Su Yıldız bulunuyor.  
 
Konusu: Kerem (Çağlar Ertuğrul) İstanbul’un çok eski tekstilcilerinden olan Yiğiter ailesinin yakışıklı ve çapkın oğludur. Zamana yenik düşmek üzere olan aile şirketini bir start-up çalışmasıyla sektörün lideri haline getirmiştir. Bununla birlikte babası Muhsin’in (Altan Erkekli) gözünde yine de adam olamamıştır. Çünkü başarısına rağmen Kerem yiyip içip, gezip tozarak ve her çiçekten bal almaya çalışarak hayatını yaşamaktadır. Keremlerin atölyesinde işçi olarak çalışan Ayşe (Burcu Özberk) ise biri despot, diğeri hayırsız iki ağabeyi kontrolünde renksiz, tatsız bir hayat yaşayan zeki, güzel ve kalbi iyilik dolu bir kızdır. Tek umudu, bir süredir sevgili olduğu Berk ile evlenmek ve bu hayatı geride bırakmaktır. Ancak ağabeyleri onu mahallenin zengin çocuğu Sabri ile evlendirmek isteyince Ayşe, Berk’e (Yılmaz Kunt) bir an önce evlenmeleri gerektiğini söyler. Bunu duyan Berk ortadan kaybolur. Kendi halinde, saf ve iyi yürekli bir mahalle kızıyken hem ailesi, hem de aşk hayatından darbe üzerine darbe yiyen Ayşe, hayatında ilk kez kendisi için bir şey yapmaya karar verir. Bu kararı vermesinde en büyük etken olan Kerem, aynı zamanda Ayşe’nin kurbanı olacağından habersizdir. Ayşe, Kerem ve kendisini ömür boyu birbirine bağlayacak hamleyi yaparak oyunun kurucusu olur ancak bu oyun ikisinin de içinden çıkamayacağı şekilde ayaklarına dolanacaktır.
 
Kanal D,  12 Haziran Çarşamba

 
BENİM TATLI YALANIM
 
No 309'da Onur karakterinde izlediğimiz ardından ekran ömrü kısa olan Bir Mucize Olsun'da izlediğimiz Furkan Palalı ve son olarak Jet Sosyete'de izlediğimiz Aslı Bekiroğlu'nun başrollerini, küçük oyuncu Lavinya Ünlüer paylaştığı Benim Tatlı Yalanım da bir romantik komedi. O3 Medya tarafından Star Tv için hazırlanan dizinin senaryosu Deniz Dargı ve Murat Taşkent'e, rejisi ise Barış Erçetin ve Cihan Vural'a ait. Sadi Celil Cengiz, Ahmet Saraçoğlu, Seda Türkmen, Ali Yoğurtçuoğlu ise önemli rolleri üstlenen diğer oyuncular.
 
Konusu: Karısı tarafından terk edilen Nejat (Furkan Palalı) annesini henüz hiç görmemiş olan kızına üzülmemesi için “idare edecek” yalanlar söylemektedir. Fakat Kayra (Lavinya Ünlüer) büyüdükçe bu yalanlar içinden çıkılmaz bir hal alır. İyice köşeye sıkışan Nejat tam da her şeyin sonu geldi diye düşünürken, yolu beklenmedik bir şekilde Suna (Aslı Bekiroğlu) ile kesişir. Suna’nın hayatlarına girişi ile hem çaresiz baba Nejat’ın hem de artık annesinden başka bir şey istemeyen Kayra’nın dünyası tamamen değişir. Suna ve Nejat kendilerini hiç beklemedikleri tatlı bir oyunun içinde bulurlar. 
 
Star Tv, 13 Haziran Perşembe
 

CANEVİM 

Atv'de ilk iki bölümü ile ekrana gelen Canevim dram türünde bir dizi. Biran Damla Yılmaz, Aras Aydın ve Özgür Çevik'in başrollerini üstlendiği Canevim, Koliba Film tarafından hazırlanıyor. Dizinin yönetmenliğini Adnan Güler, senaristliğini ise Filiz Alpgezmen, Eylem Akın ve Murat Can Tura üstleniyor. Nihan Büyükağaç, Simge Selçuk, Zuhal Gencer Erkaya, Rıza Akın, Burcu Tuna, Ömrüm Nur Çamçakallı'nın da kadrosunda yer aldığı Canevim, hayatın tüm sıkıntılarına bir arada göğüs geren, birbirlerine sımsıkı bağlarla kenetlenmiş bir ailenin çevresinde gelişen olayları konu alıyor.
 
İlk bölümüyle Total izleyici grubunda 1, AB ve ABC1 izleyici gruplarında 2 bandında reyting alan Canevim 2. bölümüyle reyting listesinde büyük bir yükseliş yaşayarak. Total'de 5,19 reytinge, AB'de 3,10 reyting ve ABC1'de 4,47 reytinge ulaştı.
 
Atv, 17 Haziran Pazartesi  

 

HER YERDE SEN
 
Söz dizisinde canlandırdığı Bahar karakterinden sonra Şahin Tepesi'nde izlediğimiz Aybüke Pusat'ın kısa süre önce Kardeş Çocukları'nda izlediğimiz Furkan Andıç ile başrollerini paylaştığı Her Yerde Sen de yaz sezonunun romantik komedilerinden. FOX'ta ekrana gelecek olan dizinin yapım firması Karga Seven; senaryoyu Deniz Yeşilgün ve Esra Çetek Yılmazer kaleme elırken yönetmenliğini ise Ender Mıhlar üstleniyor.
 
Ali Gözüşirin, Aslıhan Malbora, Ali Yağcı, Ali Barkın, Deniz Işın, Barış Yıldız, Cem Cücenoğlu, Aziz Caner, Ayşe Tunaboylu, Binnur Şerbetçioğlu kadroda yer alan diğer oyuncular.
 
Konusu: Aynı evde hak iddia eden ve keçi gibi inatçı olan Selin (Aybüke Pusat) ile Demir (Furkan Andıç) birlikte yaşamak zorunda kalır. Bu da yetmezmiş gibi birinin çalıştığı şirkete diğerinin yönetici olarak gelmesiyle birlikte, olaylar işin içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.  
 

KİMSE BİLMEZ 

Bu yaz sezonunda Atv'de ekrana gelecek iki dram dizisinden diğeri olan Kimse Bilmez'in başrollerini ekrandan bir süredir uzak olan Keremcem, son olarak Mehmetçik Kut'ül Amare'de  izlediğimiz Özgü Kaya, Engin Hepileri ve Burak Serdar Şanal paylaşıyor. 
 
Yapımcılığını Baba Film'in üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Kartal Çidamlı ve Ufuk Hakan Eren oturuyor; senaryo ise Hasan Burak Kayacı'ya ait. Zeynep Elçin, Zehra Yılmaz, Kubilay Penbeklioğlu, Özlem Başkaya, Ferdi Kurtuldu, Yiğit Koçak, Selda Özbek, Hakan Altıner, Timur Ölkebaş, Burak Haktanır, Onur Dikmen, Mehmet Ali Kaptanlar, Adnan Biricik ve Ahmet Mekin 'Kimse Bilmez'in oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler.
 
Konusu: Kimse Bilmez, star olma hayalleri kuran, çok güzel ve hayat dolu bir kız olan Sevda’nın, esrarengiz bir geçmişe sahip olan Ali’yle sıra dışı aşkının hikayesidir. Marka yüzü seçilerek hayallerini gerçekleştirmenin eşeğine gelen Sevda, kardeşinin Pilot adında acımasız bir mafyanın eline düştüğünü ve para bulamazsa öldürüleceğini öğrenir. Ne ki, ansızın gelen mutluluklar ansızın yok olur. Kardeşini kurtarmak için çaresizlik içinde bir çözüm bulur. Ama bu çözüm hayatının en büyük düğümü olur. O kadar ki kendisine saplantılı bir şekilde aşık olan işadamı Uygar Sarıkaya ve adamları peşine düşer. Sevda kaçar kaçar ama sonunda bir köşede sıkışır ve bir evin penceresinden içeri kendini atar. Bu ev geçmişi sırlarla dolu Ali Hüroğlu’nun evidir. Geçmişine sünger çekerek 2 yıl önce taşındığı bu kenar mahallede yeni bir hayata başlayan Ali, yaptığı iyiliklerle “Ali Hoca” olarak ünlenir. Ali’nin hayattaki tek amacı, kayıp kardeşini bulmaktır. Sevda o gece Ali’nin evine girmekle hem kendisinin hem de Ali’nin hayatını tümden değiştirir. Uygar’ın, Sevda’yı Ali’ye bırakmaya hiç niyeti yoktur. Üstelik, Ali’nin geçmişiyle ilgili kapanmamış bir hesabı, Ali ve Sevda’nın kavuşmasını imkansız hale getirir. 
 
Atv, 11 Haziran Salı
Her Yerde Sen Her Yerde Sen

Paylaş

 

Tüm Her Yerde Sen Bilgileri