Yaz Sezonu Dizilerine Toplu Bakış

Işınla Bizi Scotty 16.06.2015 Adı Mutluluk
Adı Mutluluk

 Yaz sezonu haraketli geçecek.Bu yaz sezonunda yayına başlayacak on yedi dizi var. Çoğunluğunu romantik-komedilerin ve gençlik dizilerinin oluşturduğu bu yapımların yayın tarihleri de belli olmaya başladı. Yaz boyunca izleyeceğimiz, hakkında konuşacağımız, bir kısmı belki sonbahar-kış sezonunda da devam edecek olan bu dizilere topluca bir bakalım.

Tanıtımı ilk yapılan ve hakkında en çok konuşulan dizilerinden olan "Adı Mutluluk" Fox Tv'nin bu yaz sezonunda yayınlayacağı üç diziden biri. Başrollerinde Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım'ın yer aldığı dizi Kumsal'ın üniversite sınavları sonucu babasından gizli İstanbul’da bir üniversite kazanmasıyla İzmir’den İstanbul’a uzayan bir özgürlük yolculuğunu anlatıyor. Kumsal, yeni tanıştığı Batu sayesinde ilk kez cesur bir karar alır. Yıllar önce annesinin yaptığı gibi ‘mutluluğu’ aramak için evi terk eder. Süreç Fim'in yapımcılığında hazırlanan dizinin yayın tarihi 23 Haziran 2015, Salı.
Atv'de bu yaz ekrana gelecek olan üç diziden biri olan "Aşk Zamanı" ölmek üzere olan eşine verdiği söz üzerine emekliye ayrılan ve kızlarıyla birlikte bir Ege kasabasına taşınan bir kabadayının ve ailesinin hikayesini anlatıyor. Başrollerinde Yavuz Bingöl ve Deniz Uğur'un yer aldığı, Medyalab tarafından hazırlanan dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

 Show Tv'nin yaz sezonu romantik-komedilerinin bir diğeri de "İlişiki Durumu: Karışık". Baş rollerini Berk Oktay, Eda Ece, Pamir Pekin ve Seren Şirince'nin paylaştığı dizinin yapım firması MF Yapım. Dizi henüz yayına başlamadan yönetmen değişikliği yaşandı, Barış Yöş projeden ayrıldığını duyurdu. Özellikle Eda Ece ve Berk Oktay hayranlarının merakla beklediği, henüz yayın tarihi ilan edilmeyen dizinin konusu ise şöyle:
Ünlü dizi oyuncusu Can (Berk Oktay) yıllardır Elif’i (Eda Ece) sevmektedir. Elif ise uzun süredir Murat’a (Pamir Pekin) aşıktır ve Can’ın aşkına karşılık vermez. Ne var ki, Murat da Elif’i ‘kızkardeşi’ gibi görmektedir. Çocukluklarından beri tanışan bu üçlü, yıllar boyunca bu aşk düğümünün içinden çıkamazlar. Derken bir gün hayatlarına Ayşegül (Seren Şirince) girer ve her şey değişir. Ayşegül, kendisiyle birlikte neşe, aşk, heyecan ve eğlenceyi de beraberinde getirir ve işler karışmaya başlar.

Çok sayıda tanıtım fragmanı çıkarmasına karşın henüz hakkında fazla bir şey bilmediğimiz "İnadına Aşk" Fox Tv'de yayınlanacak. Yine romantik-komedi türündeki dizide Açelya Topaloğlu ve Can Yaman'ı izleyebileceğiz. Yayın tarihi henüz belli değil.

"Kalbim Ege'de Kaldı" bu yaz izleyeceğimiz bir diğer romantik-komedi. Baş rollerinde en son "Beni Böyle Sev"de izlediğimiz Alper Saldıran ve Oya Unustası'nı izleyeceğimiz dizinin yapım firması Limon Film. Henüz yayın tarihi ilan edilmeyen dizinin konusu şöyle:
Zeliş ve Mustafa birbirine tamamen zıt iki kutup olsa da çok önemli bir ortak noktaları vardır, o da Iraz Nene’dir. Iraz Nene, 1970 Yılı Gediz Depremi’nde iki tane kız çocuk evlat edinir. Kızları büyüyünce iki delikanlı ile evlendirir. Ancak iki bacanak, günün birinde birbirlerine düşman olurlar. Nedeni ise paradır. Iraz Nene’nin bu düşmanlığa son verecek bir fikri vardır; bu, iki düşman ailenin çocukları olan Zeliş ve Mustafa’nın evlenmesi.

"Kırgın Çiçekler", bu yaz izleyeceğimiz az sayıdaki dramdan biri olmasının yanı sıra, aynı zamanda yetimhane temalı iki diziden de biri. Baş rollerinde Özgür Çevik ve İpek Karapınar'ın yer aldığı dizinin yapım firması NTC. Dizinin konusuna gelince: Eylül 16’sında bir kız. Bir gecekonduda annesi Mesude, kız kardeşi Büşra ve üvey babası Kemal’le birlikte yaşıyor. Eylül, Kemal’in tacizine uğruyor. Durumu annesine anlatıyor. Annesi düşünüp taşınıp bir çözüm buluyor, Eylül’ü yetimhaneye teslim ediyor. 
"Kırgın Çiçekler"in yayın tarihi henüz ilan edilmedi.

 "Kiralık Aşk" Star Tv'nin bir diğer romantik-komedisi. Yapımcılığını Ortaks Yapım'ın yaptığı dizinin oyuncuları: Elçin Sangu, Barış Arduç, Salih Bademci, Sinem Öztürk.
19 Haziran 2015, Cuma akşamı ilk bölümü yayınlanacak olan dizinin konusu ise kısaca şöyle:
Tam her şey bitti dediği anda kapısını çalan mucizeye hayır diyemeyen Defne, 6 aylık bir aşk oyunu teklifini kabul eder. Buna göre, ülkenin en başarılı iş adamlarından birini kendisine aşık etmek zorundadır.

Bu yaz bol bol izleyeceğimiz "zıt karakterlerin bir yandan birbirleriyle didişmesi bir yandan da ellerinde olmadan aşık olmaları" temasının işleneceği romantik-komedilerden biri olan "Ne Münasebet" Show Tv'de ekrana gelecek. Baş rollerini Sarp Levendoğlu ve Pelin Akil'in üstlendiği dizinin yayın tarihi henüz belli  değil.

Adı Mutluluk

 Star Tv'de ekrana gelecek olan "Çilek Kokusu" yaz sezonu dizilerinin belki de hakkında en çok konuşulanı oldu. Yine romantik komedi tarzında bir dizi olan "Çilek Kokusu"nun başrollerinde Demet Özdemir,Yusuf Çim ve Mert Ekin Daymaz bulunuyor. Birbirlerinden tamamen zıt karakterlere ve hayatlara sahip olan Aslı ve Burak'ın sürpriz bir şekilde tanışımasının ardından Aslı, Burak ve Volkan'ın Bodrum'da sonunu bilemedikleri bir oyunun içine düşmeleriyle gelişen eğlenceli ve romantik olayların anlatıldığı dizi 24 Haziran 2015, Çarşamba yayına başlıyor.

Yine bir romantik komedi olan "Fabrika Kızı"nın kanalı ise Show Tv. Yaz dizilerindeki, yaş bakımından şaşırtıcı oyuncu seçimlerinden biri de "Fabrika Kızı"nın baş rolünde yer alan Fulya Zenginer. Dizinin konusuna göre otuzlu yaşlarının başında bir kadını canlandıran Zenginer gerçekte yirmi beş yaşında. Diğer baş rolü İsmail Demirci'nin üstlendiği dizinin konusuna gelince; Aylin, nişanlısı ile birlikte İzmir’de yaşamaktadır. Hep el üstünde tutularak büyütülmüş, başarılı ve hırslı bir kadın olan Aylin’in hayatı bir gecede değişmiştir. Terfi edilmeyi beklerken işinden olan, gelinlik hayalleri kurarken terk edilen genç kadın, kendini bir anda yapayalnız ve beş parasız bulur. Tam her şey bitti dediği anda bir telefonla Aylin’in hayatı yeniden başka bir yöne doğru gider. Yıllardır görmediği babasından miras kalan İstanbul’daki fabrika, genç kadının hayatını düzene sokması için bir umuttur. Bu mirasla arasındaki tek engel ise Ferhat olacaktır.
Kadroda ayrıca Fırat Albayram ve Burak Satıbol'u da izleyeceğimiz dizi 25 Haziran 2015, Perşembe yayına başlıyor.

Adı Mutluluk Adı Mutluluk Adı Mutluluk Adı Mutluluk Adı Mutluluk

Paylaş

Adı Mutluluk özel dosyaları


 

Tüm Adı Mutluluk Bilgileri