Yaz sezonu dizi günlüğüm

Uzunçorap 9.05.2016 Hayat Şarkısı
Hayat Şarkısı

Kış Sezonu bitip yaz sezonu başlarken bu sezon geçişinde, sevgili bir dizi izleyicisi olarak bu sezon hangi dizileri izledim, hangisini yarım bıraktım, yenilerden de hangilerine hevesim var diye kendi dizi analizimi yapayım dedim.

Pazartesi akşamım boş. Paramparça'dan bu sezon başında koptum. Konular çok savruldu dağıldı gibi geliyor. Yeşil Deniz'le ancak  tanışıklığım var, uzaktan meraba meraba. Yeni diziler "Aşk Yalanı Sever" ve "istanbul Sokakları" şu ana kadar bir cezbede bulunmadılar. Gelecekte ne olur belli olmaz.
Salı akşamı haftamın en bomba akşamı. İzlediğim dizilerin dolduğu akşam. Önce Hayat Şarkısı'nı izliyordum. Sonra Kış Güneşi yayınlanmaya başladı. Hayat Şarkısı'nı taca atıp Kış Güneşi'ni izlemeye koyulmuşken Kiralık Aşk'tan sonraki favori dizim "Göç Zamanı" Salı'ya kaydırıldı. Ben de bıraktım hepten ipinucunu. Teker teker gelin. Ama yoookkk. Bir de bu dizilerin haricinde Yunus Emre dizisini de ilgim var. Bir fırsat bulup izlemeye başlamak istiyorum. 
Çarşamba akşamı da Pazartesi gibi dizisizim. Poyraz Karayel'le geçen sezonda bir yerde vedalaştım. Poyraz ve Ayşegül'ün ilişkisine Sema'nın "İlişkinizi biltirin, yoksa Babaya söylerim" tehditleri inandırıcı gelmememişti. Söyle yani ne var, baba Poyraz'dan iyisini mi bulacak, üstelik babasının yanına uğramayan Ayşegül böylece gözünün önünde olacak, diyerekten. Geçelim... 


Diriliş'le ve Aile İşi'yle tanıştık, Kara Sevda'nın seyrini uzaktan ara ara takip ettim. Önce Çarşamba'ya kaydırılan ve iki bölüm sonra ekranla vedalaşan İlişki Durumu: Karışık'a gelince... Düzenli izlemesem de ara ara açıp izleyebildiğim bir ara mazimin favori dizilerindendi. 

Perşembe akşamım da boş. Kısa kısa rastlaşmalar hariç tanıştığım bir dizi yok. Gelelim Cuma'ya...

Cuma günü dizilerin dizisi Kiralık Aşk. Demişken... son bölümde Gallo'nun son andaki hamlesi sürpriz oldu. Defne mektubu bulur, Ömer öğrenmez diye tahmin ediyorum. Finalde Gülay'ın yorumuyla Tuna Kiremitçi'nin Mucize şarkısı çaldı. Dinle dinle doyulmaz bir cover albüm yapmış Gülay. Herkes keşfetse diyordum, Kiralık Aşk bingo oldu. Albümde Kerem Cem'in şarkısı "Son Bir Kez" in de cover'ı var. Onu da O Hayat Benim'de çalsalar güzel olur. Belki de çalmışlardır. 

"O Hayat Benim" deyince Cumartesi'yi sonra bırakıp Pazar'a geçelim. O Hayat Benim'i iki sezon izledim. Bu sezon arayı açtım. Arda ile Efsun çift olmuş. Şahsen en baştan, Efsun bir atahangil olarak konağa ayak bastığında bu ikisini, müşterek huylarından mütevellit tencere kapak misali birbirine yakıştırmıştım. Pazar akşamından Baba Candır'la uzun süre hoşbeş ettik fakat Haluk'un tuhaf mı desem zalim mi desem aşırı davranışlarına katlanamadım, kaçıncı istasyondu, indim. 
Cumartesi Tatlı İntikam'a konusunu klişe bulsam da bir şans verdim. Fena bulmadım. Aynı Kiralık Aşk gibi, içi pek klişe çıkmadı.  Onunla halen bir yürüyüşümüz var. Hanım Köylü'yü biraz izledim. Güzel Köylü'yü hatırlıyorum sürekli izlerken. Yaz yaklaşırken daha çok köy manzarası, yeşilliği olmalı sanki, ekrandan evlere dolmalı. Oyunbozan'ın konusu esaslı ama "46 Yok Olan" gibi agresif geldiği için izlemeye niyetlenmedim ama bir vesileyle ilk bölümü biraz izledim ve gayet sıkı bir işleyişi vardı. 

Hele gazetecinin (Aslı Tandoğan) üst katta gizlenirken, iki açık gözlü zatın (Serhat Tutumluer, Serdar Orçin) durup etrafı buzdan soğuk gözlerle kontrol edişleri vardı ki, ekran karşısında donarken sanırsın karlı bir ormanda kurtlar da etrafında. Kardan yangına, "Kalbim Yangın Yeri" şu an için ilgimi çekmedi. Bir iki denk geldim, merak unsursuz, şu şu olur diyorsun öyle ilerliyor. Detaylara da giremedim, belki güzel dizidir.
 

Gelelim başlaması beklenenlere... "Hangimiz Sevmedik" yönetmen Metin Balekoğlu sebebiyle ilgimi çekiyor. Kiralık Aşk'ta kurduğu dünya gibi, kendine özgü, güzel bir dünya kurabilecek mi ve o dünya nasıl olacak diye.

"Hayat Sevince güzel" oyuncuları ve yöresi sebebiyle ilgimi çekiyor. Yaz zamanı püfür püfür Ege.

"Seviyor Sevmiyor" un konusu biraz daha farklı gibi. İlginç olabilir.
 

"Hayatımın Aşkı" ise iddiası yüzünden ilgi çemberimde. Böyleyken böyle... - 1001 Tv

Paylaş

 

Tüm Hayat Şarkısı Bilgileri