Yaz romantik-komediyle dolacak

Işınla Bizi Scotty 25.05.2016 Aşk Laftan Anlamaz
Aşk Laftan Anlamaz

Yaz sezonunda neler izleyeceğimiz artık iyiden iyiye belli olmaya başladı. Elbette yaz sezonuna giriyor olduğumuza göre romantik komediye, sakar ve şaşkın genç kızlara, burunlarından kıl aldırmayan, aşka küsmüş, karizmatik adamlara doyacağız yine. Hangileri izleyicisini bulabilecek, hangileri kış sezonuna da devam edecek, hangileri hayal kırıklığıyla erkenden ekrana veda edecek, zamanla göreceğiz. Ama önce kadrosu, tanıtım fotoğrafları, fragmanları meydana çıkmaya başlayan yaz dizilerinin bazılarına yakından bakalım.

 
Show Tv'nin son dönemlerde dizilerde aradığını bulamadığından ya da izleyicilerin artık bu kanalda dizi izleme alışkanlığını kaybetmeye başladığından zaman zaman söz ediyoruz. Kanalın son başarılı projesi geçen yaz sezonunda ekrana gelmeye başlayan ve kış sezonu boyunca da devam eden "İlişki Durumu: Karışık"tı. 
 
Show Tv, Haziran ayında yeni bir romantik-komediyi ekrana getirmeye haırlanıyor: "Aşk Laftan Anlamaz". Burak Sağyaşar'ın sahibi olduğu Bi Yapım tarafından hazırlanan proje özellikle başrol kadın oyuncusu Hande Erçel nedeniyle ilgi çekiyor. Erçel'in, geçen sezonun en çok ses getiren işlerinden biri olan "Güneşin Kızları"yla yaptığı büyük çıkışın ardından hangi projeyle geri döneceği merak ediliyordu. Hemen yaz sezonunda, bir romantik-komediyle dönmesi sürpriz oldu denebilir. Dizinin erkek başrol oyuncusu ise "Kaçak", "Medcezir", "Tatlı Küçük Yalancılar" ve en son "Gecenin Karliçesi"nde izlediğimiz Burak Deniz. Yayınlanan ilk  görseller ve tanıtımda çift uyumlu bir görüntü veriyor. 
 
Dizinin konusu sıradışı ya da şaşırtıcı olduğunu söylemek zor: 
Tekstil imparatoru Sarsılmaz ailesinin veliahtı Murat Sarsılmaz ve Giresun’da doğan ve İstanbul’da iki kız arkadaşıyla birlikte yaşayan Hayat’ın bir tesadüfler silsilesi sonucu yollarının kesişmesinden sonra kavgayla başlayıp aşkla devam eden keyifli hikayesi.
 

Atv'de yaz sezonunda ekrana gelecek iki romantik-komediden biri olan "Seviyor Sevmiyor", Kore dizisi "She Was Pretty"nin uyarlaması. Yine bir Kore dizisi uyarlaması olan "İlişki Durumu: Karışık"ın yapımcısı MF Yapım tarafından hazırlanan dizinin başrollerinde "Beni Böyle Sev"le tanınan Zeynep Çamcı ve "Kocamın Ailesi" ile tanınan Gökhan Alkan yer alıyor.  Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan'ın yaptığı, senaryosunu Hakan Bonomo ve Aksel Bonfit'in kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca ünlü oyuncu Zuhal Olcay, Gonca Sarıyıldız, Yiğit Kirazcı da bulunuyor.

 
Çocukluk aşkı olan bir çiftin yıllar sonra bir araya gelmesi ve çeşitli tesadüflerle birbirlerine yakınlaşmasının ve diğer karakterlerin dahil olmasıyla karmaşıklaşan aşk oyunlarının anlatıldığı dizinin şu ana dek bazı tanıtım görselleri ve iki sevimli tanıtım fragmanı yayınladı. "Seviyor Sevmiyor"da özellikle Zeynep Çamcı'nın fiziksel değişimi dikkat çekici.
 

Atv'nin diğer yeni romantik komedisi "Rengarenk" de yine özellikle başrol oyuncularıyla dikkat çekenlerden. "Melekler Korusun" ile tanıdığımız, şu an sahip olduğu geniş hayran kitlesini ise "Kaçak Gelinler"le elde eden Selin Şekerci'yi en son Show Tv'de yayınlanan "Acı Aşk"ta izlemiştik. Tekrar romantik-komediye dönüş yapan Şekerci'ye başrolde "Diriliş Ertuğrul"dan ayrılan Kaan Taşaner eşlik ediyor.

Çoğunlukla genç oyuncularla dolu kadro hayli kalabalık: Açelya Devrim Yılhan, Selin Yeninci, Sertan Erkaçan, İbrahim Kendirci, Cem Belevi, Funda Güray, Ferdi Sancar, İnci Türkay, Merve Oflaz...

 
Kadınlardan nefret eden, “Artık kafama aşk da düşse ilgilenmem” diyen ve de hayatında hiç dizi izlemeyen Can Esener'le oyuncu anne-babanın dizi, film ve reklam yıldızı kızı “Renk Duygun”un kesişen yollarını ve ardından yaşadıklarının hikayesinin anlatıldığı dizinin yönetmeni Kerem Çakıroğlu. Senaryo ise Ebru Hacıoğlu, Melek Seven ve Deniz Gürlek'e ait.
 
Henüz bazı karakter fotolarının dışında bir tanıtım görseli ya da fragmanı yayınlanmayan dizinin çekimlerine başlandı. Konusu dolayısıyla biraz ünlü romantik-komedi filmi Notting Hill'i anımsatan dizinin ilk tanıtımları yayınlandığında aynı etki hâlâ  sürdürecek mi, göreceğiz.

Aşk Laftan Anlamaz

Geçen yaz sezonunun popüler romantik-komedisi "Çilek Kokusu"nun yıldızı Demet Özdemir'le, son olarak "Son Çıkış" dizisiyle ekranda olan Furkan Palalı'nın başrolünde olduğu "No:309" Fox Tv'de ekrana gelmeye hazırlanıyor. "Çilek Kokusu"nun da yapımcı firması olan Gold Yapım tarafından hazırlanan dizinin kadrosunda Sumru Yavrucuk, Fatma Topbaş, Sevinç Erbulak, Suat Sungur, Beyti Engin de yer alıyor. Şimdiye dek iki tanıtımı yayınlanan dizinin yayın tarihi 1 Haziran Çarşamba.

 
Konusu: Dedesinden kalan mirası alabilmek için bir an evvel evlenmesi ve çocuk sahibi olması gereken Onur, annesinin zoru ile bir randevuya gider. Aynı gece başka biriyle buluşmak için o mekana gelmiş olan Lale, yanlışlıkla Onur’un masasına oturur. Kuzen Erol, Onur’un bu randevusunu sabote etmek için içkilerine ilaç katınca, belki hiç bir zaman bir araya gelmeyecek olan Lale ile Onur kendilerini kaybedip çılgın bir gece geçirirler. Ertesi sabah aynı yatakta 309 no’lu odada uyanan Onur ve Lale, aralarında bir şey geçmediğini düşünüp birbirlerini bir daha görmemek üzere otelden ayrılırlar. Üç ay sonra Onur annesinin istediği kızla nişanlanırken, Lale ise hiç tanımadığı bir adamdan hamile olduğunu öğrenir.
 
Aşk Laftan Anlamaz Aşk Laftan Anlamaz

Paylaş

 

Tüm Aşk Laftan Anlamaz Bilgileri