Üç sezon finalinin yaşandığı Çarşamba rekabeti nasıl sonuçlandı?

1001 Tv 30.05.2019 Kuzgun
Kuzgun

 29 Mayıs Çarşamba akşamı üç sezon finali ekrana geldi; Diriliş Ertuğrul, önümüzdeki sezon Diriliş Osman olarak devam etmek üzere, Sen Anlat Karadeniz üçüncü, Kuzgun da ikinci sezonuyla dönmek üzere sezona veda etti. 

Üç sezon finalinin de parlak sonuç aldığını söylemek zor. 150. bölümüyle ekrana gelen TRT 1 'in tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul, sezon boyunca aldığı en düşük oranların bazılarıyla ve tüm gruplarda kayıpla geçirdi haftayı. Diriliş bu hafta Total'de 11.44 reytingle, AB'de 10.80 reytingle ve ABC1'de 12.17 reytingle günün en çok izlenen programı olmayı başardı.

Atv'de 2. sezonunu tamamlayan Sen Anlat Karadeniz de rakipleri gibi, tüm gruplarda reyting kaybıyla ve Total izleyici grubunda şimdiye kadar aldığı en düşün oranla kapattı sezonu. Total'de 5.34 reytingle beşinci, AB'de 2.14 reytingle onuncu ve ABC1'de 3.89 reytingle beşinci sırada yer aldı. Sen Anlat Karadeniz'in ilk sezonda Total grubunda aldığı 20.0 üzeri ve AB grubunda 10.0 civarı reytingden ne kadar gerilediği düşünülecek olursa, inişin devam etmesi durumunda önümüzdeki sezon yayın ömrünün uzunluğu merak konusu.


Star Tv'de 16. bölümüyle sezon finali yapan Kuzgun da bu hafta tüm gruplarda izleyici kaybetti ve geçen haftanın aksine, hiçbir grupta 3.0 barajına ulaşamadı. Total 'de 2.79 reytingle on beşinci, AB'de 2.65 reytingle altıncı ve ABC1'de 2.95 reytingle sekizinci sırada yer aldı. Ay Yapım tarafından hazırlanan, Barış Arduç ve Burcu Biricik'in başrollerini paylaştığı Kuzgun'un tüm gruplarda 3.0 altı reyting aldığı, herhangi bir izleyici grubunda iddialı oranlara ulaşamadığı düşünüldüğünde ikinci sezonda şansının sürmesi zor görünüyor.

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı