Tv gündeminde neler vardı?

1001 Tv 13.03.2018 Siyah Beyaz Aşk
Siyah Beyaz Aşk

Geçtiğimiz hafta (5-11 Mart 2018 haftası) televizyon gündeminde hangi konular vardı? Nelerden konuşuldu, hatırlayalım.


Netflix'in ilk Türk orijinal dizisinin çekimleri başladı

Başrolünü Çağatay Ulusoy’un üstlendiği, bir süper kahraman hikayesini anlatan 10 bölümlük dizinin çekimleri İstanbul'da başladı.
Başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve dizinin yönetmeni Can Evrenol'un setten fotoğraflarıyla birlikte, dizinin tüm oyuncu kadrosu, yapım ekibi ve ana konusu gibi bilgiler de basın bülteniyle duyuruldu.
Kadroda ayrıca Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş da yer alırken, dizinin yapımcılığını O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor.

Yılın ikinci yarısında gösterime girecek fantastik drama türündeki yapımın kamera arkasında son yıllarda yıldızı parlayan yönetmen Can Evrenol ve ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor. Görsel efektlerini Gradient Effect'in üstleneceği dizinin prodüksiyon tasarımı ise Deniz Göktürk’e emanet.
 
Çağatay Ulusoy'un İstanbul'un son muhafızı Hakan’ı canlandırdığı dizide, Faysal rolünde Hakan’ın imrendiği başarılı bir iş adamı olarak Okan Yalabık’ı izleyeceğiz. Ayça Ayşin Turan, Faysal’ın şirketlerinde yönetici olarak çalışan, aynı zamanda Hakan’ın ilgi duyduğu Leyla karakterini canlandırırken, Hakan'ın sırdaşı Zeynep'e Hazar Ergüçlü hayat verecek. Mehmet Kurtuluş ise Faysal'ın sağ kolu Mazhar olarak ekranda olacak.
 
Ayrıca dizinin ekibinin diziyle ilgili Instagram paylaşımlarını #TheProtector olarak etiketlemesi, projenin adının "The Protector" olduğunu da ortaya çıkardı.


MBC Group 6 Türk dizisini yayından kaldırma kararı aldı

MENA, yani Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki 22 ülkede, 11 kanal üzerinden yayın yapan MBC Group'un artık Türk dizilerini yayınlamayacağı haberi televizyon sektörünün gündemine yerleşti. Hem MBC yetkilileri hem Türk yetkililer konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Yerli ve yabancı basında kararın siyasi mi, yoksa ticari mi olduğu konusunda çok sayıda makale yayınlandı.

Dünyanın en çok dizi ihraç eden ülkelerinden biri olan Türkiye'nin en yoğun satış yaptığı bölge ise MENA. MBC'nin kararının, dizi ihracatını %30-40 oranında etikeleyeceği de gelen yorumlar arasında. 


Türkiye'nin ilk ve en çok izlenen online dizilerinden olan Fi veda etti

 Geçtiğimiz yıl, dijital yayın platformu Puhu Tv'nin ilk orjinal dizisi olarak, Azra Kohen'in çok satan üçlemesi Fi Çi Pi'den uyarlanan Fi, ilk yayına başladığı günden beri büyük ses getirmiş ve rekor bir izleyici sayısına ulaşmıştı. Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Tülay Günal ve Osman Sonant'ın rol aldığı, Mert Baykal'ın yönettiği, Ay Yapım tarafından hazırlanan dizi yayınlandığı sürece de sosyal medyanın en çok konuştuğu dizilerden biri oldu.

Başlangıçta serinin üç romanının, üç sezon olarak yayınlanması düşünülürken Azra Kohen'in senaryonun doğru uyarlanmadığıyla ilgili rahatsızlığı üzerine dizinin daha erken bitirilmesine karar verildi ve iki sezonda sadece Fi ve Çi olarak yayınlandı. 10 Mart akşamı ekrana gelen final, Afife dans gösteri sahneleri ve Can Manay'ın yakalanıp tedavi altına alınmasıyla yine gündemin üst sıralarında yer aldı.
Fi, yakında Show Tv'de de yayınlanmaya başlıyor.

Merakla beklenen 3 dizinin yayın tarihi belli oldu

O3 Medya'nın kanal D için hazırladığı, Kenan İmiralıoğlu'nun başrolünü üstlendiği 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisinin yayın tarihi 20 Mart Salı olarak ilan edildi. Uzun zamandır merakla beklenen Mehmed, yüksek izleyici sayısına sahip Kadın, Ufak tefek Cinayetler ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizileri ile rekabet edecek.

Ay Yapım'ın Puhu Tv için hazırladığı ikinci dijital proje olan Şahsiyet'in yayın tarihi 17 Mart Cumartesi oldu. Haluk Bilginer ve Cansu Dere'nin başrollerini paylaştığı, Onur Saylak'ın yönettiği ve Hakan Günday'ın yazdığı dizinin ilk üç bölümü önümüzdeki Cumartesi akşamı Puhu Tv'de olacak.

Med Yapım tarafından hazırlanan, başrollerini Eda Ece, Onur Tuna, Şevval Sam ve Talat Bulut'un paylaştığı Yasak Elma da 19 Mart Pazartesi FOX'ta yayına başlıyor.

 

Siyah Beyaz Aşk Siyah Beyaz Aşk Siyah Beyaz Aşk Siyah Beyaz Aşk Siyah Beyaz Aşk

Paylaş

 

Tüm Siyah Beyaz Aşk Bilgileri