Terminatör Hazal

Uzunçorap 25.03.2015 Paramparça
Paramparça

Bu Bölümde Neler Oldu? Hızlı Tur:
Cihan (Erkan Petekkaya) camı kırıp Gülseren (Nurgül Yeşilçay)'i kurtardı, hastaneye götürdü. Olayın hırsızlık olduğu sanılıp Keriman (Nursel Köse) tutuklandı, hapishaneye kondu. Özkan (Tolga Tekin), oto tamircisi arkadaşının Engin'e para vererek yalancı şahitlik yaptırarak paçayı sıyırdı. Cihan olaydan sonra eve kamera taktırdı. Dilara (Ebru Özkan) ve Candan (Ahu Yağtuğ) yeni bir katakulli hazırladılar ve bu yüzden Gülseren evi terketti, Cansu (Leyla Tanlar) da Dilara'nın evine dönmek zorunda kaldı. O dönünce Hazal (Alina Boz) odasını geri vermek zorunda kaldı. Hazal Ozan (Burak Tozkoparan)'dan birikmiş intikamını Cansu'nun Ozan'ın yaşgünü için hazırladığı anı defterini sulara atarak, Cansu'dan intikamını ise Cansu'nun hoşlandığı Yağız'la çıkarak aldı. Gülseren Cansu'yla barışınca, o ve Cansu evlerine döndüler. 

Cihan Gülseren ve Derya'nın "Serçe Börek" dükkanından börek ve kurabiye sipariş etmeye başladı. Dilara şirket yetkileri için Alper'i vekil yapınca, mandıralaşma toplantısına Alper de katılıverdi. Bunu gören Cihan da Dilara'yla artık savaşmaktan kaçamayacağını düşündü, Yıldırım'a Dilara'ya boşanma davası açacağına dair bir basın bülteni yayınlayaması talimatını verdi. Hazal Yağız'la buluştuğu gece eve dönerken arabalarına ateş açıldı. Bölüm de orada bitti.
Genel Yorumum:
Önceki bölümlere göre fazla gelişmenin olmadığı bir bölümdü. Bu bakımdan yine de böyle akıcı olması da bir başarı. Dilara ve Candan'ın planları sürekli geri püskürüyor, hedefe bir türlü ulaşmıyor. Bu bakımdan Hazal'dan öğrenecek çok şeyleri var. O küçük oynuyor ama attığını vuruyor. Bu yüzden sinsi Hazal'ı bu bölümün anti-lideri ilan ediyorum.

Bu bölüm için ne tahmin etmiştim, ne oldu?
Hazal'ın anı defterini suya atınca yanına kâr kalacağını tahmin etmiştim, öyle oldu. Ozan bir daha olursa evden giderim dedi. Herhalde ileride iş oraya varacak. Dilara Hazal'ı yanında tuttukça sonunda o, Rahmi, bir de Hazal birarada yaşayacaklar. Hatta Hazal onları da evden kaçırtacak, tek başına lebiderya yalıda sere serpe yaşayacak. Zaten Hazal'ın şıpır şıpır üzülmesini de anlamıyorum. Sevgiyi bu kadar önemsese, en başta Gülseren'e böyle davranmazdı. Derdi yalıysa, yalı, kıyafetse kıyafet. Buldu bunuyor. Buldumcuk, maymuncuk iştahlı bir kız. Önceki bölümün gidişatından ve fragmanlardan bu bölüm için Keriman'ın tutuklanmayacağını, iz sürülerek Özkan'a varılacağını tahmin etmiştim. Evi Cihan kamerasız bırakmamıştır demiştim. Bırakmış. Özkan da yakalanmadı. Gülseren olayı tam hatırlayamadığı için, çay taşırken Keriman benim karşımdaydı, kafama arkadan bir şey vuruldu diyemedi. Ayrıca Azmi'nin ayakları bağlanmıştı, o da darp almıştı. Bu saldırıyı kim yaptı, o da araştırılmadı. Koskoca Cihan, koskoca Yıldırım avukatı bunların üstüne gitmediler, dizi hilesiyle.

Bölümde En Güzel Yer
Paramparça'nın bu bölümdeki en iyi gelişmelerinden biri, artık Gülseren'in Cihan'a güvenmeye başlaması oldu. Bu da Cihan'ın Gülseren'in dayısının oğlu Sait'i İzmit'ten bulup getirmesiydi. Böylece Gülseren'i Cansu'nun gözünde aklamış oldu. Gülseren'in Cihan'a güven duymaya başladığını da birlikte yedikleri akşam yemeğinde, Gülseren'in bakışlarından anladım. Daha uzun, daha inançlı, gözlerini kaçırmadan bakıyordu Cihan'a.

Bölümde En Gücendirici Yer
Bölümde kalbimi kıran bir yer, Dilara elinde yanlış yorumlanmış fotoğraflarla çıkıp geldiğinde, Gülseren'in kesici bakışlarla Cansu'ya bakması sonra da evi apar topar terketmesiydi. Kızcağız yani Cansu daha ağzını bile açmadan, gayet normal bir tepki verdiğinde Gülseren daha oracıkta infaz etti kızı. Cansu'nun yerinde Hazal olsaydı, değil evi terketmek, Hazal'ı inandırabilmek için etrafında deli divane olurdu, fakat Cansu'yu hala bağrına basamadı Gülseren. Elleriyle seviyor ama gönlüyle henüz sevemedi, benimseyemedi. İyi kalpli bir teyzeden hallice Cansu'ya karşı. Doğrusu hangi bölümde, hangi olaydan sonra Gülseren Hazal'ı kalbinden çıkartacak da, Cansu'yu alacak ve sahiplenecek, çok merak ediyorum.

Gelecek Bölüm için Tahminlerim:
Daha fragman çıkmadı. Bu son bölümde de fazla bir şey olmadı. O yüzden önümüzdeki bölüm yepyeni olayların filizlenmesi olabilir. Keriman hapishaneden çıkar, çünkü hapishanede olaya etkisiz eleman. Dilara Cihan'ın gazete duyurusunu görünce küplere biner ama ne yapar, zaten yapıyor elinden gelenden fazlasını. Yoksa itibarını rezil etmiş Alper'i vekil kılar mıydı, zaten sınırlarını aşıyor. Yağız saldırıdan kurtulduysa Cansu onu ziyaret edince Hazal'ın yalanını öğrenir (Cansu'nun sevgilisi Kerem masalı) ve bu da yalıda yeni bir krize sebep olur. Dilara'nın artık bir önlem alması lazım, elleri böğründe Hazal'ı izleyip duruyor. Cihan Alper'i şirketten defetmenin yollarını arar. Gülseren'in boşanma davası görülür, artık kuşlar kadar özgürdür. Rahmi'nin kumar borcu bu bölüm ortaya çıkar, Dilara bunları da ödemek zorunda kalır, canı sıkılsa da sineye çeker.

Absürd tahminlerim, serbest atış:
Aslında biraz absürd tahminlerde bulunmak, reaksiyonu arttırmak içimden geliyor: Cihan büyük oynar, Alper'i düşürmek pahasına şirketi riske atar. Dilara şirketler elden gidiyor diye korkar, geri adım atar, vekaleti Alper'den alır, Alper ağlamaklı olur. Solmaz evi terkeder, Rahmi ile işi pişirir ve yalıya taşınır. Dilara'nın Rahmi, Alper derken bayağı parası gider ve fakirleşmeye başlar.
Özkan Candan'la yakınlaşır. Dilara'ya da boncuk atar, arada Gülseren'e uğrayıp zümrüt gözlüm der.
Hazal, Yağız yalanı da ortaya çıkınca, Dilara tarafından evden kovulur, mecburen eski evine döner, fakat artık ne Keriman'dan ne de Özkan'dan bir ilgi bulur, odasından dışarı çıkmaz. Bölüm burada biter.

Paramparça Paramparça

Paylaş

 

Tüm Paramparça Bilgileri