Tek Yürek Replikleri -

1001 Tv 13.03.2019 Tek Yürek
Tek Yürek

4. Bölüm replikleri

İstersen halledemeyeceğin mesele yok, taktik bulmak benim mesleğim, gerçekten işe yarıyor musun, püf noktası, kağıt kaplan, aslan oğlum sen yaparsın, altın saçlı peri kızı, direkt konuya giriyorum:

İstersen halledemeyeceğin mesele yok!
Akşam. Sokakta. Halit Hoca ve Akif karakoldan çıkmış, konuşuyorlar. Akif ailesinin Mardinli olduğunu ve bir kan davasından kaçmak için tek başına İstanbul'a geldiğini anlatarak "Hocam affet beni, gitmem lazım. Sana da bunu yaşatmak istemezdim" dediğinde Halit Hoca: "Bana değil, kendine yaşatmayacaksın zaten. Bak burada ben varım, arkadaşların var. Çözeceğiz bu meseleyi. Ben bu mahallede manyaklarla, psikopatlarla, keşlerle büyüdüm. Bir sürü şey öğrendim. Bunlardan bir tanesi ne biliyor musun, eğer istersen halledemeyeceğin mesele yok!"

Taktik bulmak benim mesleğim
Akşam. Halit Hoca ve Sait, Akif'i Yiğit ve Selçuk'la içeride bırakıp Sait'in oyun salonunun önüne çıktılar. Sait Halit'e "Bana gelmene şaşırdım Hoca. Ama aklına da hürmet ettim valla. Doğru hamle " deyip güldüğünde Halit: "Taktik bulmak benim mesleğim biliyorsun."

Gerçekten işe yarıyor musun?
Halit Hoca "Taktik bulmak benim mesleğim, biliyorsun. Akif'in hayatını kurtarmak için elimden geleni yaparım. Bu arada, şimdi göreceğiz bu çocuklara ne kadar önem verdiğini" deyince Sait: "Asıl ben seni göreceğim, Hoca. Bu çocukları bu zamana kadar tek parça ben getirdim. Ceplerine harçlıklarını ben koydum. Başlarını beladan ben kurtardım. Asıl ben seni göreceğim. Boş atıp dolu mu tutuyorsun, yoksa gerçekten işe mi yarıyorsun"

Püf noktası
Buz pisti. Takım idman yapıyor. Halit Hoca: "Öne eğilmeyin. Bükün dizlerinizi sadece."

 Kağıt kaplan
Gündüz. Mazlum ve Yaren Akif'le ilgili operasyon için branda almış, yürüyorlar. Yaren "Ben sana bir şey söylemek istiyorum." dedikten sonra "Boşver, vazgeçtim. Aşk maşk meseleleriyle ilgili ya, önemli değil. Söyleyeceğim ama kızacaksın diye korkuyorum. Seni de ilgilendiriyor çünkü biraz." deyince Mazlum: "Yok yok, kızmam. Yani ben aslında şeker gibi insanım biliyor musun. Benim kızmalarım falan hep böyle... Saman alevi... Yalancı bahar... Kaattan kaplancılık ya!"

 Aslan oğlum, yaparsın sen.
Akşam. Akif'in peşinde kan davası güden hemşerisi iki adam, Akif'in girdiği apartmanda katlara dairelere girip Akif'i arıyorlar. O sırada Umut ve Akif binanın terasında uğraşıyor. Umut panik olduğu için bir türlü düzeneği yapamıyor. Yiğit ve Sait de yan apartmanın terasında durumu gözlüyorlar. Umut bir türlü sakinleşmeyince Sait telefondan oğluna seslendi: "Umut, dinle beni oğlum. Bak, bu planı sen kafanda kendin yaptın, kurdun. Sakin ol, tamam mı, panik yapma. Bir kabloyu mu takamayacaksın oğlum. Aslan oğlum benim, yaparsın sen."

Özel hayatı yardırıyorsun şu anda...
Akşam. Yiğit Denizleri yoklamaya geldi. Halit karakolda gözaltında tutulduğu için Deniz ve Rüzgar'a göz kulak olmasını ve durumunu gizlemesini Yiğit'ten rica etmişti. Yiğit Deniz'e Halit Hoca'nın buzda işinin uzadığını ve Halit Hoca gelene kadar bekleyeceğini söyleyip kapı önünde sabah olmasını beklemeye başladı. Biraz sonra Deniz Yiğit'e çorba getirdi. Beraber kapı önünde otururlarken Deniz "Şu kuafördeki kız, adı neydi, sizin onunla olayınız ne?" deyince Yiğit "Sen biraz fazla direkt girmedin mi konuya ya?" diye cevap verdi. Deniz "Ne var canım, muhabbet ediyoruz. Sevgilin mi?" diye sordu. Yiğit "Değil. Çocukluktan gelen şeyler, hani ilişki durumu karışık derler ya, o şekil" dedi. Deniz "Hımmm... Kavgalı, barışmalı yani, tutkulu bir ilişkimiz var diyorsun" deyince Yiğit: "Sen bayağı bayağı özel hayatı yardırıyorsun şu anda"

Altın saçlı peri kızı
Gündüz. Ekip Akif'in düşmanlarını kandırmak için sahte cenaze töreni yapıp dönerken Yiğit Selçuk'a "Hayırdır kardeşim, sende bir sıkıntılar var ama çözemiyorum, aşk meşk olayları mı?" deyince Selçuk: "O iş bitti. (Hangi iş bitti?) Altın saçlı peri kızları masallarda kalıyormuş demek.."

Direkt konuya giriyorum
Gündüz. Yiğit ekipten ayrıldıktan sonra mahalleye geldi. Deniz'e tam evden çıkarken yetişti ve seslendi: "Deniz! Direkt konuya giriyorum ve seni seviyorum."

Paylaş

Tek Yürek replikleri


 

Tüm Tek Yürek Bilgileri