1001 Tv 31.05.2020 Arka Sokaklar
Arka Sokaklar

Survivor 2020'nin 30 Mayıs Cumartesi akşamı ekrana gelen 92. bölümü yarışmacıların, dokunulmazlık oyunu öncesi gerçekleşen röportajlarıyla başladı. Evrim, takımındaki erkek yarışmacıları adeta boğulmasınlar diye kadın yarışmacıların sımsıkı tuttuğunu ve onların can yelekleri olduğunu söylerken Sercan ise, kaybedilmiş iki dokunulmazlığın üstüne iki dokunulmazlık daha kaybetmeleri halinde tüm takımın eleme adayı olmasının utanç verici olacağından, bu nedenle mutlaka kazanmaları gerektiğinden söz etti. Yasin ise, hem kendisinin hem de Gönüllüler takımındaki diğer erkeklerin haftalardır yeni takım düzenine geçmeyi beklediğini, bu nedenle elenecek yarışmacının Ünlüler'den olmasını istediğini söyledi.

 
Kazanan takımın yarışmacılarına ödül olarak 10 biner TL'lik mobilya hediye çekinin verildiği dokunulmazlık oyunu, Survivor'ın sık kullanılan parkurlarından birinde gerçekleşti. Parkurun sonunda oyuncular çektikleri küçük bir arabayla getirdikleri küpleri dizerek devirmeye çalıştı. 
 
Avantaj oyununu Ünlüler kazanırken dokunulmazlık oyununda karşılamaları sırasıyla; Yunus Emre, Elif, Cemal Can, Evrim, Ardahan, Evrim, Sercan, Nisa, Sercan, Aycan, Berkan, Nisa, Sercan, Evrim, Yunus Emre, Nisa ve Ardahan kazandı.

 

 

Barış ve Yunus Emre arasındaki karşılaşma berabere bitince oyun tekrarlandı; galibi Yunus Emre oldu. Son oyunlarda takımların yarışmak için en iyi performansı gösteren kadın ve erkek yarışmacıları belirlemesi sırasında Gönüllüler'de, Evrim takımının Nisa'yı tercih ettiğini duyduğunu söyleyerek yarışmak istemedi. Bu nedenle Cemal ve Evrim arasında gerginlik yaşandı. Bu sırada Sercan'ın, Ünlüler takımındaki kadın yarışmacılara karşı takıma fırsat verdikleri gerekçesiyle tepki göstermesi üzerine Sercan ve Elif arasında da gerilim yaşandı. En iyi performansı gösterdiği için son oyunlarda yarışacak isimler Ünlüler'de Elif ve Sercan; Gönüllüler'de Nisa ve Ardahan oldu. Sercan ve Ardahan'ın arasındaki karşılaşmanın galibi Ardahan oldu ve bu sayıyla Gönüllüler dokunulmazlığı kazandı. Oyun sonrasında tebrik etme ve selamlaşma anında iki takım arasında tartışma yaşandı. Berkan ve Yunus Emre arasındaki devam eden gerilim tırmandı. Oyunun kaybedilmesiyle büyük üzüntü yaşayan Sercan'ı teselli eden Elif oldu. Acun Ilıcalı, Gönüllüler'de kadın yarışmacıların başarısına dikkat çekerek dokunulmazlık sembolünü Evrim'e verdi. 
 
Konseyde Acun Ilıcalı yarışmayla ilgili yaşanacak bir değişikliğin haberini verdi. Kadın yarışmacılarının son haftalardaki performansının yüksekliği ve erkek yarışmacılarla eşit ya da fazla olması nedeniyle, çeyrek finale kadar beklemeden, ilk eleme sonrasında kadın-erkek eşleşmelerinin başlaması kararını aldıklarını söyledi. Acun Ilıcalı, ayrıca önümüzdeki günlerde oyun kurallarıyla ilgili benzeri görülmemiş bir değişikliğe gidileceğini, henüz bu konuda bilgi veremeyeceğini, izleyicilerden ilk doğru tahmin yapanı final bölümüne konuk edeceklerini açıkladı. Ardından Barış ve Yasin'e yaşadıkları sakatlıkların onları nasıl etkilediğini sordu. Her iki yarışmacı da yaşadıkları sakatlıkların onları son derece olumsuz etkilediğini anlattı. 
 
Konseyde, eleme adayı olarak oylanabilecek durumda olan iki yarışmacı Aycan ve Sercan'dı. Başka seçenekleri olmayan Aycan ve Sercan birbirlerinin adını yazarken Elif ve Yunus Emre'nin de oylarıyla eleme için son aday Aycan oldu. 
Arka Sokaklar Arka Sokaklar

Paylaş

 

Tüm Arka Sokaklar Bilgileri