Survivor 2020 yarı finalinde neler yaşandı?

1001 Tv 14.07.2020 Kiralık Aşk
Kiralık Aşk

16 Şubat Pazar akşamı başlayan Survivor 2020, beş aylık bir mücadelenin sonunda bu akşam İstanbul'da yapılacak büyük finalle sona eriyor. Sadece Gönüllüler takımında yer alan yarışmacıların kaldığı son dörtten ilk veda eden Berkan Karabulut olmuştu. Performansı ve arkadaşlık ilişkileri en güçlü yarışmacılardan olan Berkan Karabulut'un ilk üçe kalamayarak Dominik'te elenmesi şaşkınlık yaratmıştı.

 
Kalan üç yarışmacı; Barış Murat Yağcı, Cemal Can Canseven ve Yasin Obuz, Dominik'teki elemenin ardından Pazar akşamı, Acun Ilıcalı'ya ait özel uçakla Türkiye'ye döndü ve ayaklarının tozuyla, İstanbul'daki yarı finalin gerçekleşeceği Galataport'taki sahnede yerlerini aldı. 5 aylık sürede yaşanan eğlenceli ve duygusal anlara ait vtr'lerin izlendiği ve yarı finalistler arasındaki dostluğun ve dayanışmanın damga vurduğu gecede elenen isim Yasin Obuz olurken Barış Murat Yağcı ve Cemal Can Canseven finale kalan yarışmacılar oldular.
 
Pandemi boyunca haftanın her günü ekranlarda olan ve bu süreçte setlerin durmasına bağlı olarak, dizi ve yarışmaların yer almadığı tv'de tüm ülkenin izlediği yarışmaya ilgi büyük oldu. Yarışmayı çok üzün bir süredir önde götüren ve bu nedenler finale yükselmeleri sürpriz olmayan iki yarışmacı Barış Murat Yağcı ve Cemal Can Canseven bu akşam son kez eleme için karşı karşıya gelecekler ve biri Survivor 2020'nin şampiyonu olacak. 

 

 

Şimdi bu iki finalisti biraz daha yakından tanıyalım.
 

Survivor 2020 Barış Murat Yağcı

BARIŞ MURAT YAĞCI 

29 yaşındaki Barış Murat Yağcı, İzmir Alaçatılı, profesyonel bir model ve oyuncu. Tv izleyicisinin ilk olarak Kocamın Ailesi dizisinde gördüğü Yağcı, esas çıkışını Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı"Eymen" karakteriyle yaşadı. Daha sonra ise ekranın sevilen komedilerinden Şevkat Yerimdar'da izleyicilerin karşısına çıktı. Son olarak da 2018 yılında çekilen tv filmi Sosyetik Gelin'de Gizem Karaca'yla başrolleri paylaştı. Yağcı'nın 10 yıllık da profesyonel basketbol geçmişi bulunuyor. Uzun süre Efes Pilsen'de görev alan oyuncu yaşadığı sakatlık nedeniyle spor hayatını noktalayarak Best Model yarışmasına katıldı ve modellik kariyerine başladı. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. 
 
Barış Murat Yağcı, Survivor'a Ünlüler takımında katıldıysa da, Gönüllüler takımında yer alan Meryem'in sakatlanarak ayrılması sonucu, kendi isteğiyle Gönüllüler takımına geçti. Her iki takımında da uyum zorluğu yaşayan ve sessiz bir kişi olarak bilinen Barış için, Ünlüler-Gönüller takımlarının sonlanıp kaptanlıkla kurulan yeni takımlar döneminin başlamasıyla daha güzel günler başladı. Özellikle kendisi gibi sık sık takım değiştiren ve basketboldan gelen Berkan'la yakın bir arkadaşlık kurdu; Berkan, Nisa ve Cemal Can'la yer aldıkları takımla çok daha keyifli bir dönem yaşamaya başladı. Yarışmanın bugüne dek SMS oylamalarında en çok birincilik elde eden yarışmacısı olan Barış, ilk üç ay performans birincisi iken, yaşadığı sakatlıkların ardından performansında gerileme yaşadı ve bireysel oyunlarda kaptanlık ve dokunulmazlık elde edemedi.
 
 

Survivor 2020 Barış Murat Yağcı

CEMAL CAN CANSEVEN 

25 yaşındaki Cemal Can Canseven, İzmirli ve profesyonel DJ. İzleyicilerin, yarışma öncesinde yakın arkadaşı, sosyal medya fenomeni Danla Bilic aracılığıyla tanıdığı Cemal Can Canseven annesi tarafından da Rizeli. Yeditepe Üniversitesi'nde Reklam Tasarımı ve İletişim bölümünde eğitim almaya başladıktan sonra DJ'lik kariyerine başlamaya karar vererek eğitimini dondurdu. 
 
Yarışma boyunca duygusal ve eğlenceli karakteriyle ön plana çıkan Cemal, sosyal ilişkileri konusunda zorluk yaşamasa da yarışmanın ilk zamanlarında koşullara dayanmakta zorluk çekerek ayrılmayı değerlendirme noktasına kadar geldi. Arkadaşlarının desteğiyle kalmaya karar verdi. Cemal'in yarışmadaki en yakın arkadaşı olan Nisa'yla dostlukları Survivor 2020'ye damga vuran konulardan biri oldu. Nisa'nın dışında Fatma, Yasin, Ardahan ve kaptanlık döneminde Berkan ve Barış en yakın olduğu yarışmacılar oldular. SMS oylamalarında üst sıralarda yer alan Cemal'in performansı süreç boyunca yükseldi ve özellikle bireysel oyunlar döneminde çok büyük bir yükseliş yaşadı. Bugüne dek 4 kez kaptanlık, 5 kez dokunulmazlık kazanan Cemal, Survivor'ın son dokunulmazlığını kazanan yarışmacı oldu.

Kiralık Aşk Kiralık Aşk

Paylaş

 

Tüm Kiralık Aşk Bilgileri