Star dizilerinin yayın günlerinde son durum

Işınla Bizi Scotty 12.10.2016 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, geçen hafta tüm gruplarda 8.0'ın üzerinde oranlarla (ABC1'de 9.40) oldukça başarılı bir 2. sezon açılışı yapmıştı. Bu hafta biraz izleyici kaybı yaşasa da başarısını sürdürdü. Atv dizisi 2. sezon 2. bölümünde TOTAL'de 7.86, AB'de 7.93 ve ABC1'de 8.80 reytingle tüm gruplarda günün en çok izlenen yapımı oldu. Önceki bölümüne oranla Eşkıya'nın başarısıyla ilgili şöyle bir durum da yaşandı: Geçen hafta Eşkıya,  İçerde'den daha yüksek reytingler alarak haftanın en çok izlenen dizisi olmuştu. Bu hafta ise hem İçerde'nin oranlarını artırması hem kendisinin reyting kaybıyla Eşkıya, bu ünvanı İçerde'ye kaptırmış oldu. Henüz haftanın başı elbette. Belki hafta boyunca bu iki diziden daha fazla izlenecek bir dizi çıkabilir; ama doğrusunu söylemek gerekirse bu sürpriz olur. Diriliş Ertuğrul'un 3. sezonuna dönüşüne kadar 'en çok izlenen dizi' ünvanı İçerde ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz arasında gidip gelecek gibi görünüyor.
 
2. sezonundaki Hayat Şarkısı, namıdiğer "Hülya", tüm gruplarda izleyicisini geçen haftaya göre biraz artırdı. Kanal D'nin sevilen dizisi bu hafta TOTAL'de 4.48 reytingle ikinci, AB'de 5.23 reytingle üçüncü olurken ABC'1de 5.72 reyting alarak ikinciliğe yükseldi. 
 
Hayat Şarkısını'nı TOTAL'de ve AB'de geçebilenler, yakın türdeki Familya ve Gülümse Yeter değil; Pazartesi dışında, yayınlandığı her gün başarılı olan O Ses Türkiye ve ana haber bültenleri oldu. Fox Tv'nin aile komedisi-draması türündeki dizisi Familya ilk bölümlerinde yakaladığı başarıyı hızla kaybediyor. Başrollerinde Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Cansu Tosun, Şükran Ovalı'nın yer aldığı TMC yapımı dizi bu hafta TOTAL'de 2.67 reytingle on altıncı ve AB'de -biraz izleyici kaybıyla- 3.27 reyting alarak dokuzuncu oldu. ABC1'de de 3.45 reytingle, üç basamak gerileyerek on birinci sırada yer aldı.
 
Başarılı geçirdiği yaz sezonundaki izleyicisinin çoğunu kış sezonunun başlamasıyla kaybeden Gülümse Yeter, üç grupta da geçen haftakine yakın sonuçlar elde etti. AB'de 2.62 reytingle on ikinci, ABC1'de 3.47 reytingle onuncu sırada yer aldı. Show Tv dizisi, en başarılı sonucu 3.94 reytingle yedinci sırada yer aldığı TOTAL izleyici grubunda elde etti.  Gülümse Yeter'in, önceki sezonlardan geri dönen ya da yeni başlayan dizilerin peş peşe girdiği Salı reyting listesindeki eski konumuna geri dönmesi artık mümkün görünmüyor.

Oldukça kalabalık olan Salı için yeni bir dizi daha duyuruldu: Anne. Star Tv'nin henüz günü belli olmayan iki iddialı dizisi bulunuyordu. Biri Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün'ün rol alacağı, Ay Yapım dizisi Cesur ve Güzel; diğeri Cansu Dere ve Vahide Perçin'in rol alacağı, MF Yapım projesi Anne. Kanalınsa bu iki diziyi yerleştirebileceği Salı ve Cumartesi dışında günü kalmamıştı. Star Tv yayına daha yakın, hazır durumdaki Anne'yi Salı'ya yerleştirmeyi tercih etti. Ama iki büyük yıldızın yer aldığı, Ay Yapım tarafından hazırlanan dram türündeki iddialı bir projeyi, çok daha az izleyicinin ekran başında olduğu Cumartesi akşamına yerleştirme ihtimali de neredeyse imkansız. Hem kanalın başarılı ve yerini sağlamlaştırmış projelerinin günleri (Kiralık Aşk ve Kara Sevda) hem de yapım firmasının rakip kanallardaki projeleri (İçerde ve Bana Sevmeyi Anlat) göz önüne alındığında, Cesur ve Güzel için gün değişikliği yapabilecek olan tek dizi Yüksek Sosyete gibi görünüyor. Perşembe Cesur ve Güzel için uygun bir gün olabilir. Bodrum Masalı dışında zorlayabilecek bir rakip yok. Ama bu değişikliğin, özellikle Cumartesi'ye kaydırılmanın, Yüksek Sosyete için iyi sonuç verme ihtimali çok düşük.

 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Paylaş

 

Tüm Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Bilgileri