Işınla Bizi Scotty 19.04.2017 Söz
Söz

Hayat Şarkısı birkaç hafta önce, yerini Kanal D'nin yeni dizisi Kara Yazı'ya bırakarak Pazar 21.00'a taşınmıştı. Bu taşınma sırasında uzun bir ara vermek zorunda kaldı. Gün değişikliği nedeniyle de reytinglerde bir miktar kayıp yaşadı. Kanal yeni dizisi Kara Yazı'nın bu birkaç hafta boyunca gösterdiği performanstan memnun kalmayınca 'zararın neresinden dönsek kârdır' deyip Hayat Şarkısı'nı eski gününe geri taşıdı. İkinci sezonundaki dizi gün değişikliği öncesinde de eski iddiasını kaybetmişti ama bu baş döndürücü trafik izlenme oranlarını daha da olumsuz etkiledi.

 
Hayat Şarkısı, Pazar gününe taşınmadan önce, Salı günü yayınlandığı son akşam olan 21 Mart'ta TOTAL izleyici grubunda 4,37 reytingle 8, AB'de 5,43 reytingle 5 ve ABC1'de 5,62 reytingle 6. sırada yer almışken yaklaşık dört haftalık bir aranın ardından Salı'ya geri döndüğü 18 Nisan akşamında TOTAL'de 3,31 reytingle 16, AB'de 4,43 reytingle 7 ve ABC1'de 4,24 reytingle  9. sırada yer aldı. Kayıp tüm gruplarda 1 ya da üzeri bir oranda gerçekleşti. Elbette bu yaşanan da bir gün değişikliği. Hayat Şarkısı izleyicilerinden, henüz durumdan haberi olmayan ve önümüzdeki hafta dizinin yeni gününde ekran başında yer alacaklar olacaktır. Haziran başında final yapacağı açıklanan dizi büyük ihtimalle tüm gruplarda 4-4.5 arası oranlarda veda edecektir.
 
Salı akşamında Hayat Şarkısı'nın performansı merak edliyorken Pazartesi'de de yeni başlayan iki dizinin izlenme oranları ve bu sezonun yıldız dizisi İçerde'yi nasıl etkileyeceği diğer bir merak konusuydu. Bu iki dizinin tüm gruplarda İçerde'nin izleyicisini azaltmaya başladığını söyleyebiliriz. Geçen hafta TOTAL'de Kırgın Çiçekler'e geçilen İçerde'yi bu hafta da Star Tv'nin yeni asker dizisi Söz 7.96 reytingle geçti ve bu grupta tüm günün en çok izlenen programı oldu. AB ve ABC1 gruplarında İçerde hâlâ en güçlü yapım; bununla birlikte benzer bir izleyici kitlesine hitap eden iki yapımın rekabete katılmasıyla Show Tv dizisi iki haneli oranlardan tek haneli oranlara geriledi. İçerde bu hafta AB'de 9.47 ve ABC1'de 9.78 reytingle gün birincisi oldu. Şu sıralar İçerde'nin en dişli rakibi haline gelmeye başlayan Söz ise üçüncü bölümüyle TOTAL'de 5.69 reytingle 4 ve ABC1'de 7.44 reytingle gün ikincisi oldu. Söz'ün yükselişini sürdürüp sürdürmeyeceğini ve TOTAL'in yanı sıra diğer gruplarda da İçerde'yi geçip geçemeyeceğini önümüzdeki haftalarda göreceğiz.
Söz

Paylaş

 

Tüm Söz Bilgileri