Siyah Beyaz Aşk Replikleri -

1001 Tv 11.04.2018 Siyah Beyaz Aşk
Siyah Beyaz Aşk

Ferhat - Hadi, kapa bakayım sen gözlerini. Dinlen biraz. Kapa gözlerini.
(Aslı gözlerini kapatır.)
Ferhat - Sen böyle söz dinleyince daha güzel oluyorsun, biliyor musun?
Aslı - O zaman sen mütemadiyen çirkinsin.
 
 

İkisi de yangın yeri

Gülsüm -
Ne oldu? Neden böylesin?
Abidin - Öyle işte, Gülsüm...
Gülsüm - Pişman oldun, değil mi? "Sen seviyorum" dediğine pişman oldun. Ağzından kaçtı.
Abidin - Öyle değil, Gülsüm.
Gülsüm - Nasıl peki? Şimdi neden böylesin o zaman? Acıdın bana çünkü. "Seviyorum" sandın. Utandın benden. Evlenmiş bulundun. Şimdi atsan atamazsın, satsan satamazsın, değil mi? Şimdi de ne yapacağını bilmiyorsun.
Abidin - Doğru, ne yapacağımı bilmiyorum. Seni sevip mi yansam, sözümü çiğneyip mi yansam, bilmiyorum, Gülsüm. İkisi de yangın yeri.
Gülsüm - Peki, anlıyorum. Ama ben de acı çekiyorum. Böyle uzak durman, böyle gözlerini kaçırman...
Abidin - Gülsüm, bazen kaçmak daha iyidir.
 
 

İnatçı

Aslı -
Bir şey soracağım.

Ferhat - Sor bakayım.
Aslı - Sence çirkin mi olur, güzel mi?
Ferhat - Yani... Sen ne istersin?
Aslı - Ne olursa olsun. İsterse güzel olsun, isterse çirkin olsun; kalbi güzel olsun senin gibi, babası gibi.
Ferhat - Güçlü olsun, inatçı olsun. Annesi gibi olsun.
Aslı - Huysuz!
Ferhat - İnatçı!
Aslı - Deli!
Ferhat - Eyvallah.
 


Öpeyim, geçsin

Aslı -
Ben ilk saçlarını ne zaman okşadım senin, biliyor musun?

Ferhat - Ne zaman?
Aslı - Sen tabi bilmiyorsun bunu. Sen vurulmuştun. Biz seni ihtiyarla birlikte hastaneye yetiştirmeye çalışıyorduk. Sen de bana "Beni neden bırakmadın, doktor?" diye sayıklıyordun.
Ferhat - Harbi mi, kız?
Aslı - Ya...
Ferhat - Neden bırakmamıştın peki?
Aslı - Sen neden vurmadın beni?
Ferhat - Önce sen vurdun. Biz de çok kan kaybettik yani. Yaraladın beni biraz. İtiraf ediyoruz biraz biz de bazı şeyleri.
Aslı - İyi. Öpeyim, geçsin mi?
(Aslı öpmez)
Ferhat - Niye öpmedin? Niye vazgeçtin, kızım?
Aslı - Ben kendimden vazgeçtim, kendimden.
(Aslı, Ferhat'ı öper)  
Ferhat - Seviyorum senin bu hareketleri, biliyor musun?
 

 

Azad - Yeter, bu dünyada sevdiğim tek kadınsın. Sana olan sevgim, bir şekilde karımın ölümüne sebep oldu. Öldürdüm adamı, azmettireni de öldürdüm ama tetiği çeken kirli eli bulamadım. O el Namık'mış, Yeter. Benden hem Yeter'i hem de Albina'yı alan adam aynı adammış. Sadece bil istedim. Seni zamansız ve amansız sevdim. Sen benim gurur duyduğum tek günahımsın.
 

 

Yeniden başlayalım

Ferhat -
Öyle geçenlerde geldim işte yine buraya. Böyle, tam buraya kadar geldim. Denizi seyrettim, suya baktım işte. Zaten ya ateş ya da su... Gerçekleri anlatıyor aklıma. Eğer hayatta bir son varsa, bence burası orası gibi. Ya da bir başlangıç işte, ne bileyim. Sonra bizi düşündüm işte, ikimizi yani...
Aslı - Ferhat!
Ferhat - Sadece dinle... Lütfen.
Aslı - Lütfen?
Ferhat - Aynen. Lütfen yani. Lütfen işte. Harbi lütfen yani. Ben kadere inanıyorum, biliyor musun, Aslı? Kaderin bir yol çizdiğine, o yolun keskinliğine... "Hep böyle geldim, böyle giderim." yani dedim ben, "Benim için sıkıntı yok, fark etmez." dedim. İçime attım her şeyi yani. Ferhat Aslan olarak benim hayatta zaten "beyaz"a yerim yoktu. Öyle işte. Sonra sen... Ta ki sen girene kadar hayatıma. Aynen. Ama kabullenemedim ben bir şeyi, bir türlü kabullenemedim yani. İyi olabileceğimi, mutlu olabileceğimi, bana hissettirdiklerini kabullenemedim bir türlü. "Olmaz yani, öyle iş mi olur?" dedim hep kendi kendime. "Ne ayak?" dedim. "Bu kadar güzelini, iyisini, bu kadar vicdanlısını hak etmiyorsun sen, Ferhat Aslan." dedim. Ama sen inatla... Yani o keçi gibi inadınla işte, benim iyi olabileceğimi, mutlu olabileceğimi gösterdin. İnatla yaptın bunu. Yorulmadan... Hiç vazgeçmedin, hep bunları yüzüme vurdun sen benim. İyi vurdun ama, harbiden sıkı vurdun yani. Erkek gibi vurdun hem de. Yaralarıma dokundun, acıta acıta. Sadece varlığınla yaptın, Aslı, sen bunu. Harbi, helal olsun, kız sana! Harbi söylüyorum yani. Sonra işte bizimki, ufaklık yani... Çok seviyorum onu ben, biliyor musun? Belki gösteremiyorum ama seviyorum yani. O da sağdan, o da bir kroşe çaktı tabi, tam yüzümün ortasına benim. Gel burası bizim için bir milat olsun be, Aslı. Yeni bir başlangıç olsun yani. Yeniden başlayalım, Aslı. Kimse olmadan, başkaları olmadan, saygısızlık olmadan, yalan olmadan, dolan olmadan; sadece gerçek olarak, biz olarak... (Ferhat silahını çıkarır ve denize atar.) Bu da olmasın. Sana delikanlı sözü! Sadece biz. Var mısın?
Aslı - Soru mu bu? Olmaz mıyım? 
Ferhat - Söz! Her şey temiz olacak. Söz!
Aslı - Çok şükür!
Ferhat - Kimse olmasın.
Alı - Tamam.
Ferhat - Başkaları olmadan. 

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı