Işınla Bizi Scotty 19.09.2016 Seviyor Sevmiyor
Seviyor Sevmiyor

Dün akşam biri final yapan, ikisi devam eden ve biri yeni sezonuna başlayan 4 dizi reyting yarışındaydı. Gün değiştirdiğinden beri Pazar akşamlarının zirvesinde yer alan Seviyor Sevmiyor, bu hafta da zirveyi kimseye kaptırmadı. Atv'nin sevilen romantik-komedisi TOTAL'de bayram tatilinin başladığı, önceki haftaya yakın bir sonuç alsa da AB ve ABC1'de izleyici oranını hayli yükseltti. Seviyor Sevmiyor bu hafta TOTAL'de 4.46, AB'de 5.80 ve ABC1'de 5.16 reytingle tüm gruplarda gün birincisi oldu.

 
Bu hafta, Seviyor Sevmiyor'un iddialı yeni rakibi O Hayat Benim'in geri dönüşü izleyici oranının daha yüksek olmamasına etki etmiş olabilir. Yine bayram tatili de bir ölçüde etkili olabilir ama bundan iki hafta önce oranların TOTAL'de 6.0'a yakın, AB ve ABC1'de 6.50-7.0 arasında olduğunu düşünürsek biraz beklenenin altında olduğunu da söylemek mümkün. 
 
Dizi, birkaç hafta önceye kadar ilginç, sıcak ve hayli eğlenceli akan, karakterlerin hepsinin sevilecek ve güvenilecek bir yanının bulunduğu, izlerken insanın kendini iyi hissettiği ve eğlendiği bir yapıdayken, son iki haftadır daha çok entrikanın ön planda olduğu, bazı karakterlerin hızla kötüye evrildiği, çok fazla stres yaşanan ve bir anlamda sıradanlaşan bir hale dönüşmeye başladı. Bu diziyi özel kılan ve bir izleyici olarak benim kendisini tercih etmemi sağlayan nedenler azalmaya başladı. Başta yakalanan duygu korunabilse reytingin çok daha yüksek olacağını düşünüyorum. Çok erken ve aslında gereksiz bir kaygıya girilmiş gibi görünüyor. Bu kaygı da diziyi kontrolden çıkarıp hızla sıradanlaştırıyor. Elbette Seviyor Sevmiyor hâlâ makul oranlarla tüm gruplarda gün birincisi. Ama bu diziyi yayın gününde zirveye çıkaran duyguya ve tada geri dönülürse çok daha iyi sonuçlar alınacaktır. 
Seviyor Sevmiyor

Paylaş

 

Tüm Seviyor Sevmiyor Bilgileri