1001 Tv 5.07.2019 Kardeş Çocukları
Kardeş Çocukları

Televizyon ekranlarında canlandırdıkları karakterlerle geniş kitlelere ulaşan ve sevilen oyuncular sinema izleyicisinin de karşısınına çıkıyorlar. Ünlü oyuncuların son yıllarda yer aldıkları; kimileri gişede başarı elde eden, kimileri festivallerde yarışarak ödüller kazanan filmlerini derlediğimiz dosyamızın 2. bölümü sizlerle...(Dosyanın 3. bölümü önümüzdeki günlerde yayınlanacak.)


ASLI ENVER
 

Çok sayıda televizyon dizisinde izlediğimiz ve son olarak, Star Tv'de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde canlandırdığı Süreyya karakteriyle çok başarılı bir üç sezon geçiren Aslı Enver'i sinemada ilk izlediğimiz proje 'Tamam mıyız?'. Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği 2013 yapımı filmde Aslı Enver, filmin ana karakteri Temmuz'un yakın arkadaşı Beste'yi canlandırdı.
 
Aslı Enver'i bundan üç yıl sonra, bu kez başrollerden birinde yer aldığı 'Kardeşim Benim'de izledik. TAFF Pictures yapımı olan filmde Enver başrolleri Burak Özçivit ve Murat Boz'la paylaşmıştı. Yönetmenliğini Mert Baykal'ın yaptığı filmde Aslı Enver, babalarının vasiyetini yerine getirmek için bir araya gelen iki müzisyen kardeşle yolculuk yapan gazeteci Zeynep karakterini canlandırdı.
 
Aslı Enver'i sinemada son izlediğimiz film Öteki Taraf oldu. Gerilim türündeki filmde Enver başrolleri, İstanbullu Gelin'de birlikte rol aldığı Özcan Deniz ve Meryem Uzerli ile paylaştı. 2017 yılında vizyon giren Öteki Taraf'ın uyarlama senaryosu ve yönetmenliği de Özcan Deniz'e ait. Aslı Enver'in Ece karakterini canlandırdığı film, bir adamın birlikte iş yolculuğuna çıktığı sevgilisinin aniden ortadan kaybolmasıyla yaşadığı gerilim dolu olayları anlatıyor. 
 
 
MERYEM UZERLİ
 
Aslı Enver'in Öteki Taraf'ta başrolleri paylaştığı Meryem Uzerli de son yıllarda sinemadaki üretimiyle dikkat çekiyor. 2011 senesinde yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ı canlandırmasıyla geniş kitlelerce tanınan Uzerli, 2016'da ilk sinema filmi Annemin Yarası'nda rol aldı. Ozan Açıktan'ın yazıp yönettiği, dram türündeki filmde Uzerli, başrolleri Ozan Güven, Belçim Bilgin ve Bora Akkaş'la paylaştı. 18 yaşında, gerçek ailesini bulmak üzere yetimhaneyi terk eden bir gencin yaşadıklarının anlatıldığı filmde Meryem Uzerli, Marija karakterini canlandırdı.
 
Meryem Uzerli'nin sinema yolculuğu 2017 yılında, yıllar sonra yeniden beyaz perdeye dönen Cingöz Recai ile oldu. Yıllar önce Ayhan Işık'ın canlandırmış olduğu ve bu kez Kenan İmirzalıoğlu tarafından hayat verilen Cingöz Recai'de Meryem Uzerli ve Kenan İmirzalıoğlu'nun yanı sıra Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Meriç Aral, Musa Uzunlar, Fatih Artman, Boran Kuzum ve Selim Bayraktar gibi pek çok popüler oyuncu yer aldı. Senaryosunu Pınar Bulut ve Kerem Deren'in yazdığı, Onur Ünlü'nün yönettiği yeni versiyonda Uzerli, Göze karakterini canlandırdı.
 
Uzerli, sinemada son olarak Öteki Taraf filminde, Sara karakterine hayat verdi.
BUĞRA GÜLSOY
 
Ekranda son olarak Kızım dizisinde izlediğimiz Buğra Gülsoy sinemada aktif olarak yer alan oyunculardan. Kendisini ilk olarak 2009 yılında, Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği Güneşim Gördüm'de Berat karakteriyle yardımcı oyuncular arasında izledik.
 
Güneşi Gördüm'ü 2011 yılında Gölgeler ve Suretler izledi. 1963'te Kıbrıs'ta Türklerle Rumlar arasında başlayan olaylar sırasında bir Karagöz kuklacısı olan babasından ayrı düşen genç bir kızın geçirdiği olgunlaşma sürecinin anlatıldığı filmde Buğra Gülsoy, Ahmet karakterine hayat verdi. Film, Antalya Film Festivali'nde ve Uluslararası Ankara Film Festivali'nde çeşitli ödüller kazandı.
 
Buğra Gülsoy'un yer aldığı bir sonraki sinema filmi, 2012 yılında vizyona giren Güzel Günler Göreceğiz oldu. Emre Kavuk'un yazdığı, Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği film, birbirlerini tanımayan ve birbirlerinin hayatlarına müdahale ettiklerinin farkında olmayan beş kişinin aynı gün içinde yollarının kesişmesini konu alıyor. Gülsoy, Cumali karakterini canlandırdığı Güzel Günler Göreceğiz'de başrolleri Nesrin Cavadzade, Uğur Polat, Barış Atay ve Bedia Ener'le paylaştı.
 
Gülsoy'un bir sonraki tercihi ticari sinema ve komedi oldu. Gupse Özay'ın yazdığı ve Eda Ece ile başrolleri paylaştığı 2016 yapımı Görümce'nin yönetmeni ise Kıvanç Barıönü'ydü. Buğra Gülsoy bu filmde, kendisine aşırı düşkün ablasının nişanlısından ayırmaya çalıştığı Ahmet karakterine hayat verdi. BKM'nin yapımcısı olduğu film, 2 milyona yakın izleyici tarafından izlendi. 
 
2017 yılında Buğra Gülsoy sinema kariyerinde yeni bir yola girdi. Aynı zamanda oyuncu kadrosunda yer aldığı Mahalle filmi ile ilk yönetmenlik denemesini gerçekleştirdi. Serhat Teoman'la birlikte yazıp yönettiği Mahalle, aynı mahallede yaşayan üç arkadaşın, yeni taşınan, gizemli bir yabancı ile değişen hayatlarını anlatıyordu. Filmin kadrosunda ayrıca Göksen Ateş, Hazar Ergüçlü ve Emre Erkan yer alıyor.
 
Aynı yıl Buğra Gülsoy, Aşk yeniden dizisinde birlikte rol adlığı Özge Özpirinçli ile romantik-dram türündeki Acı Tatlı Ekşi'de başrolleri paylaştı. Buğra Gülsoy bu filmde ikinci kez senaryo yazarlığına soyundu. Yapımcılığını BKM Film'in üstlendiği Acı Tatlı Ekşi'nin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu'ydu. Hayallerini gerçekleştirmek üzere beş senelik bir ayrılık anlaşması yapan bir çiftin aşkını anlatan filmde Gülsoy, Murat karakterini canlandırdı.
 
Buğra Gülsoy'un 2017 yılı içinde üçüncü senaryo çalışması, kendisinin oyuncu olarak yer almadığı bir film için oldu. Başrollerini Barış Arduç ve Elçin Sangu'nun paylaştığı romantik-komedi türündeki Mutluluk Zamanı filminin senaryosunu Gülsoy kaleme aldı.
 
Gülsoy'u sinemada son izlediğimiz proje Ferzan Özpetek'in yapımcılığını üstlendiği, Serra Yılmaz'ın ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu Cebimdeki Yabancı'ydı. Gülsoy'un yanı sıra Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Belçim Bilgin, Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak ve Şükrü Özyıldız'ın başrollerini paylaştığı, İtalya'da çok ses getirmiş olan Perfetti Sconosciuti'den uyarlanan filmde Gülsoy, evliliğinde sorunlar yaşayan ve evliliğiyle ilgili büyük bir sırrı taşıyan Kerem karakterine hayat verdi.
AFRA SARAÇOĞLU
 
Afra Saraçoğlu da televizyon dizilerinden daha çok sinemada izlediğimiz oyunculardan. İzleyicilerin Afra Saraçoğlu ile tanıştığı ilk proje, 2016 yapımı İkinci Şans. Özcan Deniz'in yazıp yönettiği filmin başrollerini de Deniz'le birlikte Nurgül Yeşilçay paylaştı. İkinci bir şansa ihtiyacı olan matematik öğretmeni bir anne ve restoran işletmecisi bir babanın yollarının kesişmesini anlatan romantik filmde Saraçoğlu, Nurgül Yeşilçay'ın canlandırdığı Yasemin'in kızı Çiçek'i canlandırdı.
 
Afra Saraçoğlu'nu beyaz perdede ikinci olarak, 2017 yapımı Kötü Çocuk'ta izledik. Büşra Küçük'ün aynı adlı, çok satan roman serisinden uyarlanan filmde Saraçoğlu başrolleri Tolga Sarıtaş'la paylaştı. Yağız Alp Akaydın'ın hem senaristliğini hem yönetmenliğini üstlendiği, TAFF Pictures yapımı film, babasıyla istemediği yeni bir hayata başlamak zorunda kalan ve bundan kurtulmaya çalışırken karanlık ve sırlarla dolu bir çocukla tanışan Kayla'nın hikayesini anlatıyor.
 
Genç oyuncuyu sinemada izlediğimiz bir sonraki film İyi Oyun'du. Kendisini profesyonel oyun dünyasının içinde bulan bir gencin hikayesini anlatan filmde Saraçoğlu, Mert Yazıcıoğlu, Orkun Işıtmak, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin ve Kerem Bürsin'le birlikte rol aldı. Eludis Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği gençlik filminin yönetmeni ise Umut Aral'dı.
 
Afra Saraçoğlu'nu beyaz perdede son olarak romantik bir drama olan 'Aşk Bu mu?'da izledik. Avşar filmin yapımcılığını üstlendiği, Ömer Uğur'un yönettiği filmde Saraçoğlu, Kubilay Aka ile başrolleri paylaştı. Film, çocukluğundan beri hırsızlık yapan ve köşeyi dönme hayalleri kuran Umut ile hayatında hiçbir sıkıntı yokken bir anda hayatı kararan Gülüm'ün yollarının kesişmesini anlatıyor. 
 
 

 

KEREM BÜRSİN
 
Afra Saraçoğlu'nun İyi Oyun filmindeki rol arkadaşlarından olan Kerem Bürsin'i 2013 yılında ekrana gelen Güneşi Beklerken dizisi ile tanıdık. Burada canlandırdığı Kerem Sayer karakteriyle kısa sürede yıldızlaşan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan oyuncunun ilk sinema filmi, dizinin ekrana veda ettiği 2014 yılında geldi. Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Unutursam Fısılda'da başrolleri Farah Zeynep Abdullah ve Mehmet Günsür'le paylaştı Bürsin. Gişede 2 milyona yakın izleyiciye ulaşarak büyük başarı elde eden dönem filminde Bürsin, Erhan karakterine hayat verdi.
 
Kerem Bürsin, sinemaya 4 yıl gibi uzunca bir ara verdikten sonra Can Feda filmiyle döndü. Burak Özçivit'le başrolleri paylaştığı, Savaş-dram türündeki filmde Bürsin, Pilot Yüzbaşı Onur karakterini canlandırdı. TAFF Pictures'ın yapımcılığını, M.Çağatay Tosun'un yönetmenliği üstlendiği film gişede beklenen başarıyı elde edemedi.
 
Kerem Bürsin'i beyaz perdede gördüğümüz son proje İyi Oyun oldu. Umut Aral'ın yönettiği, Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Orkun Işıtmak, Bahar Şahin'in de önemli rolleri paylaştığı gençlik filminde Bürsin, Rüzgar karakterini canlandırdı.
LEYLA LYDIA TUĞUTLU
 
Televizyon izleyicisinin 2008 yılında ekrana gelen Es-Es dizisiyle tanıştığı Leyla Lydia Tuğutlu, ilerleyen yıllarda, aralarında Kerem Bürsin'le başrolleri paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek ve Buğra Gülsoy'la başrolleri paylaştığı Kızım dizilerinin de yer aldığı çok sayıda televizyon projesinde yer aldı.  Tuğutlu'yu beyaz perdede izlediğimiz ilk proje ise 2015 yılında vizyona giren İçimdeki Ses oldu. Çağrı Bayrak'ın yönettiği, Engin Günaydın'ın yazdığı komedi türündeki filmde Leyla Tuğutlu, başrolleri de Engin Günaydın'la paylaştı. Tuğutlu, İçimdeki Ses'te zengin ve herkesin hayran olduğu, her şeyden bunalmış Ayşıl karakterine hayat verdi.
 
Leyla Lydia Tuğutlu'yu sinemada izlediğimiz sonraki film Delibal oldu. 2015 yılının sonunda vizyona giren aşk/dram türündeki filmde Tuğutlu, başrolleri Çağatay Ulusoy'la paylaştı. Gişede 1 buçuk milyona yakın izleyiciye ulaşan film son yılların en ses getiren romantik filmlerinden oldu. Ay Yapım'ın yapımcılığını, Ali Bilgin'in yönetmenliğini üstlendiği; iki üniversiteli gencin hayalleri, hayatları ve sorunlarıyla şekillenen aşkını anlatan filmde Tuğutlu, Füsun'u canlandırdı.
 
Leyla Tuğutlu'yu sinemada izlediğimiz son proje Ferzan Özpetek'in yapımcılığını, Serra Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği, Tuğutlu'nun Buğra Gülsoy, Şebnem Bozoklu, Çağlar Çorumlu, Belçim Bilgin, Serkan Altunorak ve Şükrü Özyıldız'la rol aldığı Cebimdeki Yabancı'ydı. Sevilen oyuncu bu filmde, bir akşam yemeği için bir araya gelen yedi arkadaşın, cep telefonlarıyla oynadıkları bir güven oyunu nedeniyle evliliğindeki sorunlarla yüzleşmek zorunda kalan Tuba karakterini canlandırdı.
 
 
ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ
 
Çok sayıda televizyon projesinde yer alan ve ekranda son olarak Nefes Nefese dizisinde izlediğimiz Şükrü Özyıldız, yeni nesil oyuncular içinde sinemada en sık izlediğimiz isimlerden biri. Oyuncunun sinema izleyicisiyle buluştuğu ilk proje, başrolleri Başak Parlak'la paylaştığı Neva. 2013 yılında vizyona giren, Ilgın Olut'un aynı adlı romanından uyarlanan filmde Özyıldız, Ilgın karakterini canlandırdı.
 
Şükrü Özyıldız'ın bir sonraki beyaz perde projesi Sevimli Tehlikeli oldu. Özcan Deniz'in yazıp yönettiği, romantik-komedi/aksiyon türündeki filmde Özyıldız başrolleri Ayça Ayşin Turan'la paylaştı. 2015 yılında vizyona giren, pek çok ünlü masalı harmanlayan filmde Özyıldız, hırsızlık yaparak hayatını kazanan, kimsesiz Zarok karakterine hayat verdi.
 
Şükrü Özyıldız'ı bir yıl sonra yine Avşar Film'in yapımcılığında gerçekleşen ve Özcan Deniz'in yapım ortağı olduğu, Andaç Haznedaroğlu'nun yazıp yönettiği Her Şey Aşktan'da izledik. Başrolleri Hande Doğandemir ve Mithat Can Özer'le paylaştığı, romantik-komedi türündeki filmde Özyıldız, aldatılınca dünyası başına yıkılan Pelin'e yeniden ayağa kalkması için yardım eden müzisyen Burak karakterini canlandırdı.
 
Şükrü Özyıldız, Avşar Film'le gerçekleştirdiği iki projeden sonra BKM Film'le iş birliği içine girdi. Oyuncu'nun dördüncü filmi Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği Ekşi Elmalar'dı. Yılmaz Erdoğan, Songül Öden, Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı, Fatih Artman ve Ersin Korkut'la önemli rolleri paylaştığı filmde Özyıldız, Ankara'dan tatile geldiği Hakkari'de eski belediye başkanının kızına aşık olan Özgür karakterini canlandırdı.
 
Ekşi Elmalar'ın ardından Şükrü Özyıldız'ı, 2018 yılında, Ayhan Işık'ı canlandırarak konuk oyuncu olduğu Arif V 216'da izledik.
 
Şükrü Özyıldız'ı beyaz perdede izlediğimiz son proje ise bir BKM Film yapımı Cebimdeki Yabancı oldu. Özyıldız, bu filmde Leyla Lydia Tuğutlu'nun canlandırdığı Tuba karakterinin çapkın bir spor hocası olan kocası Sinan'ı canlandırdı.
EKİN KOÇ
 
Televizyon izleyicisinin 2013 yılında, Demet Özdemir ve Berk Cankat'la başrolleri paylaştığı Sana Bir Sır vereceğim dizisi ile tanıdığı; geniş bir izleyici kitlesi edindiği bu diziden sonra pek çok tv projesinde yer alan Ekin Koç'u sinemada izlediğimiz ilk proje 2015 yapımı Senden Bana Kalan'dı. NuLook'un ve ANS Productions'ın yapımcılığını, Abdullah Oğuz'un yönetmenliğini ve Levent Kazak'ın senaristliğini üstlendiği filmde Ekin Koç, başrolleri Neslihan Atagül'le paylaştı. Romantik dram türündeki film, büyükbabasından kalacak mirası alabilmek için bir yıl yaşamak üzere gitti Adatepe'de Elif'le tanışan ve hayatı değişen Özgür'ün hikayesini anlatıyor.
 
Ekin Koç, Senden Bana Kalan'ın ardından 2016 yılında Müslüman Azeri bir gençle, Hristiyan Gürcü bir kızın aşkını anlatan Ali ve Nino filminde Mehmed karakterini canlandırdı.
 
Ekin Koç'u beyaz perdede son olarak 2018 yılında vizyona giren Bizim İçin Şampiyon filminde izledik. Med Yapım ve Ay Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, Ahmet Katıksız'ın yönettiği ve Serkan Yörük'le birlikte yazdığı filmde Ekin Koç, başrolleri Farah Zeynep Abdullah'la paylaştı. Ünlü jokey Halis Karataş ve yarış atı Bold Pilot'ın gerçek hikayesinden uyarlanan film gişede 2 buçuk milyonun üzerinde izleyiciye ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. 
 
 

Ekranın sevilen oyuncularının beyaz perdede canlandırdıkları karakterleri derlediğimiz dosyamızın 3. bölümünü önümüzdeki günlerde okuyabilirsiniz.

 
Kardeş Çocukları Kardeş Çocukları

Paylaş

 

Tüm Kardeş Çocukları Bilgileri