1001 Tv 9.07.2020 Sen Çal Kapımı
Sen Çal Kapımı

Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in başrollerini paylaştığı, FOX'un MF Yapım imzalı romantik komedisi Sen Çal Kapımı, 8 Temmuz Çarşamba akşamı izleyicisiyle buluştu. İlk bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına birlikte bakalım.

 
Romantik komedilerin olmazsa olmaz teması "nefretten doğan aşk" Sen Çal Kapımı'nın da ana konusu. Eda, küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş genç bir kızdır. Tüm hayali peysaj mimarı olmak ve İtalya'ya gitmektir. Tam burslu, çok başarılı bir öğrenci olarak okurken bursunu veren, genç ve başarılı iş insanı Serkan Bolat, bu bursu aniden keser ve Eda okulu bırakmak, hayallerinden vazgeçmek ve halasının çiçekçi dükkanında çalışarak yaşamak zorunda kalır. Yaşadığı her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Serkan Bolat'tan nefret etmektedir.
 

Sen Çal Kapımı ilk bölümünde neler yaşandı?

Yakın arakdaşlarının gittiği mezuniyet gününe onlarla birlikte gider ve orada konuşmacı olan Serkan Bolat'a yaptıklarının hesabını sorar. İkili arasında yaşanan tartışma sırasında Eda, kendisini Serkan Bolat'a kelepçeler ve günü birlikte geçirmek zorunda kalırlar. 
 
İkiliyi bir araya getiren olaylar bunlarla sınırlı değildir. Serkan, eski sevgilisi ve aynı zamanda iş ortağı olan Selin'in nişanına katılmak için Gökçeada'ya uçacaktır. Eda, en yakın arkadaşı Melek'in yerine hosteslik yapmayı, yolcunun Sekan olduğunu bilmeden kabul eder. Serkan, davette Selin'i kıskandırmak için onun da oraya sevgilisyle gittiğini söyler ve onları Eda'yla tanıştırır. Daha sonra Eda'dan nikah tarihine kadar kendisinin nişanlısı rolünü yapmasını ister. Eda başta reddetse de, erkek arkadaşının onu terketmesine sinirlenmesiyle hiç beklenmedik bir hamleyle Serkan'ı basının önünde öper.
 

 

 


REYTING
 
Birbirinden renkli karakterleri ve ferah görüntüleriyle eğlenceli bir yaz dizisi olan Sen Çal Kapımı, yaz sezonun yeni dizilsri arasında en yüksek oranlara ulaşarak oldukça başarılı bir başlangıç yaptı. Total izleyici grubunda 4.09 reytingle üçüncü sırada yer alan romantik komedi türündeki dizi, AB'de 4.99 reytingle iki ve ABC'de 4.92 reytingle yine ikinci oldu. İlk bölümün hemen ardından ekrana gelen tekrar bölümü de tüm kategorilerde 3 bandında reytingle dördüncü olarak 2. bölümde izleyici artışı olacağına dair umut verdi.

Sen Çal Kapımı ilk bölümünde neler yaşandı?
İZLEYİCİ YORUMLARI

Dizinin ilk bölümü ve tekrarı boyunca #SenÇalKapımı etiketi Twitter'da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Yapılan yorumların bazıları şöyleydi:

 

Sen Çal Kapımı ilk bölümünde neler yaşandı?

Sen Çal Kapımı Sen Çal Kapımı

Paylaş

 

Tüm Sen Çal Kapımı Bilgileri