1001 Tv 12.02.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'Nun başrollerini paylaştığı O3 Medya ve NGM imzalı Sefirin Kızı bu hafta 8. bölümüyle ekrana geldi. Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, reytinge ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım. 
 

Gediz, Sancar'a Nare'nin Melek'le birlikte bir mektup bırakarak gittiğini haber verir. Nare, Akın'a da bir mesaj atarak, buralardan gittiğini, Müge'yi rahat bırakmasını ve kendisini bulması konusunda ona meydan okuduğunu söyler. Sancar hava limanında Nare'yi ararken olay çıkarır ve Gediz'le birlikte nezarethaneye atılırlar.
Sabah çıktıklarında Sancar yine Nare'nin peşine düşer.
Sancar ve Gediz, Güven'den bağlantılarını kullanarak Nare'nin nereye uçtuğunu öğrenmesini isterler. Bu arada köstebeğinin kim olduğunu söylemesi için Güven'i tehdit ederler. Güven, bilgileri getirenin Akın olduğunu söylerler. Sancar, şirketlerinde kullandıkları bir telefon uygulaması sayesinde Nare'nin Barselona'da olduğunu öğrenir. Aslında Nare, Barselona'da olduğunun düşünülmesi için telefonu, hava limanında tanıştığı birine vererek göndermiştir. İspanya'daki arkadaşına Akın'ı aratarak orada olduğunu düşünmesini sağlar. Kendisi ise Kavruk'un yardımıyla bir eve saklanmıştır.
 
Nare ve Müge'nin şirketten kaçırdıkları ve yakınlarına bıraktıkları parayı, Akın çalar ve Nare'nin almış olduğunun düşünülmesi için onun ağzından bir not bırakır. Sancar, Barselona'ya giderek Melek'i geri getirmeyi planlamaktadır. Hava limanına gitmek üzereyken, Nare bunu Kavruk'tan öğrenir. Gediz'i arar. Uçağı kaçıran Gediz, Nare'nin Türkiye'de olduğunu öğrenir ve yanına gider. Nare'nin pasaportunun iptal edilmiş olduğunu ve yurt dışına çıkamayacağını fark eden Sancar da Gediz'in peşinden gider. Nare'nin Melek'i onun burnunu sürtmek için kaçırdığını düşünen Sancar, anlaşma teklif eder ve Nare'nin şartlarını kabul eder. Nare'nin Müge'yi korumak için inkarına rağmen notu yazanın Akın'ın olduğunu anlar ve Nare'ye onunla sevgili olup olmadığını sorar. Nare'nin tepkisi sert olur.    

REPLİKLER 

Sancar - Niye yaptın, de bana. Bir de ne dilersin, onu de.
Menekşe- Sevdiği kadını koruduğum için kocamdan bir şey dileyeyim, ha? İyi... Ben onu ana olduğu için korudum. Ben de ana olmayı diliyorum.
 
Sahte kimlikçi - Kardeş, sen kalpazan mı dolandırmaya kalkıyorsun? Ödemezsen ne yapacağım, dava mı açacağım?
 
Avukat- Sancar Bey, daha yeni hapisten çıktınız.
Gediz- Olur mu canım öyle şey? Hava limanı nezarethanesinin hatırı kalırdı.
Kavruk- Gönül koyardı Sancar Efe'ye, Muğla'nın bütün mahpushanelerini dolaştın da beni boşladın diye...
 
Elvan (Halise'ye)- Değdi mi, ana? Oğlun seni kapının önüne koydu. Korunmasız bir cana ettiğine değdi mi?
Halise- Değdi, değmedi... Bu sana kalmadı, gelin hanım. Bir evladın anasının gözünün önünde eriyip gitmesi ne demek biliyor musun sen? Bilemezsin. Bir evladın olsaydı, anca o zaman anlardın beni.
Elvan- Benim evladım yok ana. Belki seni bilemem. Ama senin gibi ana olacaksam, Allah hak edene versin o evladı. 
 
Güven- Siz bana kaynar suyla işkence mi yapacaksınız?
Gediz- Ben öyle bir şey yapmam. Ben bu markanın gülen yüzüyüm. Sancar yaparken ben güleceğim.
 
Güven- Ben senin kızının dedesiyim. Aramızda bir bağ var. Bana bunu yapamazsın.
Sancar- Niye? Sen torununun babasını hapse attırdın, anam torununun anasını darp ettirdi. Aile bağlarımız çok iyi değil, ha! Ben senin kızın için anamı kovdum. Seni mi yakmayacağım?
 
Elvan (Menekşe hakkında)- Kurtsuz köyü çakallar basmış, kayınnam. Tabi kurtların gücü ancak köyden kuş kovalamaya yetiyorsa...
 
Kavruk- Yarla bir olmayınca yerle bir oluverirmiş insanlar... Davul dengi dengine çalar ama sevda denginden kaçar, zıddına çarpar... Efe sefirin kızından dünyayı öğrenmiş; sefirin kızı, Efe'den memleketi dinlemiş. 
 
Sancar- O nefret ettiğin Güven Çelebi var ya, siz ikiniz aynısınız.
Halise- Sen beni nasıl o kansızla aynı kefeye...
Sancar- Ana! İkiniz için de evlat mevlat hikaye. Bütün derdiniz itibarınız. 
 
Gediz (Nare'ye)- Sana sımsıkı sarılayım mı, tutup kollarından sarsayım mı, bilemiyorum. Hoş, ikisini de yapmayacağım, onu biliyorum. 
 
Sancar- Bana niye mektup yazmadın?
Nare- Çünkü ben sana hep mutlu mektuplar yazdım. 


REYTİNG

Star Tv'nin yayına başladığından beri büyük bir ilgiyle izlenen dizisi Sefirin Kızı, 10 Şubat Pazartesi akşamı ekrana gelen bölümüyle tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Dizinin 8. bölümü Total'de 9.54 reytingle günün en çok izlenen programı olurken AB'de 8.24 reytingle, ABC1'de 9.60 reytingle ikinci sırada yer aldı. Dizi tüm kategorilerde günün en çok izlenen dizisi olmayı başardı.

Sefirin Kızı Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri