1001 Tv 1.04.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başrollerini paylaştığı; O3 Medya ve NGM imzalı Sefirin Kızı bu hafta 15. bölümüyle ekrana geldi.  bölümde neler yaşandığına, bölümün repliklerine, reytinge ve izleyicilerin sosyal medyada dizi hakkında neler söylediğine yakından bakalım. 

Atike konağa gelerek Halise'ye Menekşe'nin hamile olduğunu ve kanaması olduğunu haber verir. O sırada Sancar, Nare ve Melek'i eve bırakmaktadır. Nare'yi konuşmak için akşam kulübeye çağırır. Hırsını alamayan Gediz, Akın'ı öldüresiye döver. Akın'ı onun elinden Sancar alır. Sancar'ın onun için başka bir planı vardır. Elini değirmen taşıyla ezer. Konağa dönen Sancar, Menekşe'nin durumunu öğrenir. Nare kulübede bekler ama Menekşe'yi bırakamayan Sancar onunla buluşmaya gelmez. Hayal kırıklığına uğrayan Nare eve döner.

Elvan'la konuşurken ev kirasının büyük bir kısmını Sancar'ın ödediğini anlar ve taşınmaya karar verir. Müge, Nare'den özür diler ve Akın'la yüzleşmek istediğini söyler. Birlikte değirmene giderler. Nare, Elvan'la birlikte yeni bir ev tutar. Onu eski evinde bulamayan Sancar, bebek haberini aldığını düşünüp panikler. Gediz, Sancar'a Nare'nin nerede yaşadığını haber verir. Sancar, Nare'nin yeni evine gider ve ona Menekşe'nin hamile olduğunu söyler. Nare, artık tahammülünün kalmadığını söyleyerek Sancar'ı evden gönderir. 

 

 

REPLİKLER

 

Sancar - Bir laf vardır bizde: "El içinde vasiyet ettik, ölmesek olmayacak."
 
Kavruk - Hak "tamam" demeden kul tamam etmezmiş de ondan. Yaşayacak günü varsa, sultan gelse kılıç çekemez. 
Sancar - Çok korkuyorum, Kavruk.
Kavruk - Neden korkuyorsun sen? Bebek doğacak diye mi, yoksa doğmayacak diye mi?
 
Müge - Abla, ben sen değilim. Ben körü körüne aşık olmam. Neyin canımı daha çok acıtacağını bilirim. Ben böyle bir şeyi nasıl isterim, abla? Sancar katil olsun, nasıl isterim? Kardeşim o benim, kardeşim!
 
Kavruk - Marifet nedamette değil ki, efem; yaptığını göğüslemekte. Şimdi, yol ince, kılıç keskin... Karar ver gari, ne yana düşeceksin.
 
Müge - Akın, bana yaptıklarının bin katını sana yaptı. Sen nasıl başa çıktın?

 

Nare - Başa çıktım sayılmaz. Hâlâ uğraşıyorum.
Müge - Kızının babasından bile ayrılmana neden oldu.
Nare - Kızımın babasından ayrılmama o neden olmadı.
Müge - Kim neden oldu?
Nare - Kızımın babası.
 
Gediz (Nare ve Müge'ye) - Hâlâ bir şey söylediğiniz zaman size inanıyorum. Bu hikayedeki iyi kalpliliğim artık mallığa doğru evrilmiş durumda.
 
Sancar - Falcı teyze "Kalbinde bir kuş var, çocuk." dedi. "O kuş olmadan tam olmazsın." dedi. Ödüm koptu. Alaca kuşa inanmaktan çok korktum.
 
Nare - Ben Melek'e hamileyken gece uyanırdım; bakardım, sen yoksun... Melek beş yaşındayken uyanırdım yine; yine bakardım, yine yoksun... Şimdi bile bazen uyanıyorum; bakıyorum ama yine yoksun. Gündüzleri seninle karşılaşacakmışız gibi geliyor bazen. Böyle birkaç saniyeliğine... Çok heyecanlanıyorum. Seni affetmemeye bin kere yemin etsem de kalbim beni ele geçirdiğinde seni affetmek için sebep arıyorum. Bir tek sebep... Ama sen kovduğun karını hamile bırakıyorsun. Benim kızıma yeni baba olduğun gün başka bir kadından çocuk yapıyorsun. Benim tahammülüm çok ama o kadar da çok değil, be Sancar.
SancarO ne demek?
Nare - "Yaptığı hiçbir şeyin sonucunu düşünmeyen öfkeli bir çocuğa daha fazla eyvallahım yok." demek.
Sancar - Öyle değil. Nare, ben bir tek seni severken çocuk oldum... Nare!
Nare - Adını bir daha anmayacağıma Nasuh tövbesi olsun mu?
Sancar - Yo! Deme öyle!
Nare - Olsun!


REYTİNG

Pazartesi akşamlarının en çok izlenen dizilerinden olan Sefirin Kızı, güçlü rakipleri Çukur ve Yasak Elma'nın ekrana gelmediği 30 Mart Pazartesi akşamı reytingini yüm gruplarda oldukça belirgin biçimde artırdı. Dizinin 15. bölümü Total'de 11.77 reytingle günün en çok izlenen programı olurken AB'de 9.43 ve ABC1'de 11.23 reytingle, FOX ana haber bülteninin ardından ikinci oldu.

 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Sefrin Kızı'nın 15. bölümü boyunca sosyal medyada #KalbimdekiKuş etiketiyle çok sayıda yorum yapıldı. İşte o yorumların bazıları:

 

Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri