1001 Tv 18.03.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başrollerini paylaştığı; O3 Medya ve NGM imzalı Sefirin Kızı bu hafta 13. bölümüyle ekrana geldi. Sancar'ın gerçekleri öğrenmesiyle yaşadığı pişmanlığın damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, bölümün repliklerine, reytinge ve izleyicilerin sosyal medyada dizi hakkında neler söylediğine yakından bakalım. 

Müge Akın'ı saklar. Gerçekleri öğrenen Sancar çok pişmandır ama ne o kendisini affedebiliyordur ne de Nare onu.
 


Nare'nin bir açığını bulmak isteyen Menekşe, abisini onun peşine takar. Nare'yi ona teselli etmek için sarılan Gediz'le görüntüler. Sancar hem Gediz'e hem de Nare'ye Akın'ın peşini bırakmayacağını söyler. Sancar videonun varlığını alıkoyduğu Kerem'den öğrenir.
 
Halise, Kavruk'u Zehra'dan uzak tutmak için Eşe'yle evlendirmeye karar verir. Gediz'in, Akın'ı sakladığından şüphelendiği Müge'yi takip etme görevi verdiği hizmetçi, Akın'ı mirafirhanede bulur ama Gediz yerine Sancar'a haber verir. Aynı sırada, Nare Gediz'in Müge'den alıp kendisine verdiği arabada Akın'ın telefonunu bulur ve bunu Gediz'e haber verir. Sancar, Akın'ı bulur. Müge'den Akın'ın yerini öğrenen Gediz de onu Sancar'ın aldığını anlar. 

 

 

Sancar, Kavruk'un nişanını duyar. Kavruk'a Zehra'yı sevdiğini bildiğini ve evlenmemesini söyler. Kavruk ısrar eder. Söz kesildikten sonra Menekşe oradaki herkesin telefonuna Nare ve Gediz'in fotoğrafını gönderir. Sancar, fotoğrafları gönderdiğinden şüphelendiği Menekşe'nin telefonunu alır ve abisiyle yazışmalarını görür; onu herkesin içinde evden kovar. Tüm olanlar için Nare'den özür diler. Gediz, Sancar'a Akın'ı onun alıp almadığını ve Akın'ın yaşayıp yaşamadığını sorar.REPLİKLER

Sancar - Affetmezsin beni, değil mi?
Nare - Yapamam.
Sancar - Yapma, affetmez zaten.
 
Sancar - Sen işlemediğin bir günahın cezasını çektin. Ben işlediğim bir günahın cezasını çekmeyeyim mi? Yanıma mı kalsın?
Nare - Kaldı mı? Kalmadı ki... Sen beni sonsuza kadar kaybettin, Sancar.
Sancar (ağlayarak) - Biliyorum.
Nare - Kaybetmeseydin, ben seni ömrümün sonuna kadar severdim. Belki o zaman gerçekten bir destan olurduk. Bu ceza değil mi? Melek'in böyle, yumuk yumuk elleri, boncuk boncuk gözleri vardı. Ben onu emzirirken elleriyle göğsümü tutup o boncuk gözleriyle gözlerimin içine bakardı. Bırak destanı, bırak aşkı, bırak beni, Sancar; sen kızımızın o melek bakışını kaybettin. Sen bizimle bir hayat ihtimalini kaybettin. Sence bu en ağır ceza değil mi?
 
Sancar - Kıyamıyor musun? Ben sana kıydım, sen bana kıyamıyor musun? Kıy, be kızım ya! Bir kere de sen birinin canını acıt.
Nare - Bir kere de sen acıtma. Bana kıydın, bari kızımın babasına kıyma. N'olur...
 
Sancar - Kızınla iki kişilik bir hayat istedin, ben de veriyorum işte.
Nare - Sen kimsin de bize hayat veriyorsun?
Sancar - Estağfurullah, hayat vermek ne haddime? Biz ona 'fazlalıkları almak' diyelim.

 
Gediz (Müge'ye) - Canım ablam, sana çok kızgınım ama senden hiç nefret etmedim; ama birini öldürür, katil olursan, işte o zaman senden nefret ederim.
 
Sancar - Niye bunu kendine yapıyorsun, oğlum?
Kavruk - Ne ediyormuşum kendime?
Sancar - Benim kendime ettiğimi ediyorsun. Yüreğin başkasının sevdasıyla yanarken gidip başkasının günahına giriyorsun.
Kavruk - Ne sevdası, efem. Yok öyle bir şey.
Sancar - Etme, Kavruk. Sevdalı adam, sevdalı adamı gözünden anlar.
 
Sancar - Mutlu olacak mısın?
Kavruk - Daha mutsuz olmayacağım.
 
Nare - İnandın...
Sancar - Özür dilerim. Her şey için çok özür dilerim. Tamam, affetme beni ama her şey için çok özür dilerim.


REYTİNG

Sefirin Kızı, 16 Mart Pazartesi akşamı hiçbir kategoride en çok izlenen dizi olmasa da Total ve AB'de reytingini yükseltmeyi başardı. Dizinin 13. bölümü Total'de 8.84 ve AB'de 8.12 reytingle üçüncü, ABC1'de 8.81 reytingle dördüncü sırada yer aldı.

 

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Sefirin Kızı'nın 13. bölümü boyunca sosyal medyada #EfemPişmanOldunmu etiketiyle çok sayıda yorum yapıldı. İşte o yorumlardan bazıları:

 

Sefirin Kızı Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri