Sefirin Kızında neler yaşandı? - 12. bölüm

1001 Tv 11.03.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Star Tv'nin Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başrollerini paylaştığı; O3 Medya ve NGM imzalı draması Sefirin Kızı bu hafta 12. bölümüyle ekrana geldi. Sancar'ın şüphelerinden kurtuluşunun damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, bölümün repliklerine, reytinge ve izleyicilerin sosyal medyada dizi hakkında neler söylediğine yakından bakalım.

Sefirin Kızı

Sancar, Nare'ye İsviçre'de olanları anlatır, kendisinden sakladıklarını ona anlatması için ısrar eder. Nare sinir krizi geçirir. 

 
Akın, sahte kimlikle Zehra ile tanışır ve onu etkilemeyi başarır ve onu annesiyle tanışmak için kaldığı pansiyona gelmeye ikna eder. Güven, Akın'ın yeri söyleme konusunda anlaşmak üzere Gediz'e gider. Akın'ı açık artırmaya koyar. En yüksek fiyatı verene teslim edecektir.
 
Gediz'in Akın'ı bulacağını duyan Müge, peşinden gider. Akın yeri konusunda Güven'i sıkıştıran Sancar, Gediz ve Nare'nin de onun için pazarlık yaptığını öğrenir. Akın'ın yerini, Güven'in ona göstermiş olduğu fotoğrafın izini sürerek bulur. Pansiyonun girişinde Kavruk'u gören Sancar, Zehra'nın orada olduğunu anlar ve Akın'ın odasına dalar. Zehra, Akın'ın ona saldırdığını, karşı koyunca kaçtığını anlatır. Sancar, Zehra'yı eve götürür. Nare ve Gediz pansiyona geldiklerinde Kavruk, Sancar'ın mesajını ona iletir: Artık şüphenin cehenneminden kurtulmuştur.
 
Akın kaçarken Müge onu bulur. Akın'ı kendisini kurtardığını düşünürken Müge onu iğneyle bayıltır.

 

REPLİKLER 

 

Nare - Ayrıldık, bitti. Bittiğimizi kabul etsen de hayatlarımıza baksak, olmaz mı?
Sancar - Sen bittiğini kabul ettin mi?
Nare - Çoktan.
Sancar - Çoktan? 
 
Nare (Sancar'a) - Ne yalan, ne gerçek, hiçbir zaman bilemeyeceksin. Bu da senin kahrolası cezan olsun, tamam mı? Ne yalan, ne gerçek? Şüphenin cehenneminde yan!
 
Sancar - Gitmem. Gidemem. Acını dindirmeden hiçbir yere gidemem.
Nare - Elim acımıyor benim.
Sancar Biliyorum. Eline varana kadar...
 
Nare - Sancar, senin parmağında karının alyansı, göğsünde benim el izim... Böyle baba olmaz.
 
Gediz - Baban da mı Da Vinci'ydi, Melek Hanım?
Melek - Babam boyadı zaten, akıllım.
Gediz - Yok canım! İnanmam. Senin baban çöp adam bile çizemez. yarısına gelmeden çöp adamla kavga etmeye başlar.
 
 
Gediz - Acaba o gün o bıçağı seni unutup evlenmeye karar veren Sancar'a da mı sapladın biraz?
Nare - Bilmem, belki...
Gediz Bir dakika ya... Biz o gün senin hava limanından peş peşe çıkmışızdır. Sen biraz hızlı davransan yetişebilirdin. Niye yetişmedin?
Nare - Yetiştim. Oradaydım.
Gediz - Ama engel olmadın.
Nare - Beni bir kez daha terk ederken mi? Gidene kal denir mi, Gediz?
Gediz - Denmez.
 
Nare - Gediz, Sancar uçurumun kenarında duruyor. Çok fazla bakıyor aşağıya. Her an ayağı kayabilir. Onun benim gibi kanatları yok, uçamaz ki...
 
Nare Babam yetmezmiş gibi şimdi bir de şoförü çıktı. 
Gediz - Nare, bak, bahçıvanınız, aşçınız falan varsa lütfen söyle. Hele uşak! Uşak hayatta olmaz. Uşak benim kırmızı çizgim.
 
 
Sancar - Gediz Ağa, zorlama. Bir de sefirin kızıyla ilgili "Biz"li, "Birlikte"li cümleler kurma. Bak, seni öldürmüyorum, eyvallah ama benim kim olduğumu da unutma, olur mu?
Gediz - Allah Allah... Neden öldürmüyorsun?
Sancar - Çünkü dürüstsün, lan. Sonunu düşünmeden yüzüme 'çat' diye söyledin, söylüyorsun. O kadar dürüstsün ki içine atacağın yerde yüzüme vuruyorsun. 
Gediz Hayatımı patavatsızlığıma borçluyum yani...
 
Sancar - Yarın, sefirin kızı, yarın her şey değişecek. Bu gece yalan, yarın gerçek.
 
Sancar - Nare!

REYTİNG 

Sefirin Kızı'nın 9 Mart pazartesi akşamı ekrana gelen ve Çukur, Vuslat, Yasak Elma ve Zalim istanbul ise rekabet eden bölümü Total ve ABC1 kategorilerinde günün en çok izlenen programı olmayı başarırken AB'de ise Yasak Elma ve FOX ana haber bülteni tarafından az farkla geçildi. Dizi, önceki haftaya göre tüm kategorilerde izleyicisine artırmayı da başardı. Sefirin Kızı'nın 12. bölümü Total'de 8.49 ve ABC1'de 8.81 reytingle birinci, AB'de 8.02 reytingle üçüncü oldu.

 

İZLEYİCİ YORUMLARI

Sefirin Kızı'nın 12. bölümü boyunca #Nare etiketi ile çok sayıda yorum yapıldı. Özellikle Engin Akyürek ve Neslihan Atagül'ün performanslarının büyük beğeni kazandığının görüldüğü yorumların bazıları şöyle:

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri