Sefirin Kızı'nda neler yaşandı? - 11. bölüm

1001 Tv 4.03.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Star Tv'nin sevilen draması Sefirin Kızı bu hafta 11. bölümüyle ekrana geldi. Nare'nin rehabilitasyon merkezindeki günlerinin ve Sancar'ın gerçeklerin peşine düşmesinin damga vurduğu bölümde neler yaşandığına, bölümün repliklerine, reytinge ve izleyicilerin sosyal medyada dizi hakkında neler söylediğine yakından bakalım.
 

Sefirin Kızı

Sancar, Isabel'i İsviçre'de bulur ve onu konuşmaya zorlar. Rehabilitasyon merkezinden ayrılmak üzereyken, Isabel'i görmeye gelen Akın'a saldırır ve Nare'nin Karadağ'dan neden kaçtığını sorar. Akın, Sancar'ın düğününü engellemek isteyen Nare'ye engel olduğunu ve Nare'nin onu bu yüzden bıçakladığı için kaçtığını söyler. Akın bu sırada Nare'nin Muğla'da olduğunu öğrenir.  

 


Nare, Yahya'nın evden kovduğu Elvan'ı kendi evine getirir. Bütün bu olanlara dayanamayan Halise kalp krizi geçirir. Nare, Sancar'a ulaşmaya çalışırken Gediz'e akıl hastanesindeyken tuttuğu günlüğü verir; Gediz, Nare'nin tüm yaşadıklarını öğrenir. Nare, yaşadığı travmadan sonra bir gün kızının adını unutmuştur. Kimseyle konuşmadığı için Isabel'in hediye ettiği günlüğe, artık hiçbir şeyi unutmamak için yazmaya başlamıştır. Nare ve Gediz, Sancar'ın İsviçre'ye gittiğini anlarlar.
 
Sancar, Akın'a saldırdığı için göz altına alınmıştır. Gediz'i arayarak onu kurtarmalarını ister. Türkiye'ye döner dönmez annesinin kalp krizi geçirdiğini duyan Sancar, hastaneye koşar. Elvan'ı evden kovduğunu öğrenen Sancar, Yahya ile kavga eder. 
 
Akın, Nare'nin yerini öğrenmek için Müge'yi arar. Müge her şeyi yüzüne vurur. Akın, Müge'nin videoyu izlemiş olduğunu öğrenir.
 
Sancar, Akın'ı neden bıçakladığını öğrenmek için Nare ile tartıştığı sırada, Nare ona neden evlendiğini sorar. Sancar, bu yüzden Akın'ın bıçaklama konusunda  anlattıklarına inanır. Akın'ın şimdi ki hedefinde ise Zehra vardır.
 

REPLİKLER

 

Sancar (Isabel'e) - Bir rahibe insana cehenneme gideceğini söyleyince... Koydu biraz.
 
Gülsiye - "Kişinin kendine ettiğini, alem bir olup etse, edemez." derdi rahmetli dedem.
 
Gediz (Nare'ye) - Ben bu bakışı biliyorum: 'Sana minnettarım Gediz' bakışı bu. Ama haklısın, ben de olsam kendime minnettar olurdum. Ben de sana minnettarım. 
 
Isabel - Othello biliyor sen?
Sancar - Othello? Othello da kim? Bir de Othello mu var? İsviçreli zengin Türk yetmedi, bir de gavur...

Isabel 
- "Şüphe zehirlidir. Bir kere insanın kanına girdi mi, yanıp tutuşturur."
 
Sancar - Benim gerçeklere ihtiyacım var.
Isabel - Senin gerçeklere ihtiyacın yok, senin sana ihtiyacın var. Sen kendini kaybetmiş. Dışarıda yok sen, içine bak.
 
Gediz (Güven'e) - Sen üzümünü ye, bağını sorma. Bir ara da doy Allah aşkına. Dokunacak diye korkuyorum.
 
Gediz (Halise'nin kalp krizi geçirmesi hakkında) - İyi mi?
Kavruk - İyi. Sabahleyin servise alacaklar. Bu, kalbinin kası mı varmış ne, o Allah'tan çok zarar görmemiş.
Gediz - Görmez. Taştan ya...
 
Gediz (Nare'ye) - Birini hatırlıyorum. Hah! Bir hanımefendi vardı; Aşırı cool, çok zeki, çok tatlı bir kadındı. Bir keresinde psikopatını bıçaklayıp kızıyla beraber Sancar Efe'nin düğününü basmıştı. Koca konağı birbirine kattı. Adamın hayatı altüst oldu. Hatta son zamanlarda ablamı 9 yıllık esaretten kurtarmak için psikopatını peşine takıp ortalardan kayboldu. Adam dünyanın bilumum coğrafyasında kendisini arıyor. En son olarak da Sancar Efe'nin katil olmasını engellemek gibi bir misyon edindi. Bayağı da başarılı gidiyor aslında. Sen o musun, değil misin bilemedim; çünkü senin kafan pek basmıyor, bir telefon numarasını bile hatırlayamıyorsun.  
 
Nare - Sancar, İsviçre'de göz altına alınmış.
Kavruk - Şimdi de gavur memleketlerinin karakollarına mı musallat olmaya başlamış?
 
Nare - Delireceğim ya, delireceğim!
Sancar - Yapmadığın şey değil.
 
Sancar - Ben seni nasıl affedeceğim bilmiyorum, ana.
Halise Hatamı anladım ya, Sancar.
Sancar - O yanlışı ettikten sonra hatamızı anlasak ne olur?
 
 
Nare - Benim kızım dolabında senin gömleklerin için yer ayırdı. Benim kızım seninle bir aile olabileceğimizi düşündüğü andan itibaren bana cephe almaya başladı. Benim kızım, başka bir evi olan, evli babasıyla ilgili hayaller kurmaya başladı. Ve sen sırf benim ağzımdan laf almak için hiç girmemen gereken eve giriyorsun, bunu da kızını kullanarak yapıyorsun. Yapma, Sancar Efe.
 
Sancar - Kurban olayım anlat. Bak, bu kez söz dinleyeceğim. Dinleyeceğim seni. Bak, "inanacağım" diyemem ama dinleyeceğim. Othello bu kez hıyarlık etmeyecek. 
Nare Othello?
Sancar (cebinden kitabı çıkartır) - Altını çizdiğin yerleri okudum. Aslında sana hiçbir şey sormayacaktım, kendi cevaplarımı kendim bulacaktım ama kitabı okuduktan sonra bir kez daha sormaya karar verdim. Artık bu yoldan dönüş yok; gerçekleri bulmadan durmayacağım. Ama bir kez dinleyeceğim seni. 
Nare - Ya geç kaldıysan?
Sancar - Etme.
 
Sancar - 5 dakika! 5 dakika önce gelemez miydin?
Nare - Nikahtan mı?
Sancar - Nikahtan! Nikahtan 5 dakika önce gelemez miydin? 5 dakika, lan! Allah'ım delireceğim ya!
Nare Delirme. Delirince geçmiyor. Ben denedim. Geçmiyor.


REYTİNG
 
Sefirin Kızı'nın 2 Mart akşamı ekrana gelen; Çukur, Vuslat, Yasak Elma ve Zalim İstanbul dizileriyle rekabet eden bölümü tüm kategorilerde, önceki haftaya göre izleyici kaybı yaşadı. En büyük rakiplerinden olan Çukur'un tüm kategorilerde reyting kaybettiği bu hafta Sefirin Kızı, sadece ABC1 kategorisinde en çok izlenen dizi olmayı başarabildi. Dizinin 11. bölümü Total'de 7.86 ve AB'de 7.31 reytingle üçüncü, ABC1'de 8.43 reytingle ikinci sırada yer aldı.

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri