1001 Tv 28.02.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Star Tv'nin sevilen dizisi Sefirin Kızı bu hafta 10. bölümüyle ekrana geldi. Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere ve reytinge birlikte bakalım.

Nare, Sancar'a Akın'ın Müge'nin sevgilisi olduğunu söylediği bir video izletir. Sancar, Nare'ye Karadağ'dan Akın yüzünden kaçtığını bildiğini söyler ve nedenini sorar. Sancar, Nare'nin Isabel adında biriyle konuştuğunu duyar.
 
Nare, Necdet'in serbest kalacağını öğrenir. Sancar'a annesinden şikayetçi olacağını söyler ve ondan kendisi için şahitlik yapmasını ister. Sancar, otele giderek Yahya'dan ve annesinden hesap sorar. Ardından Güven'e giderek Nare'nin ne saklandığını öğrenmeye çalışır ama Güven, Nare'nin isteği üzerine bir şey söylemez. Nare babasının kendisinden istediği 1 milyon Euro'yu Gediz'den ister. Gediz, parayı Nare'nin marinadan ayrılmaması karşılığında vermeyi kabul eder.
 
Birlikte ev tutmaya gittiklerinde Sancar, Melek'ten Nare'nin telefonunu Barselona'ya ödeme yaparak gönderdiğini öğrenir. Evi tutarlar. Sancar, Müge'yle konuşarak Akın hakkındaki gerçeği öğrenmeye çalışır ama Gediz'in tembihlemiş olduğu Müge hiçbir şey anlatmaz.
 
Halise, Nare'yle konuşup onu şikayet etmekten vazgeçirmeye çalışır. Nare, Sancar'a Akın'ın peşini bırakması karşılığında şikayetten vazgeçeceğini söyler; Sancar bunu kabul etmez. 
 
Ertesi gün Nare, mahkemede kendisine saldıranları azmettirenlerin Halise ve Necdet olduğunu ve onlardan şikayetçi olduğunu söyler. Sancar ifade vermek için mahkemede değildir ama Gediz'den ifade vermesini istemiştir. Gediz ve Elvan, Halise aleyhine tanıklık eder. Tutuksuz yargılanmalarına karar verilir. Bunun üzerine Yahya, Elvan'ı eve almayacağını söyler. Mahkemeye gelmeyen Sancar ise, Isabel'i bulmak için İsviçre'ye gitmiştir.


REPLİKLER

Gediz - Nare, birazcık kendi düşün ya, birazcık. Sana bu kötülüğü yapan adamın videosunu, seni kapının önüne koyan adama izletmiyorsun. Niye? Bir ölmesin, biri öldürmesin diye. Ablam bir ırz düşmanının sevgilisi çıkıyor. Sen beni onun peşinden göndermeye çalışıyorsun. Niye? Müge yalnız kalmasın diye. Birazcık, ha? Birazcık kendini düşün ya!

 
Sancar (Nare'ye) - Sen mi bana kıydın, ben mi sana kıydım? 
Nare (kendi kendine) - Sen bana kıydın.
 
Sancar - Kafamı gömdüğüm yer kum değil, gaflet. Unutma vakti değil, sormak vakti bile değil; bulmak vakti. 
Nare - Yapma.
Sancar - Neden yapmayayım? Ben haklı çıkarım diye mi yapmayayım, sen haklı çıkarsın diye mi yapmayayım? 
Nare - Sancar bu davanın kazananı olmaz. 
Sancar - Bilmiyor muyum sanıyorsun, Sefirin kızı? Her durumda, her durumda kıracağız kalemi.  
Gediz - Arkadaş, niye sürekli insanlar için bahane buluyorsun?
Nare - Çünkü herkesin bir sebebi vardır. Herkes hata yapar, Gediz.
Gediz- Doğru ya! Herkes hata yapsın, biz sürekli affedelim. Niye? Çünkü sebepleri var. Aman ne kadar güzel bir dünya! Sen? Senin sebebin yok mu, kızım? Senin milyon tan sebebin yok mu? Sen niye hiç hata yapmıyorsun? Çünkü kendinde o hakkı görmüyorsun. Başka herkeste o hakkı görüyorsun ama kendinde o hakkı görmüyorsun.
Nare- Görmüyorum tabi... Sıra bana mı geliyor? Allah aşkına! Zaten herkes hata yapıyor. Ya ben bilmiyor musun sanıyorsun "bana ne" demeyi? "Müge, Akın'la sevgiliymiş. Açsaymış gözünü aptal!" demeyi bilmiyor muyum sanıyorsun? Bugün Sancar videonun peşine düştüğünde "Aç, al, izle. Akın'ın gerçek yüzü bu. Yıllar önce bana yaptığı da buydu. Yiyin şimdi birbirinizi" demeyi bilmiyor muyum sanıyorsun? Çok istedim ya...  Yıllarca ben bunun için dua ettim. Sancar her şeyi öğrensin, gelsin benden af dilesin, ben de affetmeyeyim, çok istedim. Sabah marinada çarpayım videoyu yüzüne, "Beni bundan sonra anca bu videoda görürsün." deyip, kızımı da alıp buralardan çekip gitmeyi çok istedim. Ama kıyamıyorum! Ben bu adama kıyamıyorum ya, kıyamıyorum! O bana kıysa da ben ona kıyamıyorum. 
 
Gediz (Nare'ye Sancar hakkında) - 1.90 boylarında, hımmmm, zeytin kokan yöresel bir maço...
 
Gediz - Sadıçsan konu seçmezsin. Ya güvenirsin, ya güvenmezsin.  
 
Halise - Ne istiyorsun?
Nare - Ben oğlunuzu istemiyorum. Ölsem almam onu... 
Halise - İyi ya işte, başkasına var. Düş yakamızdan!
Nare - Ben bir erkek değil, bir hayat istiyorum, Halise Hanım. Şu koca memleketin yok mu bana verecek yeri?
 
Halise - Sen de anasın, ben de anayım. Beni evladımla sınama. Ben de sana bu memlekette yer etmek için izin vereyim. 
Nare - Bir ana, başka bir ananın evladına da başka bir evladın anasına da saldırmaz. Siz ana değilsiniz, Halise Hanım. Analığı evladına sahip olmak sanıyorsunuz. Tıpkı bu memlekete sahip olduğunuzu sandığınız gibi. 


REYTİNG

Sefirin Kızı'nın bu hafta zirvede yer aldığı Total kategorisinde yerini Çukur'a bıraktı. Diğer iki kategoride ise en çok izlenen dizi olmayı başardı. Bununla birlikte tüm kategorilerde izleyici kaybetti. Dizinin 10. bölümü Total'de 8.74, AB'de 8.08 ve ABC1'de 9.26 reytingle tüm kategorilerde ikinci oldu. 

 

Sefirin Kızı Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri