1001 Tv 29.01.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başrollerini paylaştığı, sezonun en ses getiren dizilerinden olan Sefirin Kızı bu hafta 6. bölümüyle ekrana geldi. Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, izlenme oranlarına ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara yakından bakalım.
 

Mali polis Sancar ve Gediz'i ifadelerini almak için Emniyet'e götürür. Aynı sırada konağa da baskın düzenler. Eve, tüm banka hesaplarına ve mal varlıklarına el konmuştur; evi tahliye etmeleri gerekmektedir. 
 
Bu sırada Nare, polis ulaşmadan önce, Müge'yle şirkete varır ve Gediz'in kasasındaki parayı alır. Polis geldiğinde oradan ayrılırlar. Nare'nin durumu kötüdür, onu hemen hastaneye götürürler. Saldırganlardan şikayetçi olduktan sonra, Gedizlerin evine gelirler. Sancar'ın ailesi de Gedizlere gelir. Halise, oğullarına iftira attığını düşündüğü sefirin kızının orada kalmaması gerektiğini söyler ama Müge, Nare'yi savunur, Refika da oğulları için yaptığı onca şeyden sonra gitmesine izin vermeyeceklerini söyler. 
 
Sancar ve Gediz, ayrı ayrı sorguya alınırlar. Gediz'in babasının belediye başkanı olduğu dönemde, belediyenin ödeneğinden 9 milyon TL kaybolduğu yıl, Sadıçlar Holding'in de 9 milyon TL sermaye ile kurulmuş olmasına açıklama yapmaya çalışırlar ama kanıt sunamazlar. Gün boyu süren sorguya rağmen Sancar ve Gediz hiçbir şey itiraf etmezler. Avukatları tutuklanma ihtimallerinin yüksek olduğunu söyler. Sancar, Nare'ye saldıranları bulmak için hemen çıkmak istemektedir.
 
Halise, Nare'nin getirildiği halden dolayı üzgündür. Necdet'ten hesap sorar. Anlaşma yaptıklarında, Nare'ye bir zarar gelmemesi konusunda Necdet'i özellikle tembihlemiştir. 
Sancar ve Gediz kısa süreliğine tahliye olurlar. Gediz, Akın'ın evine gizlice girerek, orada kalan sefiri tehdit eder ve köstebeklerinin kim olduğunu öğrenmeye çalışır. Çıkışta Muğla'ya yeni gelen Akın'ı görür. Akın, onu fark eder ve saklanır. Gediz'le kafa kafaya veren Sancar bu işin arkasında Necdet'in olduğundan şüphelenir. Birlikte Necdet'in köyündeki kahveye giderler. Nare'ye saldıran adamlar oradadır. Sancar ve Gediz, aradıkları kişilerin onlar olduğunu anlar ve ağızlarından Necdet'in adını alırlar ama kahvede saklanan Necdet'i hiçbir yerde bulamazlar. Birlikte Gediz'in evine gelirler. Aile, tahliye oldukları için sevinç içindedir. Sancar, Menekşe'ye abisinin yaptıklarından haberi olup olmadığını sorar. Menekşe bayılır.
 
Nare ve Sancar, sefirden hesap sormaya giderler. Sefirin görevden alınmasına neden olanın Sancar olmadığı anlaşılır. Nare ise hâlâ babasının Sancar'a iftira attığını düşünmektedir.
 
Ertesi günkü mahkemenin ardından tutuklanacaklarını bilen Gediz, Nare'ye sabah erkenden, kimseyle vedalaşmadan ayrılacaklarını ve Sancar'la konuşmak istediği bir şey varsa son şansı olabileceğini söyler. Sabah, Nare onları kapıda beklemektedir. Sancar ve Nare arasında duygusal bir konuşma geçer. Sancar, kendisine inanan Nare'ye aslında masum olmadığını itiraf eder. Gediz'le oradan ayrılırlar. 
 
Onların ardından Akın gelir. Sevgilisiyle, Müge'yle buluşur. Ona destek olmak için geldiğini söyler.    


REPLİKLER

Nare - Tamam, inanıyorum.
Sancar - İnanıyor musun?
Nare - Madem suçsuzum dedin, inanıyorum işte sana.
 
Sancar - Şimdi bitemez. Yarın bitsin, öbür gün bitsin ama şimdi bitemez. Sefirin kızına saldıranlar elini, kolunu sallaya sallaya dolaşırken şimdi bitemez.
Gediz - Dokuz yıldır Akın elini, kolunu sallayarak dolaşıyordu. Ne yaptın? Kızı paramparça görünce mi inandın?
Sancar - Dışarıda işim olmasa seni burada gebertir, cezama ceza katardım ama...
Gediz - Vah vah vah... Canını mı acıttık ortak? Zamanında inanacaktın, zamanında... Onun sana bugün inandığı gibi... Cayır cayır suçlu olmana rağmen sana inandığı gibi inanacaktın. 

 

Sancar - Kes, tamam!
Gediz - Asıl kes lan! Asıl sana tamam! Ortaklığa devam, sadıçlığa da tamam; ama o kıza yaptıklarına "tamam" değil.
Sancar - Sana tamam mı lan, ha, sana tamam mı? "Sadıcımın sevdasına aşık olabilirim." "Niye?" "Çünkü inandım. Ohoo! İnandıysam her yol helal, her yol tamam. Ama Sancar'a haram." "Niye?" "Çünkü o inanmadı. Dur lan, dur. Zaten Sancar inanmadı. Hemen gidem, sevdasına el koyam." Bu mu, lan? Bu mu?
Gediz - Birincisi: O kıza aşık olmak benim elimde değil. Ama o aşkla ne yapacağım benim elimde. Ben bile isteye seni sırtından bıçaklamam. İkincisi: Konu aten benimle alakalı değil, Nare'yle alakalı. O kız sana inandı, seni sevdi, lan. Ama sen ne yaptın, sadıç? Allah kahretsin, sana hâlâ "sadıç" diyorum, oğlum ben. Nasıl yaptın sen bunu?
Sancar - İnanınca sevmek kolay. Ben inanmadan da seviyorum. Onu n'apıcağız?
Gediz - Nasıl, lan?
Sancar - Mal bu, oğlum, mal bu! Ben çok sevsem de inanamıyorum. Bu da benim cezam işte. Ne yapayım?
Sefir - Sen beni ne sanıyorsun?
Gediz - Bir sürü şey.
 
Gediz (Nare'ye saldıranlara) - Beyler bence konuşun. Bunu bir cehennem demosu gibi düşünün, Sancar Efe'nizi de zebani...
 
Gediz - Sancar, bak, Nare şimdi bu saldırganlar konusunda hassas olabilir, öyle "dan" diye "Necdet" falan deme, ha! 
Sancar - Bir şey diyeyim mi? O kız mevzu olunca dakikasına hassas bir ruh kesilmene, var ya, çok pis ayar oluyorum, ha!
Gediz - Ben de senden başka herhangi birinin Nare'ye zarar verme durumunda dellenmene çok ayar oluyorum, ha! Asıl üstüne en çok zararı senin vermene daha çok ayar oluyorum, ha!
Sancar - Koğuşta altlı üstlü ranzalarda kalınca bol bol ayar oluruz birbirimize.
 
Kavruk - Ebediyet takvimle ölçülür mü, efem?
 
Kavruk (Sancar'a) - Efem, sen kuşkuya düşünce acımasız oluyorsun. Acımasız oldukça da kuşkuya düşüyorsun. Yumurtayla tavuk misali. Ama bir Allah'a inanacaksın, bir de onun alnına yazdığı kadına. İnanmazsan sevdana, sevdan sır olur sana. 
 
Nare - O kadar farklı büyümüşüz ki Sancar'la... Birbirimizi çok sevmişiz ama hiç anlamamışız. 
 
Sancar (Gediz'i kast ederek) - Bu gereksiz söyledi değil mi, sabah erkenden gideceğimizi?
Nare - O gereksiz iyi ki var.
 
Nare (Sancar'a) - Evet, biz sadece anne-babayız, ben seni kaybettim, sen beni kaybettin ama kendini kaybetmeni istemiyorum, Sancar. Ben sadece o kırmızı iple kaderimizi bağladığını düşündüğüm yarıcının oğluna inanıyorum. Bir zamanlar bana memleket olan o dürüst adama inanıyorum. Bir zamanlar bana sevmeyi öğreten o masum adama inanıyorum ben. Sen de bulacaksın o masum adamı. İnanıyorum.
 
Nare (Sancar'a) - Çok tuhaf... Ben masumken sen bana inanmadın ama sen suçluyken bile ben sana inandım.


REYTİNG 

Star Tv'nin pazartesi akşamları ekrana gelen ve Çukur, Vuslat, Yasak Elma, Zalim İstanbul dizileriyle rekabet eden draması Sefirin Kızı, 27 Ocak akşamı ekrana gelen bölümüyle tüm kategorilerde günün en çok izlenen programı olmayı ve on barajını aşmayı başardı. Bununla birlikte dizi, iki kategoride önceki bölümüne göre izleyici kaybı yaşadı. Sefirin Kızı'Nın 6. bölümü Total'de 11.61, AB'de 10.65 ve ABC1'de 11.30 reyting elde etti.

İZLEYİCİ YORUMLARI

Sefirin Kızı'nın 6. bölümü boyunca, sosyal medyada #Sevdamİçin etiketi ile çok sayıda yorum yapıldı. Yapılan yorumlarda oyuncuların performanslarının çok beğenildiği; Nare ile Sancar aşkının izleyicileri etkilediği görülürken Gediz karakterinin her hafta daha büyük bir hayran kitlesi ve desteği kazandığı da dikkat çekti.


Sİz Sefirin Kızı'nın 6. bölümünü nasıl buldunuz? Sevdiğiniz ya da eleştirdiğiniz yanlar neler? Sayfanın altındaki yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 

Sefirin Kızı Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri