1001 Tv 24.01.2020 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başlıca rollerini üstlendiği, O3 Medya ve NGM imzalı Sefirin Kızı bu hafta 5. bölümüyle ekrana geldi. Dizinin son bölümünde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytine ve sosyal medyada hakkında yapılan yorumlara yakından bakalım:

Sancar ve Gediz ortaklığı sonlandırma kararı almıştır ama her ikisi için de bu çok zordur. Bu ayrılıktan onlarla birlikte aileleri, çalışanları ve tüm yöre halkı etkilenecektir ama dönmeye niyetleri yoktur.
 
Nare, Sancar ve Gediz'in arasını düzeltmek için istifa etmeye çalışır ama Gediz kalmasını ister ve Nare'yi yeni dış ilişkiler müdürü olarak atar. Nare, işe nereden başlayacağını bilemezken toplantı yapılacak olan Japonların anlaşmadan vazgeçtiğini öğrenir ve fikirlerini değiştirmek için çalışmaya başlar. Japon şirketinin yetkilisiyle görüşür. Kendilerine, Sancar ve Gediz'i barıştırması için iki gün vermelerini ister. 
Sancar, evdeki herkesi toplayıp ortaklığın bozulduğunu haber verir. Yahya, kendisine sorulmadan onun ve ailenin kalanının hisseleri devredildiği için çok bozulur. Annesi de bu ayrılığa izin vermeyeceğini söyler ama Sancar kararlıdır.
 
Halise, Nare'den tamamen kurtulmak için bir plan yapar ve Menekşe'nin abisiyle iş birliği yapmak için onu görmeye gider. İşbirliği karşısında ona yüklü bir ödemeyi yapmayı önerir. Menekşe'yse bu iş birliğinden tedirgin olmuştur. Sancar'ın öğrenmesi durumunda zararı kendisinin göreceğini düşünmektedir. O da abisine vazgeçmesi için para teklif eder. 
 
Büyük elçi, görevinden uzaklaştırılmıştır. Akın ona, bunun sorumlusunun Sancar olduğunu söyler. Büyük elçi, Sancar'a hem kızını ve torununu hem de görevini elinden aldığı gerekçesiyle kızgındır. Hesap sormak için Türkiye'ye uçar. Muğla Mali Şube'ye giderek, Sadıçlar Şirketler Grubu'nu geçmişte yaşanmış bir olay nedeniyle şikayet eder.
 
Nare var gücüyle Sancar ve Gediz'i barıştırmaya çalışmaktadır. ikisiyle de konuşur ama bu bir işe yaramaz. Bir plan yapar ve Müge'den yardım ister. Birlikte, Elvan'ı konuşmaya çalışırlar. Elvan aracılık edecek ve Melek, babasından Toy'da zeybek oynamasını isteyecektir. Sancar'ı öyle de ikna edemeyince Nare son çareye başvurur. Sancar'a ortaklığı bozmaması karşılığında, onun tuttuğu evde, kimseyle görüşmeden yaşamayı kabul eder. Anlaşmaya varırlar. Bu konuşmalara tanık olan Menekşe, abisinin Halise'yle olan planını bozmaktan vazgeçer. 
 
Nare, bu sözü Sancar'a verirken ise niyeti farklıdır. Anlaşma imzalandıktan sonra, Melek'i de alıp Muğla'yı terk edecektir.  Sancar ve Gediz, Toy'da bir araya gelirler. Sancar, Nare'nin kendisine yalan söylediğini bildiğini söyler; Gediz Nare'nin planından söz etmez.
 
Nare, babası otelden ayrıldıktan sonra, ne sakladığını anlamak için odasına girer ve etrafı karıştırır. Mali Şube'ye verdiği dosyanın bir örneğini bulur. Sancar ve Gedizi'i arar ama ulaşamaz. Aceleyle oteli terk etmek isterken arabasının lastiğinin patlamış olduğunu görür ve bir taksi çağırır. Lastiği patlatan ve sahte taksiyi ayarlayan Menekşe'nin abisidir. Taksi şoförü, Nare'yi ücra bir yere götürür. Onları bekleyen birkaç adamla birlikte Nare'yi tehdit ederler ve ona saldırılar. Nare ellerinden kurtulur ve taksiyle oradan kaçar.

 

REPLİKLER

Nare- Yoksa dostundan ayrılmak sana ağır gelmiyor mu, Sancar Efe?
Sancar - Ona dostluk ağır geldiyse, varsın bana ayrılığı ağır gelsin.
 
Gediz - Sancar marinayı bana vererek son sözünü söyledi. "Beni ölmüş kabul et" dedi.
 
Elvan - Bak elticiğim, ben laylaylom bir kadınım. Aklımın eni var, boyu yok. Ama toptan salak a değilim, çok şükür. Hatta sana son bir eltilik yapıvereyim, şu yarım aklımdan bicik verivereyim: Deliksiz kölge, sineksiz yayla olmaz. Unut! Birini sevdin mi sapını, çöpünü, mazisini de seveceksin. 
 
Sancar- Çünkü varsın! Deprem gibisin. Bir depreme "niye varsın?" diyemezsin ki... Deprem geldi mi sallanırsın, yıkılırsın, darmaduman olursun. Dünya ayaklarımın altından kayıyor. Bastığım yer, ayağımın altından kayıp gidiyor.
Nare- Biliyorum. Senin o ayağının altından kayan yere çakıldım ben.
Sancar- "Şimdi senin sıran" mı diyorsun?
Nare- Hayır, kimse için dilemem bunu. Senin için bile...
 
Nare- (Sancar) "Deprem gibisin. Senin enkazında bir eziliyoruz." dedi.
Gediz- Doğru söylemiş, deprem gibisin. Ama deprem yıkarken yapar da biliyorsun, değil mi? Göller yapar, denizler yapar, kıtalar yapar... Dünyayı dünya yapar.
 
Nare- Yarın Toy'da zeybek oynarsınız Sancar'la, sonra da omuz omuza adamı ikna edersiniz.
Gediz- Nare, omuz burada da 'omuza' nerede?
 
Gediz- Sancar'ın ilk külüstürünün arkasında "hatalıysam sıkıyorsa ara" yazardı.
 
Sancar- Ben de bunu yedim, değil mi Gediz Ağa?
Gediz- Müthiş gol, Sancar Efe, müthiş! Niye inanmış gibi yaptın o zaman?
Sancar- Sefirin kızı, bu işten nasıl yırtacak merak ettim belki de. Ortağım koşa koşa gidip 'Sancar senin yalan söylediğini biliyormuş' diye gammazlayacak mı, merak ettim. Sadıcım sırtımdan vurdu da ortağım da sırtımdan vuracak mı diye merak ettim.
 
Sancar- "Yarin yanağından gayrı demiştik" Gediz Ağa.
Gediz- Sancar Efe, ikimiz de biliyoruz ki ikimiz de o yanağa değmeyeceğiz zaten.

REYTİNG

Star Tv'nin bu sezon yayına başlayan, yeni draması Sefirin Kızı, 20 Ocak Pazartesi ekrana gelen bölümüyle şimdiye kadarki en yüksek izlenme oranlarına ulaştı ve tüm kategorilerde günün en çok izlenen programı olmayı başardı. Dizinin 5. bölümü Total'de 12.77, AB'de 10.39 ve ABC1'de 12.53 reytinge ulaştı.

Yeni bölümden hemen önce ekrana gelen 4. bölüm özeti de Total ve ABC1 kategorilerinde 7 bandında ve AB'de 5 bandında izlenerek ilk beş içinde yer aldı.
İZLEYİCİ YORUMLARI

Sefirin Kızı'nın 5. bölümü ekrana geldiği 20 ocak Pazartesi akşamı sosyal medyada çok ilgi gördü ve #SadıçlıkTamam etiketiyle çok sayıda yorum yapıldı. Yapılan yorumlarda tüm başrol oyuncularına övgüler yağdırılırken Gediz ve Sancar karakterleri konusunda izleyicilerin ikiye bölündüğü görüldü.
Sefirin Kızı Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri