1001 Tv 24.12.2019 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu'nun başrollerini paylaştığı, O3 Medya ve NGM imzalı Sefirin Kızı bu hafta 2. bölümüyle ekrana geldi. Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı izlenme oranlarına ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:
 

Nare uçurumun başında Melek'i düşünürken Sancar, Gediz ve Meczup yetişir ve onu kayadan indirirler. Nare arabasına atlar ve kaçar. Sancar peşinden gidip yolunu keser. Kendini neden öldürmeye çalıştığını sorar. Nare, bir kere ona inanmadığı için artık ona hiçbir şey anlatmayacağını söyler. Ardından Gediz yetişir ve Sancar'ı gitmeye ikna eder. Benzer soruları o da Nare'ye sorar. Nare, yıllar önce uçurumdan atladığı dışında bir şey anlatmaz. Gediz ona, babasının aradığını söyler. Nare, Akın'ın yaşadığını bu sayede öğrenir ve artık kaçması gerekmediğini anlayarak Melek'i geri almaya karar verir.

Sancar'ın annesi torunun gelmesi şerefine kurban kestirmeye karar verir. Yöre halkını davet ederler. Melek herkese tanıştırılır. Nare o sırada gelir ve Sancar'la konuşur ve Melek'i almak istediğini söyler. Sancar kabul etmez. Sancar, Melek'le yakından ilgilenir ve gittikçe yakınlaşırlar. Sancar, Melek'e Karadağ'da ne olduğunu sorar, Melek cevap vermez.

Akın uyanmıştır. Nare'nin babası onu ihbar etmemesi için Akın'la anlaşır ve Nare'yi getireceğini söyler. Türkiye'ye uçar.

Sancar'ın iş için evde olmadığı bir sırada Melek, gelinliğini keserek Melek'in yatağının altına saklar ve Halise'nin bunu Melek'in yaptığını düşünmesini sağlar. hep birlikte hamamda oldukları sırada Halise, Melek'e gelinliği neden kestiğini sorar. Menekşe de ona destek verir. Duydukları karşısında Melek şoka girer ve adeta kilitlenir. Evdekiler korkarak Sancar'a haber verir. Sancar koşarak eve gelir ama Melek'i kendine getiremez. Nare'yi çağırmak zorunda kalır. Nare eve gelir, Melek'i kendini getirir ve oradan götürmeye çalışır ama Sancar buna izin vermez, Halise de onu Melek'e intihara kalkıştığını anlatmakla tehdit eder. Nare kabul etmiş gibi görünür ama aklında başka bir plan vardır. Melek'e sabaha karşı gelip onu kaçıracağını söyler.
 
Melek beklemeye başlar. Bu sırada gizlice annesiyle telefonla konuşurken Menekşe duyar. Gediz, Nare'yi her şeyi Sancar'a anlatmakla tehdit ederek eve dönmeye ikna eder. Nare, Melek'le buluşmak için gece gizlice evden ayrılır. Sabah, evde yaşanan kargaşalık sırasında kaçmayı başarır. Fakat bahçe kapısı kilitlidir. Nare ve Melek kaçmak için bir yol bulmaya çalışırken Sancar onları görür. O sırada Halise de gelir ve Nare'yi yeniden tehdit eder. Tam Nare'nin intiara kalkıştığını söylemek üzereyken Nare'nin babası polisle birlikte gelir ve Melek'in velayetinin kendisinde olduğunu söyleyerek onu götürür. 


 
REPLİKLER

Nare
- Hani sırtında kayayla bir dağa tırmanmaya çalışırsın ya? Tam zirveye ulaşacakken bir el uzanır, alır seni, aşağı fırlatır. En dibe çakılırsın. Sonra tamam dersin; sırtındaki o kayayla tekrar tırmanmaya başlarsın. O el yine uzanır sana, yine seni alır, aşağı fırlatır. Aslında bin kere daha tırmanacaksındır o dağa ama bir gün, bir bakarsın, bir şey olmuş. Hayatın orta yerinden kırılıvermiş. Ve sen kızının sırtındaki o kaya oluvermişsin. Hep sırtında taşıdığın kaya şimdi sensin. Kızın hayatı boyunca sırtında senin yükünü taşımak zorunda kalacak. İşte o zaman...
Gediz - İşte o zaman kızının sırtındaki yükü yok etmek istersin. Yani kendini... 
 
Nare (Gediz'e) - Beni kefenden çıkardılar yapıştırdılar, bütün parçalarımı... Ama ya kalbim? Ama kalbimi yapıştıracak hiçbir şey bulamadılar işte. Yaklaşma! Bana artık kimsenin yaklaşmasına izin vermem kızımdan başka. Melek bana hayat verdi. Yıllar önce uçurumun dibinde, bugün uçurumun tepesinde Melek bana hayat verdi. Bundan sonra artık benim kızım var. Ne destan ne sevda hiçbiri umurumda değil. Senin soruların da umurumda değil. Ben artık sorgulanmaktan bıktım. Ben artık anlaşılmak istiyorum! Anlayın beni ya! Anlayın beni! Beni anlamayan herkesin Allah belasını versin. Bana inanmayan herkesin canı cehenneme!
 
Sancar - İyi misin?
Nare - Hayattayım.
Sancar - İyi, orada kal.
 
Nare (Sancar'a) - Ben sensiz yaşamayı öğrendim ama Melek'siz nefes alamam.
 
Sancar (Öfkeyle) - Bekle lan, geliyorum! Bekle, bekle!
Gediz - Tamam canım... Geliyor gönlümün efendisi.
 
Sancar - Babalara küsülmez, bilmiyor musun bizim kız?
Melek - Bilmiyorum. Hiç babam olmadı benim.
 
Melek - Tamam, sustum.
Sancar - Melek'im susma. Seni duymadığım sekiz yılın acısını çıkart, ne olur. 
 
REYTİNG

Geçtiğimiz hafta ekrana gelen ilk bölümüyle Total'de 5, AB ve ABC1'de 6 bandında reytingle tüm kategorilerde 4. olarak başarılı bir başlangıç yapan Sefirin Kızı, yayıncı kanalı Star Tv'nin hafta içi PT'de ekrana getirdiği tekrar bölümleriyle 3 bandında oranlar elde ederek 2. bölümde belirgin bir yükseliş yaşayacağının ip uçlarını vermişti. 

Dizinin 23 Aralık Pazartesi akşamı ekrana gelen ve Çukur, Vuslat, Yasak Elma, Zalim İstanbul gibi iddialı dizilerle rekabet eden 2. bölümü büyük bir sıçrama yaptı. Total'de ilk bölümüyle 5.93 reyting elde etmiş olan dizi, bu hafta bu kategoride 9.68 reytinge ve 2. sıraya yükseldi. AB'de geçen hafta 6 bandında olan reytingi bu hafta 8.16'ya çıktı. Dram türündeki dizinin ikinci bölümü, ABC1 kategorisinde ise 10 barajını geçmeyi başardı ve 10.04 reyting elde etti. Her iki grupta da üçüncülüğe yükseldi.
  
Sefirin Kızı Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri