1001 Tv 17.12.2019 Sefirin Kızı
Sefirin Kızı

Engin Akyürek, Neslihan Atagül ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başlıca rollerini paylaştığı, O3 Medya ve NGM imzalı Sefirin Kızı, 16 Aralık Pazartesi ilk bölümüyle ekrana geldi. Bölümde neler yaşandığına, öne çıkan repliklere, bölümün aldığı reytinge ve sosyal medyadaki izleyici yorumlarına yakından bakalım:

Küçük Melek, sokakta oynarken su içmek için eve döner. Kapı aralıktır. İçeri girdiğinde salonun ortasında kanlar içinde yatan bir adam görür. Annesi Nare, üstü başı dağılmış, elinde kanlı bir bıçakla banyodadır... Melek şoke olmuştur. Nare, salona döner ve kızını kendine getirmeye çalışır. Neler olduğunu anlayan Melek, annesinden ayrılmaktan korkmaktadır. Nare, onu Türkiye'ye babasına götüreceğini söyler. 
Aynı sırada Muğla'da Sancar'ın düğün günüdür. Büyük konak düğün hazırlığındadır. Hazırlıklar sürerken Nare, kızıyla birlikte Türkiye'ye gelir. Muğla'ya gelirken uçakta Sancar'ın en yakın arkadaşı Gediz'le, kim olduğunu bilmeden tanışır.
 
Düğün başlar, nikah kıyılır. Nare, kızıyla birlikte düğüne gelir, Sancar'ın karşısına çıkar, ona kızını getirdiğini söyler ve bayılır.
Sancar, herkesin şaşkın bakışları altında Nare'yi içeri taşır. Nare halen baygınken Melek'e onun babasının olmadığını söyler. Melek bunu kabul etmez. Sancar, yeni evlendiği Menekşe'nin odasına gidip ona yüz görümlüğü takar, gece kendisini beklememesini söyler. Nare ayılınca, Sancar'a Melek'in onun kızı olduğunu tekrar eder. Sancar inanmaz ve Nare'yle kızını evden kovar.  


Nare, Melek'i de alarak Sancar ve ailesinin eskiden yaşadıkları eve gider. Ama orada kalamayacaklarına karar verir. Gediz peşlerinden gelmiştir ve onları ailesiyle yaşadıkları eve götürür. Gediz, Nare'nin defterinden kızını babasına teslim ettikten sonra kendisini öldürmeyi planladığını öğrenir. 
 
Nare'nin Karadağ'da sefir olan babası, akşam eve geldiğinde, manevi oğlu Akın'ı yerde bıçaklanmış olarak bulur.. Neler olduğunu anlamak için güvenlik kayıtlarını izler. Akın'ın Nare'ye saldırdığını ve Nare'nin onu bıçakladığını görür. Nare güvenlik kamerasına, babasına hitap ederek kendisine inanmadığı için hesap sorar ve kızını Sancar'a emanet edeceğini söyler.
 
Gediz, Sancar'a Nare'nin onun evinde olduğunu haber verir. Gediz öfkeyle eve gelir ve DNA testi yaptırmak istediğini söyler. Test yapılır. Melek, Sancar'ın kızıdır. Nare, Melek'i Sancar'a bırakır ve onunla vedalaşır. Oradan ayrılarak, yıLlar önce yine kendini attığı kayalıklara çıkar. Gediz, Nare'nin babasından kendisini öldürebileceği endişesiyle bir telefon alır. Koşarak Sancar'ın evine gider. Birlikte kayalıklara gelirler. Nare kendini atmak üzeredir.

 

REPLİKLER


Halise
- Eller bilir 1-2; ben bilirim 12. Böyle olue efelerin düğünü.
 
Gediz - Allah'ım sana geliyorum ya, bir ara sana da uğrayacağım sağdıç.
 
Nare - Sevdalılardan biri ölürse destan olur, yaşarsa yalan olur.
 
Gediz - Bir adam bir mevzuya sustumu sorulmaz. (Kalbini göstererek) Susan adamın bıçağı burada olur be, Nare. Her gün deşer durur göğsünü. O ayaraya da tuz basmak olmaz.
 
Nare - Baban hep seninde yanında olacak, inan bana.
Melek - Ya babam beni istemezse?
Nare - İnsan kendi kızını istemez mi hiç?
Melek - Peki ya sevmezse?
Nare - Sevecek, baban seni hep sevecek.
Melek - Ama seni hep sevmedi.
Nare - Ama bir zamanlar sevdi.
Melek - Babamın beni sevmeyeceği zamana kadar sen geri delirsin, değil mi anne?
 
 
Nare - Ama sen hani çok güçlü bir kızdın, hiçbir korkmazdın? Korkmazsın.
Melek - Korkarım. Çocuğum ben. Güçlü olmak istemiyorum, annemle olmak istiyorum.
 
Nare - Bana bir söz vermeni istiyorum. Hangi durumda olursan ol, istemediğin bir şeyle karşılaştığında 'hayır' diyebilmelisin. Ne olursa olsun, sesini çıkarmaktan sakın korkma. Sakın boyun eğme anneciğim. 
Melek - Senin gibi mi?
Nare - Benim gibi, bizim gibi... Çünkü özgür olmak demek istediğin her şeyi yapmak değil, istemediğin hiçbir şeyi yapmamaktır... Kimsenin sahip çıkmasını beklemeyeceksin. Sen kendine sahip çıkacaksın. 
 
Melek - Ben annemim kızıyım.
Nare - Ben de kızımın annesiyim.

 

REYTİNG

Ekrandan uzun süredir uzak olan Engin Akyürek ve Neslihan Atagül'ü buluşturan Sefirin Kızı, oldukça kalabalık ve iddialı dizilerin olduğu bir gün olan Pazartesi yayına başladı ve dizinin ilk bölümü bu zorlukta başarılı bir başlangıç yapabildi. Rekabet içinde olduğu Çukur'un iki kategoride 10 ve 9 bandında oranlarla birinci, diğerinde 8 bandına ikinci olduğu; Yasak Elma'nın ise 6 ve 7 bandında oranlarla tüm kategorilerde üçüncü olduğu listede tüm kategorilerde 4. sıraya yerleşti. Star Tv'de ekrana gelen ilk bölümüyle Sefirin Kızı Total'de 5.93, AB'de 6.16 ve ABC1'de 6.87 reytingle yayına başladı. Dizinin, ilk bölümün hemen ardından yayına başlayan tekrarı ise tüm kategorilerde 2 bandına izlendi ve ikisinde ilk 20 program içinde yer aldı. Tekrar bölüm reytingleri çok yüksek olmasa da, sonraki bölümlerin izleyicisini artırabileceği konusunda umut verici. Sefirin Kızı aldığı bu oranlarla, uzunca bir süredir eski parlak günlerinden uzak olan Star Tv'ye de nefes aldırdı. 
Sefirin Kızı Sefirin Kızı

Paylaş

 

Tüm Sefirin Kızı Bilgileri