1001 Tv > 1001 Yorum > Sarp'ın Sırrı

Sarp'ın Sırrı

Uzunçorap | 14.03.2015 | Maral
Maral

Hazal Kaya'yı Maral, Aras Bulut İynemli'yi Sarp rolünde izlediğimiz, Maral yine güzel bir bölümle karşımızdaydı. Önce, bölüm gelişmeleri:
Maral hırsızlık krizini kendi yöntemiyle çözdü, Sarp'ın babası kim belli oldu, Halis Bey (Reha Özcan)'in oğlu, Arya'nın kardeşi Oytun Fransa'dan geldi, Arya Amerika'ya gitti.

Bölüm 1 gece, 1 günde geçti. Sarp'ın geçmişine geri dönüşlerle de zamanda açılmalar yaptı. Hırsızlığın olduğu akşam Halis Bey Maral'a ertesi sabah kendisine, işten çıkarılacak bir isimle gelmesini söyledi.
Burada kritik bir yer vardı. Maral sadece bir yönetici değil, bir lider gibi davranarak, kendisinden bekleneni yapmadı, başka bir şey yaptı, bizzat dediği gibi, kendisinden bekleneni değil, daha iyisini verdi. Bugün Maral'ın bilfiil çalıştığı, resmen işteki ilk günü oldu.

Çözülen gizemler: Sarp'ın babasının kim olduğunu bu bölüm öğrendik. Halis Bey çıktı. Arya'nın babası, Luna'nın sahibi. Sarp'ın annesi Nilüfer bu bölüm daha da sinir etti beni. O Sarp'ı avutacağı yerde, Sarp annesini idare ediyor sürekli. Sarp 24 yaşına gelmiş, Nilüfer hanım halâ ona babasını söylememiş. Gerekçesi de şu: Ben o adamın adını bile duymak istemiyorum. Sonunda Sarp kendisi öğrenmiş. Yani Nilüfer hanım bencilce davranıyor. Sarp sadece babasına kızmakta haksız, ama bu konuda Sarp da haksız bulunacak en son kişi.

Gizemi sürenler: Bu bölümde de Deniz'le Benan arasındaki ilişkiyi çözemedik. Ama bir şeyler ortaya çıktı: Benan'ı Luna'ya Deniz aldırmış. Yurt dışında okuduğunu şeklinde yalan da söyleyerek. Bundan amacı Benan'ın Arya'yı Luna'dan uzaklaştırmasını sağlamakmış. Benan bunu yapamadı. Deniz Benan ve Arya'nın bir çocuğu olacağını bilmiyor galiba, anlaşılan Benan'la çok yakın da değiller. Benan da Arya'yı hiç merak bile etmiyor, o da enteresan bir tip. Arya da gittikten sonra Luna'daki durumu şu anda etkisiz eleman gibi. Bakalım kendisini daha aktif bir şekilde görecek miyiz.

Bu arada Sarp ve Taso malları niye çaldılar, o belli oldu, Halis'e zarar vermek için, peki birilerine faydalı olmak için mi,  o kadar malı ne yaptılar, götürüp çöpe mi attılar belli değil. satmaya kalkışırlarsa yakalanma riskleri de var. Bu 60 bin Tl'lik mal mevzusu kapanmadı, ileri bölümlerde tekrar karşımıza çıkabilir.

Gelelim romantizme: Sarp'a rakip geldi. Bu bölüm diziye, Kaçak Gelinler dizisinden tanıdığımız Fırat Altunmeşe, Oytun rolünde katıldı. Maral Sarp ve Oytun arasında kalacak gibi. Maral'in kalbi Sarp'ta, o konuda bir kafa karışıklığımız yok da, Oytun ve Sarp Maral için karşı karşıya gelecekler gibi. Oytun hem zeki hem iyi kalpli birine benziyor. Dizinin serseri aşığı, kötü çocuğu Sarp, efendi aşığı, düzgün oğlanı da Oytun olacak gibi. 

Tabii kıskançlık sadece Sarp'ın bahtına düşmeyecek. Başka bir taraftan Maral'a da rakip geliyor. Luna'ya stilist olarak giren kız. Aşk üçgenleri ikilenecek. Bu arada Maral Sarp'ın buluşma yerine gittiğini bilmiyor, aslında geçen bölüm şüphelenmişti ama Luna'ya daha çok önem veriyor, bu konuyu fazla da düşünmedi. Aslında bu da bende biraz şaşkınlık yarattı. Sarp da geleceğim dememişti ama Maral'ın kendisine verdiği önemi ölçmesi için bir sonuç oldu bu. İyi de olmadı.  

Bu bölüm nihayet Maral'ın babannesini biraz daha fazla gördük. Maral'ın başı dertteyken, Sindrella'nın beyaz saçlı tonton peri annesi gibi elinde sihirli değnek benzeri nazarlıkla geldi, krizin çözülmesi için marifetini de sergiledi. Sindrella'da kabaklar kupa araba olmuştu, burada peri anne kendini dönüştürüp, Dubai Prensesi oldu. İyi ki Dubai diye bir yer var, yoksa ne yapacaktı bunca insan.

Bölümün jeneriğinde Türkü Turan için konuk oyuncu yazmıştı ve son sahneye kadar ortada görünmeyince, Maral'a mesaj atanın Arya olacağını tahmin ettim. Arya başta Maral'dan sadece birkaç gün için Luna'nın başına geçmesini istemişti. Şimdi bu süreyi bebeğin doğumuna kadar uzattı. Bebeğini doğurmak üzere Amerika'ya gideceğini söyledi ve ismini de Maral koyacağını söyledi, Maral'ın eline de pembe bir patik tutuşturdu. Güzel bir kareydi. Bu durumda Arya bir altı ay daha yok. Arya'nın dönüşünü açık bırakmaları iyi olmuş. Arya ile Maral arasında özel bir bağ var, o yüzden diziden temelli çıkacağını sanmıyorum. Belki de 2. sezon Luna, Arya'nın bebeğiyle şenlenir, bebek koleksiyonu falan üretirler, ortalık şenlenir.

Gelecek bölümde ne bekliyoruz: 3. Bölüm fragmanına göre Deniz (Ceyda Düvenci), Halis Feyman'ı terk ediyor. Herhalde bu geçici bir veda, beklenip görülecek. Maral ve Sarp arasında buzlanmalar. Maral'ın işte arada kalmaları. Hayallerini kanat yapıp uçmayı öğrenirken, Maral'ı yine zor bir bölüm bekliyor :) 1001 Tv.

Maral Maral Maral Maral Maral

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı