Uzunçorap 4.10.2016 Rüzgarın Kalbi
Rüzgarın Kalbi

Rüzgarın Kalbi, rüzgar hızıyla yol alıyor ve süratli gelişmeler olmaya başladı: Rüzgar ve Zeynep sevgili oldu. Kutay'ın babası borçtan kurtuldu. Ayla ve Kemal ilişkisi level atladı. Muammer gönlünün Jale'sini buldu. Sabotajcı yakalandı. Bir tek Rüzgar'ın sakladıklarının ortaya çıkması kaldı. Gelelim detaylara:


Kutay vuruldu
Geçtiğimiz bölüm, Kutay'ın doğum günü partisine elinde silahla dönüp Rüzgar'a doğrultmasıyla bitmişti. Bu bölüm de aynı sahneyle başladı, Kutay'ın vurulmasıyla da bitti. Kutay intihar konusunda blöf mü yapıyordu, yoksa gerçekten yapacak mıydı, cevabı yok. Rüzgar'ı gerçekten vurmak niyetinde miydi, yoksa sadece korkutmak mı istemişti, ayak kol falan dedi, sakat bırakmayı mı düşündü, kurduğu bir hayal, kendi kendine yaptığı bir konuşma, ya da niyetini söylediği bir kişi yok, o yüzden onu da bilmiyoruz. Sonuçta olaylar böyle gelişti. Bir de  Kutay'ın annesi Mualla hastaneye geldiğinde, neler olduğunu soruyor, Tekin de intihara kalkıştığını söylüyor, Mualla da gidip Zeynep'e ve Rüzgar'a kızıyor. Tekin dese ya, "Kutay Rüzgar'ı vurmaya kalktı" diye. O zaman kadın mahcup olurdu. Şimdi sanki Kutay mağdurmuş gibi oldu.


Kamera
Muammer, zeytinyağı imalathanesine giren diğer adamın peşinde. Peki neden imalathanesinde bir kamera yok? Malları mülkleri halleri vakitleri yerinde, dahası zeytinyağına gözü gibi bakan bir adam, neden kamera taktırmamış. Geleneksel bir adam olduğu için belki de ama taktırmış olsaydı, polise kamera kayıtlarını verirdi ve adamların yakalanması, gerideki elebaşının ortaya çıkması bakımından da böyle vakit kaybedilmemiş olurdu. Fakat, sabotajcı iki adamdan yakalanını kimyasal zehir katacağı tankın kapağını açmaya çalışmış, açamamıştı, yani Muammer ve çalışanları o bakımdan takdir edilesi. Demek ki bir şekilde ürünlerini iyi korumuş, sağlama almışlar.


Bölümde neler oldu
Kutay omuz civarından vuruldu, hastaneye yattı çıktı, kızlar konuşurken duyup sevgililik oyununu öğrendi. İntikam için zeytinyağı sabotaj suçunu Rüzgar'a iftira attırdı. Rüzgar evinde eski nişanlısı Meltem'in fotoğrafıyla konuşurken "yapma rüzgar desen, devam et desen, yaklaş ona desen, uzaklaş desen, kalbim kimin için atıyor artık, onu bile bilmiyorum" dedi, Zeynep'le oyun bitti, gerçekten sevgili oldular. Rüzgar sabotaj yapan ve kaçak olan Erdem'in adamını yakaladı. İmalathanede zeytinyağı tadım etkinliği yapıldı, Muammer etkinliğe katılan selfici Jale'nin Halikarnas Balıkçısı'nın kitabını okuduğunu öğrenince gözleri kamaştı, abayı yaktı, Jale Hanım karakteri diziye dahil oldu. Ayla ile Kemal arasında yakınlaşma level atladı, yakınlaşmaya Neriman şahit oldu. Rüzgar'ın annesi Vahide, Boran İnşaat olarak Kutay'ın babası Erdem'in ortaklık teklifini kabul etti.


Neden hoşlandım, neye sevindim?
Rüzgar ve Zeynep köftecidelerken yayık ayranı, piyaz falan sipariş etmiş gelmesini bekler, Rüzgar "biz buraya köfteci diye geldik, psikolog" çıktı dediği sıralarda, birbirlerini analiz ederlerken arkada çalan müzikten hoşlandım. Ayla Kemal'e takım elbisesini götürdüğünde, Kemal onu içeri davet edince uzunca bir süre Ayla'ya kal gelmesine, kafasının karışmasına, devrelerinin yanmasına güldüm. Muammer'in de gönlüne aşk düşmesinden hoşlandım. Rüzgar ve Zeynep'ten itiraflar gelmesine ve sevgililik oyununun gerçeğe dönüşmesine memnun oldum. Vahide, Erdem'e 5 milyon TL ön ödeme yapmayı kabul etti. İşin aslı Kutay olsun, Erdem olsun, pek doğru dürüst tipler değiller ama yine de tefeciden kurtulmalarına sevindim. Tefeciye ne kadar borçları vardı hatırlamıyorum ama  ödemişlerdir üstüne de para kalmıştır herhalde. Böylece Kutay'ın üzerindeki Zeynep'le barış, sonra koyunu satması için ikna et maraton planının gerçekleştirilmesine de gerek kalmadı. Kutay şimdi Zeynep'e kafayı taktı ama en azından üzerinden babasının baskısı kalkmış olur herhalde.


Neyi merak ettim?
Vahide'nin neden koy projesini kardeşinin bile bilmesini istememesini bir yere koyamadım. Kemal bunu öğrenince bozulmayacak mı. Neden bu gizlilik, neden.


Gelecek bölüm ne olur?
7. Bölüm fragmanı pek bir şey söylemiyor ama Rüzgar dışarıda yani serbest. Demek ki suçsuzluğu belli oldu.  Peki bu nasıl olur? Bu bölüm Zeynep, Rüzgar ve Kutay'ın sabotajcının başında dikilekaldığı sahneyle bitti. Tanıdığımız Kutay hem Rüzgar'ı önüne katar hem de sabotajcıyı ve karakola yollanır. Sabotajcıya bir fırsatını bulup, "ses çıkarma, seni koruyacağım" der. Karakola giderler. Rüzgarın kimliği ortaya çıkar. Kutay Rüzgar'ı ve Zeynep'i sevgisiz sanırken sevgili olduklarını anlar. Rüzgar meğer yabanmış dediği sırada, karakoldaki durumlarla herkes Rüzgar'ın oyunda rol yapmadığını öğrenir. Bomba bir bölüm daha gelir. Karakolda sabotajcı suçu üstüne alır ve bu yüzden arkasındaki Güven ailesi gizli  kalır,  Dava kapanır ve Rüzgar serbest kalır.  Fakat Kutay ile Rüzgar arasındaki savaş daha yeni başlıyordur.  Vahide ve Erdem koy için proje ortaklığına girmişken gençlerin karşı saflarda yer tutması, iki ortağı da karşı karşıya getirir ve birden düşman aileler olarak var güçlerini ortaya koyup kapışmaya başlarlar. Fakat burada bir pürüz var, Boranlar bariz güçlü, Güvenlerin durumu ise ortada. O yüzden sonrasını kestiremiyorum. Bu arada Neriman, Ayla ile Kemal arasındaki ilişkiyi öğrendi, hatta olmayan kadarını bile öğrendi ya, herhalde onun bildiğini Ayla'nın bilmesine gelir sıra ve iki kardeşin sırdaşlığına tanık oluruz. Kemal'in eşinin adı galiba Gülümser'miş. Onun da diziye fazla gecikmeden zuhur edeceğini ve işleri karıştıracağını sanıyorum. - 1001 Tv

Paylaş

 

Tüm Rüzgarın Kalbi Bilgileri