Romantik-komediler yeni sezona hazır

Işınla Bizi Scotty 8.09.2016 No 309
No 309

Son yıllarda yaşanan en yoğun ve diziler  açısından en zor yazdı kuşkusuz. Politik gündem, Ramazan, EURO 2016 karşılaşmaları derken pek çok dizi düzenli yayınlanamadı, bazıları yayına çok geç başladı, bazıları haftalarca ara verdi. Gündemin yoğunluğu nedeniyle, yayınlanabilen diziler de reytingten fazla nasibini alamadı. Bir de yaz döneminin genel sorunu; havalara bağlı olarak izlenme oranlarının düşmesi var elbette.
 
Bütün bunlara rağmen bazı diziler istikrarla, başarılıarını gittikçe artırarak sonbahar-kış sezonuna girdiler. Bunlardan ikisi No 309 ve Aşk Laftan Anlamaz. Artık yaz geride kalırken bu iki dizi de oranlarını artık sezon seviyesine de çekmeye başladılar. Özellikle Gold Yapım tarafından hazırlanan No 309 (kendisi, rakibi Aşk Laftan Anlamaz'ın yayınlanmadığı bir hafta 8 üzerinde reytingle yazın en iyi sonucunu elde eden dizidir aynı zamanda) bu hafta reytingini, güçlü rakibinin de yeni bir bölüm yayınlıyor olmasına rağmen,  kış sezonu için bile takdir edilecek kadar yükseltti. 
 
Fox Tv dizisi bu hafta TOTAL'de 7.62, AB'de 7.84 ve ABC1'de 6.92 reytingle tüm gruplarda birinci oldu. Üstelik yaz boyu bazı haftalar kıl payı geçtiği, bazı haftalar AB ve ABC1'de geçildiği rakibi Aşk Laftan Anlamaz'la arasını çok belirgin bir şekilde açarak. 
 

Rakibi No 309 tarafından farklı geçilmiş olsa da, Show Tv'nin başarılı romantik-komedisi Aşk Laftan Anlamaz da sonbahar-kış sezonuna girildiği şu günlerde reytingini artırdı ve özellikle kanalı için oldukça yüksek sayılacak oranlara ulaştı. Bi Yapım tarafından hazırlanan dizi TOTAL'de 5.15, AB'de 4.56 ve ABC'de 5.33 reytingle tüm gruplarda günün en çok izlenen ikinci programı oldu. 
 

Araya girecek olan bayram haftası nedeniyle her iki dizinin de sonraki bölümü 21 Eylül Çarşamba akşamı yayınlanabilecek. Bu tarih aynı zamanda önceki sezonlardan devam eden iki güçlü rakibin, Kara Sevda ve Poyraz Karayel'in yeni sezon başlangıç tarihi. Yazın iki başarılı romantik-komedisi ve geçen sezonun çok başarılı iki dramı karşı karşıya geldiğinde nasıl bir sonuç çıkacağını görmeye yalnızca iki hafta kaldı. 

No 309

Paylaş

 

Tüm No 309 Bilgileri