Reyting yorumu: Ateşböceği yükselişe geçti

Işınla Bizi Scotty 14.07.2017 Ateşböceği
Ateşböceği

Yaz sezonu yeni dizilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Perşembe akşamı 3. bölümüyle ekrana gelen Star Tv dizisi Ateşböceği, bütün gruplarda gün birincisi olmayı başaramasa da her grupta reytingini yükseltmeyi başardı. Başrollerinde Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz'in yer aldığı, romantik-komedi türündeki dizi geçen hafta 4.11 olan TOTAL reytingini 489'a çıkararak bu grupta günün en çok izlenen üçüncü programı oldu. AB'de izlenme oranını 3.31'den 4.11 çıkararak bu grubunda üçüncüsü oldu. ABC1 grubunda ise en büyük yükselişini gerçekleştirdi. Bu grupta izlenme oranını 3.40'tan 4.59'a çıkardı ve günün en çok izlenen dizisi ve en çok izlenen ikinci programı oldu.

 
Ateşböceği'ni TOTAL ve AB'de geçrek bu gruplarda günün en çok izlenen dizisi olan ATv'nin Kanatsız Kuşları bu hafta 6. bölümüyle tüm gruplarda reyting kaybı yaşadı. Dram türündeki dizi, başladığı günden beri dikkat çekici bir başarı elde etti ve üst sıralarda yer aldı. Ama bu hafta özellikle TOTAL'de izlenme oranındaki düşüş belirgin oldu; bu grupta geçen hafta 6.21 olan reytingi 5.01'e geriledi. AB grubunda kayıp daha hafifti; bu grupta 4.50 olan reytingi 4.34'e geriledi. ABC1'de ise 5.29'dan 4.27'e düştü. Dizi TOTAL ve AB'de gün ikincisi olurken, ABC1'deki konumunu ATeşböceği'ne kaptırdı.
 
Önümüzdeki hafta Ateşböceği'nin yükselişi ve Kanatsız Kuşlar'ın gerileyişi sürecek mi, yoksa bu haftaki durum geçici mi, göreceğiz.

Ateşböceği

Paylaş

 

Tüm Ateşböceği Bilgileri