1001 Tv 22.10.2019 Bir Zamanlar Çukurova
Bir Zamanlar Çukurova

14-20 Eylül haftasında pek çok kayda değer yükseliş yaşandı. Haftanın birincisi, haftalardır olduğu gibi, yine değişmedi. Milli maç yayının olduğu pazartesi akşamında hiçbir dizi ekrana gelmedi ve pazartesi dizileri bu hafta yarışma yer almadı. İki haneli oranlara bir dizi daha yükseldi. Şimdi haftanın reyting tablosunda yaşananlara yakından bakalım.

 
FOX'ta 6. bölümü ekrana gelen MF Yapım imzalı uyarlama tıp dizisi Mucize Doktor, yayına başladığı günden beri tüm kategorilerde birinciliği kimseye bırakmıyor. İkinci bölümüyle hızlanan yükselişi son haftalarda küçük iniş-çıkışlar şeklinde devam ediyorken 17 Ekim perşembe akşamı ekrana gelen bölümüyle, dizi şu ana kadarki en yüksek oranına da ulaşmış oldu. ABC1 kategorisinde 19,20 reyting alan dizi Total'de de az da olsa artış gösterdi ve 15.30 reyting elde etti. AB kategorisinde ise durumu diğer kategoriler kadar olumlu olmadı. Dizi bu kategoride 18 bandından 17 bandına geriledi ve 17.22 reyting aldı. Mucize Doktor'un AB ve ABC1 kategorilerinde en yakın rakibine farkı 10 reyting oldu.


Çukur'un ekrana gelmediği haftada Total ve ABC1'in ikincisi Bir Zamanlar Çukurova oldu. Haftanın en çok izlenen dizisi olan Mucize Doktor'la aynı gün ekrana gelen ve rakibinin gördüğü ilgi sebebiyle yeni sezonunun ilk haftalarında düşüş yaşayan Atv dizisi, son haftalarda toparlanmaya başladı. Bu hafta iki kategoride yükselerek bir üst banda çıktı ve Total'de iki haneli reytinge ulaştı. Tims&B'nin dönem dizisi 40. bölümüyle Total'de 10.24 ve ABC1'de 9.19 reyting elde ederken AB'de izleyici kaybederek 6.17 reytingle beşinci oldu. 

 
Haftanın AB kategorisinde en çok izlenen dizisi ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'dı. Atv'nin beşinci sezonundaki mafya dizisi bu hafta tüm kategorilerde bir üst reyting bandına yükselmeyi ve yayın günündeki güçlü rakibi Kadın'ı tüm kategorilerde geçmeyi başardı. Eşkıya'nın 143. bölümü Total'de 8.57 reytingle üçüncü, AB'de 7.32 reytingle ikinci ve ABC1'de 9.03 reytingle üçüncü oldu.
 
AB kategorisinde haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi Kanal D'nin yaz sezonundan devam eden romantik-komedisi Afili Aşk oldu. Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı dizi bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırdı ve 6 bandına yükseldi. Dizinin 18. bölümü AB'de 6.52 reyting elde ederken Total ve ABC1'de, sırasıyla 6.25 ve 6.71 reyting alarak sekizinci sıraya yerleşti.

 

Bu hafta tüm kategorilerde 4. sırada kendisine yer bulan Kadın, Total'de izleyicisini artırmayı başarırken diğer iki kategoride kayıp yaşadı. FOX'ta üçüncü sezonuyla ekrana gelen dizi AB'de 7 bandından 6 bandına geriledi. Özge Özpirinçi, Caner Cindoruk ve Feyyaz Duman'ın başlıca rollerini paylaştığı dizinin 67. bölümü Total'de 8.26, AB'de 6.42 ve ABC1'de 8.45 oranında izlendi.
 
Atv'nin cuma akşamları ekrana gelen draması Hercai, bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başarırken Total'deki izlenme oranını 7 bandından 8 bandına, AB'de ise 4 bandından 5 bandına çıkardı. Ebru Şahin ve Akın Akınözü'nün başrollerini paylaştığı dizinin 17. bölümü Total'de 8.19 reytingle haftanın en çok izlenen beşinci dizisi olurken AB'de 5.51 reytingle yedinci ve ABC1'de 6.94 reytingle altıncı sırada yer aldı. 
 
TRT'nin yeni draması Benim Adım Melek de bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başaran dizilerden biriydi. Nehir Erdoğan ve Kutsi'nin başrollerini paylaştığı dizi iki kategoride 4 bandından 5 bandına ve bir kategoride 5 bandından 7 bandına yükseldi. Çarşamba akşamları ekrana gelen dizinin 4. bölümü ABC1'de 7.20 reytingle haftanın en çok izlenen beşinci dizisi olurken Total'de 5.61 reytingle onuncu ve AB'de 5.74 reytingle altıncı sırada yer aldı.
 
Bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmaya başaran diğer dizler; Arka Sokaklar, Kalk Gidelim, Kuzey Yıldızı ve final bölümüyle ekrana gelen Kuzgun oldu.
 
Tüm kategorilerde 4 barajının altında kalarak risk taşıyan dizilerse; Benim Tatlı Yalanım, Elimi Bırakma, Kalk Gidelim, Kimse Bilmez, final bölümüyle ekrana gelen Kuzgun ve Şampiyon oldu. Tüm kategorilerde 4 barajının altında kalmasına rağmen, TRT'nin yayın politikası gereği, dizileri büyük bir risk altında bulunmuyor.
 

Paylaş

 

Tüm Bir Zamanlar Çukurova Bilgileri