Reyting yarışı nasıl şekillendi?

1001 Tv 27.07.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Yaz sezonunun başından beri olduğu gibi, Afili Aşk hafta boyunca ekrana gelen 8 dizi arasında, tüm kategorilerde en çok izlenen oldu. Bunun yanı sıra, tüm kategorilerde izleyicisini artırdı ve yaz sezonunun başından beri ilk kez 8 barajını aştı. Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı, Kanal D'nin romantik-komedisi 7. bölümüyle Total'de 8.39, AB'de 7.75 ve ABC1'de 7.61 reytinge ulaştı. En yakın rakibine tüm kategorilerde yaklaşık 2 puan fark attığı bu oranlarla Afili Aşk, hafta içinde yayınladığımız 'geçtiğimiz senelerde yaz sezonunda ekrana gelen diziler' incelemememizde (girebilecek olsaydı) üst sıralarda yer alacaktı. Yazın başından beri her hafta yükselen grafiğiyle, önümüzdeki Ağustos ve Eylül aylarında 9 barajını aşıp aşmayacağı merak konusu.

 
Haftalık reyting listesinde Afili Aşk'ın ardından gelen diziler; Total ve AB kategorilerinde Her Yerde Sen, ABC1 kategorisinde Benim Tatlı Yalanım oldu. FOX'un romantik-komedisi Her Yerde Sen de bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı. Aybüke Pusat ve Furkan Andıç'ın başrollerini paylaştığı dizi, geçtiğimiz hafta 4 bandında izlendiği iki kategorideki reytingi bu hafta 5 bandında yükseltti. Dizinin 7. bölümü Total'de 5.61 ve AB'de 5.54 reytingle yayın gününün birincisi ve haftanın en çok izlenen ikincisi dizisi olurken ABC1'de 5.31 reytingle haftanın üçüncüsü oldu.

ABC1'de en çok izlenen ikinci dizi olan Benim Tatlı Yalanım, bu kategoride izleyicisini geçen haftaya göre artırmayı başarırken, haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi olduğu Total ve AB'de izleyici kaybı yaşadı. Furkan Palalı ve Aslı Bekiroğlu'nun başrollerini paylaştığı dizinin 7. bölümü Total'de 4.83, AB'de 5.18 ve ABC1'de 5.42 reyting elde etti.

 
Artık son bölümleri yayınlanan ve 51. bölümüyle ekranlara veda edecek olan Erkenci Kuş, geçen haftaki gibi 3 bandında izlenmiş olduğu bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Demet Özdemir ve Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı dizinin 49. bölümü Total'de 3.08 ile haftanın en çok izlenen altıncı dizisi olurken AB ve ABC1'de kategorilerinde sırasıyla 3.29 ve 3.38 reytingle haftanın dördüncüsü oldu.
 
Atv'nin yaz sezonunda ekrana gelen iki dramasından biri olan Kimse Bilmez bu hafta da tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. Sezonun başında oldukça yüksek oranlar elde eden dizi son haftalarda ciddi kayıplar yaşıyor. Bu hafta ilk kez bir kategoride 2 bandına geriledi. Keremcem ve Özgü Kaya'nın başrollerini paylaştığı dizinin 7. bölümü Total'de 4.12 reytingle yayın gününün birincisi olurken haftanın en çok izlenen dördüncü dizisi oldu. AB'de 2.31 reytingle haftanın yedincisi olurken ABC1'de 3.36 reytingle beşinci sırada yer aldı.
TRT'nin gençlik dizisi Tek Yürek bu hafta final bölümüyle ekrana geldi. Hilmi Cem İntepe, Tayanç Ayaydın, Anıl Tetik ve Vildan Atasever'in başrollerini paylaştığı dizinin final bölümü tüm kategorilerde kayıp yaşadı. Total'de 1.77 reytingle haftanın yedincisi olurken AB'de 2.49 reytingle beşinci ve ABC1'de 2.03 reytingle yedinci sırada yer aldı.
 
Atv'nin yaz sezonunda ekrana gelen diğer draması olan Canevim bu hafta bir kategoride izleyicisini artırmayı başarırken diğerlerinde kayıp yaşadı. Biran Damla Yılmaz, Özgür Çevik ve Aras Aydın'ın başrollerini paylaştığı dizinin 8. bölümü 4 bandından gerilediği Total'de 3.57 reytingle beşinci sırada yer alırken AB ve ABC1 kategorilerinde sırasıyla 2.38 ve 3.25 reytingle haftanın en çok izlenen altıncı dizi oldu.

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri