Reyting rekabetinde neler yaşandı?

1001 Tv 5.08.2019 Her Yerde Sen
Her Yerde Sen

 Haftanın en çok izlenen dizileri listesinin zirvesinde bir değişiklik yok; yaz sezonunun başından beri olduğu gibi, Afili Aşk zirvede yer alıyor. Bununla birlikte tüm kategorilerde, geçen haftaya göre düşüş söz konusu. Kanal D'nin 8. bölümüyle ekrana gelen romantik komedisi Total'de, geçen hafta yükseldiği 8 bandından, bu hafta yeniden 7 bandına geriledi. AB kategorisinde çok büyük bir kayıp yaşamazken ABC1'de ise 7 bandından 6 bandına geriledi. 

 
Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı, Çarşamba akşamları ekrana gelen dizi bu hafta Total'de 7.48, AB'de 7.50 ve ABC1'de 6.85 reytingle hem yayın gününün hem de haftanın birincisi oldu.
 
Önceki hafta, haftanın en çok izlenen ikinci dizisi konumunu, farklı kategorilerde Her Yerde Sen ve Benim Tatlı Yalanım paylaşmışken bu hafta ikincilik koltuğu tamamen Her Yerde Sen'in oldu. ABC1 kategorisinin ikinciliğindeki el değiştirmenin nedeni Benim Tatlı Yalanım'ın reyting kaybı oldu. Star Tv'nin romantik komedisi, bu kategoride 5 bandından 4 bandına geriledi. Her Yerde Sen'in az oranda bir artışı olsa da, rakibi kayıp yaşamamış olsaydı, yaşadığı artış basamak yükseltmek için yeterli olmayacaktı.

 

Aybüke Pusat ve Furkan Andıç'ın başrollerini paylaştığı FOX'un romantik-komedisi bu hafta bir kategoride kayıp, diğerlerinde artış yaşadı. AB kategorisinde reytingini 5 bandından 6 bandına yükseltmeyi başardı. Dizinin 8. bölümü Total'de 5.53, AB'de 6.02 ve ABC1'de 5.38 reytingle yayın gününün tüm kategorilerde birincisi ve haftanın ikincisi oldu.

 
Haftanın tüm kategorilerde, üçüncü sırasında ise Benim Tatlı Yalanım yer alıyor. Star Tv'nin Perşembe akşamları ekrana gelen dizisi AB kategorisinde izleyicisini artırmayı başarırken diğer kategorilerde kayıp yaşadı. Furkan Palalı ve Aslı Bekiroğlu'nun başrollerini paylaştığı dizinin 8. bölümü Total'de 4.45, AB'de 5.37 ve ABC1'de 4.83 reytingle yayın gününde birinci olurken haftanın en çok izlenen dizileri listesinde ise üçüncü sırada yer aldı.
 
Haftanın dördüncü sırasında, farklı kategorilerde farklı diziler görünüyor. Atv'nin dram türündeki dizisini Kimse Bilmez, bu hafta izleyici kaybı yaşadığı iki kategori olan Total ve ABC1'de haftanın dördüncüsü olurken, reytingini az da olsa artırmayı başardığı AB'de beşinci sırada yer aldı. Keremcem ve Özgü Kaya'nın başrollerini paylaştığı dizinin sekizinci bölümü Total'de 4.06 reytingle yayın gününü birincisi olurken AB'de 2.49 reytingle yayın gününün beşincisi oldu. ABC1 kategorisinde ise 3.08 reytingle yayın gününün üçüncü sırasında yer aldı.

 

6 Ağustos Salı akşamı final yapmaya hazırlanan Erkenci Kuş, bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı. AB kategorisinde 3 bandında kalabilse de Total ve ABC1'de 3 bandından 2 bandına geriledi. Demet Özdemir ve Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı, Star Tv'de ekrana gelen romantik-komedi türündeki dizinin 50. bölümü Total'de 2.69 reytingle yayın gününün beşincisi ve haftanın en çok izlenen altıncı dizisi; AB'de 3.09 reytingle yayın gününün ikincisi ve haftanın dördüncüsü; ABC1'de ise 2.86 reytingle yayın gününün beşincisi ve haftanın altıncısı oldu.
 
Atv'nin diğer draması Canevim bu hafta bir kategoride reyting artışı yaşadı. Kayıp yaşadığı kategoriler olan AB'de 2 bandından 1 bandına; ABC1'de 3 bandından 2 bandına geriledi. Biran Damla Yılmaz, Özgür Çevik ve Aras Aydın'ın başrollerini paylaştığı dizinin 9. bölümü Total'de 3.63 ve ABC1'de 2.87 reytingle haftanın beşincisi olurken AB'de 1.65 reytingle altıncı sırada yer aldı.

Paylaş

 

Tüm Her Yerde Sen Bilgileri