reyting rekabeti nasıl sonuçlandı?

1001 Tv 15.07.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Yayına başladığından beri 'haftanın birinciliği' unvanını kimseye bırakmayan Afili Aşk, geçen hafta reyting kaybı yaşayarak AB kategorisindeki yerini, Her Yerde Sen'e devretmişti. Bu hafta, bu kategoride kaybetmiş olduğu izleyicileri geri kazanmayı ve eski konumuna, birinciliğe dönmeyi başardı. Total ve ABC 1 kategorilerinde ise bu hafta, önceki haftaya göre, az da olsa izleyici kaybetti. Buna rağmen tüm kategorilerdeki birinciliğini korudu.

 
Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini üstlendiği, Kanal D'nin romantik-komedisi, 5. bölümüyle Total'de 6.61 reytingle, AB'de 5.86 reytingle ve ABC1'de 6.19 reytingle tüm kategorilerde haftanın en çok izlenen dizisi oldu.

Geçtiğimiz hafta, ilk kez AB kategorisinde haftanın en çok izlenen dizisi unvanını elde etmiş olan Her Yerde Sen, bu konumunu korumayı başaramadı. Bu kategoride 5 bandında olan reytingi 4 bandına ve sıralamadaki yeri de üçüncülüğe geriledi.  Her Yerde Sen'in bu hafta reytingini artırabildiği tek kategori ABC1 oldu.

 
Aybüke Pusat ve Furkan Andıç'ın başrollerini üstlendiği, FOX'un romantik-komedisi 5. bölümüyle Total'de 5.49 reytingle ikinci, AB'de 4.92 ve ABC1'de 5.11 reytingle üçüncü sırada yer aldı.
 
Star Tv'nin bu yaz ekrana gelen iki romantik-komedisinden biri ve yenisi olan Benim Tatlı Yalanım, aldığı oranlar ve sıralamadaki yeri itibarıyla Her Yerde Sen'le benzerlik gösteriyor. Her iki dizide 4-5 bandında izlenme oranları elde ederken sıralamada da ikinciliği ve üçüncülüğü paylaşıyor. Benim Tatlı Yalanım'ın 5. bölümü bu hafta Total ve ABC1 kategorilerinde izleyicisini az da olsa artırmayı başardı. AB'de ise önceki haftayla birebir aynı oranı elde etti. 
 
Benim Talı Yalanım, 8-14 Temmuz haftası ekran gelen bölümüyle Total'de 5.27 reytingle üçüncü; AB'de 4.99 ve ABC1'de 5.49 reytingle ikinci sırada yer aldı.

Haziran ayı sonunda hızlı bir yükselişe geçen, Total kategorisinde 6 bandında reytinge ulaşan ve diğer kategorilerde de 5 bandında izlenerek haftanın en çok izlenen dizileri sıralamasında üst sıralarda yer alan Kimse Bilmez, bu başarısını sürdüremedi; Total kategorisinde elde ettiği reyting 4, diğer kategorilerde ise 3 bandına kadar geriledi. Bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybetmiş olan Atv'nin dram türündeki dizisi Total'de 4.91 ve ABC1'de 3.88 reytingle reytingle dördüncü sırada yer alırken, AB'de 3.27 reytingle haftanın en çok izlenen beşinci dizisi oldu.


Star Tv'nin iki romantik-komedisinden diğeri Erkenci Kuş, bu hafta ABC1 kategorisinde küçük bir farkla izleyicisini artırmayı başarsa da diğer iki kategoride reyting kaybı yaşadı. Demet özdemir ve Can Yaman'ın başrollerini paylaştığı dizinin 47. bölümü Total'de 3.17 ve ABC1'de 3.38 reytingle haftanın en çok izlenen altıncı dizisi olurken AB kategorisinde 3.61 reytingle dördüncü oldu.
 
Atv'nin bu yaz ekrana gelen diğer draması Canevim, bu hafta iki kategoride izleyicisini artırmayı başardı. Tüm kategorilerde 3 bandında izlenen dizinin 6. bölümü Total'de 3.92 ve ABC1'de 3.82 reytingle beşinci olurken AB'de 3.16 reytingle altıncı sırada yer aldı.

TRT 1'in kış sezonundan beri aralıksız olarak devam eden gençlik dizisi Tek Yürek bu hafta tüm kategorilerde 2 bandında izlenirken tüm kategorilerde az da olsa izleyicisini artırabildi. Tek Yürek'in 20. bölümü Total'de 2.51, AB'de 2.74 ve ABC1'de 2.61 reytingle yedinci oldu.

 
Haftanın en çok izlenen dizileri listesinin sonuncu sırasında TRT1'in fantastik çocuk dizisi Tozkoparan yer alıyor. Kış sezonu boyunca hafta sonu gündüz kuşağında ekrana gelen dizi, yaz sezonuyla hafta içi akşam kuşağına taşınmıştı. Tozkoparan bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybederek 1 bandında izlendi. Dizinin 26. bölümü Total'de 1.24, AB'de 1.32 ve ABC1'de 1.10 reytingle sekizinci sırada yer aldı.
 

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri