1001 Tv 29.06.2019 Afili Aşk
Afili Aşk

Bu hafta (24-28 Haziran) 8 dizi ekrana geldi: Afili Aşk, Benim Tatlı Yalanım, Canevim, Erkenci Kuş, Her Yerde Sen, Tek Yürek, Tozkoparan.

 
Bu dizilerin birbirleriyle olan reyting yarışında, geçen hafta olduğu gibi, bu hafta da yaz sezonunun yeni dizileri, geçtiğimiz sezondan devam eden dizilere fark atmış durumda. Kış sezonundan devam eden Erkenci Kuş, Tek Yürek ve Tozkoparan dizilerinin hiçbiri 4 barajına ulaşamadı; içlerinden sadece Erkenci Kuş iki kategoride 3 barajını aşabildi ama o da tüm kategorilerde izleyici kaybetti.
 
Haftanın en çok izlenen dizisi, önceki hafta olduğu gibi, Afili Aşk oldu. Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk'in başrollerini paylaştığı romantik-komedi türündeki dizisi yaz sezonunun hiti olma yolunda ilerliyor. Dizinin Kanal D'de ekrana gelen 3. bölümü tüm kategorilerde 6 barajını aştı; AB ve ABC1 gruplarında izleyicisini artırmayı başardı. Afili Aşk bu hafta Total'de 6.48 reytingle, AB'de 6.41 reytingle ve ABC1'de 6.33 reytingle birinci oldu.
 
Afili Aşk'tan sonra hafta boyunca en çok izlenen dizi Atv'nin yeni draması Kimse Bilmez oldu. Keremcem ve Özgü Kaya'nın başrollerini paylaştığı dizi tüm kategorilerde reytingini artırmayı ve bir kategoride 6 barajını aşmayı başardı. Kimse Bilmez 3. bölümüyle Total'de 6.27 ve ABC1'de 5.88 reytingle haftanın ikincisi olurken AB'de 5.54 reytingle üçüncü sırada yer aldı.

Tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başaran bir diğer dizi Her Yerde Sen oldu. Aybüke Pusat ve Furkan Andıç'ın başrollerini paylaştığı, FOX'un yeni romantik-komedisi geçen hafta 4 bandında izlendiği AB ve ABC1 kategorilerinde de 5 barajını aşmayı başardı ve tüm kategorilerde 5 bandında izlendi. Her Yerde Sen'in 3. bölümü Total'de 5.81, AB'de 5.85 ve ABC1'de 5.47 reyting elde etti.

Başrollerini Furkan Palalı ve Aslı Bekiroğlu'nun üstlendiği Star Tv'nin romantik-komedisi Benim Tatlı Yalanım bu hafta düşüş yaşadı. Geçen hafta bir kategoride 6, iki kategoride 5 barajına yükselmiş olan dizi, bu hafta tüm kategorilerde 4 bandına geriledi ve haftanın en çok izlenen dördüncü dizisi oldu. Benim Tatlı Yalanım'ın 3. bölümü Total'de 4.47, AB'de 4.41 ve ABC1'de 4.48 reyting elde etti.
 
Yaz sezonuna diğer dizilerden bir hafta önce başlayan Canevim ise düşüşte. Atv'de ekrana gelen dram türündeki dizi bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybı yaşadı ve sadece bir kategoride 3 barajını aşabildi. Biran Damla Yılmaz, Özgür Çevik ve Aras Aydın'ın başrollerini paylaştığı dizinin 4. bölümü Total'de 3.16, AB'de 2.09 ve ABC1'de 2.89 reyting elde etti.

Paylaş

 

Tüm Afili Aşk Bilgileri