Uzunçorap 31.10.2016 Anne
Anne

Takvimin 43. haftası tamamlandı ve haftalık dizi reytingleri belli oldu. Peki 43. haftada hangi dizi nasıl bir performans gösterdi, haftanın hareketleri sıralmayı nasıl etkiledi? 43. haftada 35 prime-time dizi yayınlandı. Star Tv'nin yeni dizisi "Anne" Salı akşamı, Kanal D'nin yeni dizisi "Vatanım Sensin" Perşembe akşamı ilk bölümleriyle ekrana "merhaba" dedi. TRT1 dizisi "Diriliş Ertuğrul" üçüncü sezon bölümleriyle ekrana ve Çarşamba akşamına dönüş yaptı. "Bodrum Masalı" yayın günü Perşembe'yi "Vatanım Sensin"e bırakarak Pazar gününe kaydı.  Fox Tv dizisi "Rüzgarın Kalbi" ve Show Tv dizisi "Arkadaşlar İyidir" son bölümleriyle ekrana geldiler. Yine Fox Tv dizisi "Familya" yayınlandığı Salı akşamında PT1 yayın kuşağından PT2'ye kaydı.
 

Peki bu değişiklikler haftalık dizi reytingleri listesini nasıl etkiledi? "Anne" ve "Vatanım Sensin" dizileri yayın hayatlarına nasıl başladılar, listeye kaçıncı sıradan giriş yaptılar? "Vatanım Sensin" gün olarak yerini aldığı Perşembe akşamında "Bodrum Masalı"ndan fazla reyting alabildi mi? "Bodrum Masalı" yeni yayın günü Pazar'da Perşembe gününde aldığı reytingleri yükseltebildi mi? "Diriliş Ertuğrul" sezon vedası yaptığı bölümüyle kıyaslandığında yeni sezonuna nasıl başladı? "Rüzgarın Kalbi" ve "Arkadaşlar İyidir" ekrana nasıl veda ettiler? 
 

43. Hafta "Haftalık Dizi Reytingleri" listesinin ilk sırasına tüm gruplarda "Diriliş Ertuğrul" yerleşti. Yeni sezonunun ilk bölümüyle Totalde (11.19) AB (14.06), ABC1 (14.37) reyting sonuçları alan dizi 8 Haziran 2016'da yayınlanan ikinci sezon final bölümünde ise Total (9.00), AB (12.23), ABC1 (12.32) sonuçları almıştı. Dolayısıyla "Diriliş Ertuğrul"un seyircisi tarafından özlendiği yorumunu yapmak mümkün. Yayını öncesinde yapılan tanıtımlarla iddiasını ortaya koyan MF yapım dizisi "Anne" listeye Total ve AB gruplarında 5. ve ABC1 grubunda 4. sıradan giriş yaptı. Dizi Totalde (6.72), AB ve ABC1 gruplarında (7+) reyting alarak tv izleyicisi tarafından iyi bir kabul gördü ve ilk bölümü sonrasında da iddiasını sürdürdü. O3 Medya yapımı "Vatanım Sensin" listeye Total grupta 10. sıradan, AB grubunda 4. sıradan, ABC1 grubunda 5. sıradan giriş yaptı. Dizi Total grupta (5.73), AB ve ABC1 gruplarında (7+) reyting alarak ekrana iyi bir başlangıç yaptı.
 
Yeni diziler olmaları itibarıyla "Anne" ve "Vatanım Sensin"i kıyaslarsak, Total ve ABC1 gruplarında "Anne", AB grubunda "Vatanım Sensin" daha çok izlenmiş görünüyor. İlave olarak, her iki dizinin de özellikle Total grupta diğer gruplara kıyasen düşük sonuçlar almış olmaları, Total izleyicinin halihazırda izlediği dizilere bağlılık gösterdiğini ifade ediyor. 

"Bodrum Masalı" Perşembe akşamında yayınladığı 42. haftada Total (3.56), AB (3.89), ABC1 (4.01) sonuçlarını almıştı. "Vatanım Sesin" bu hafta aldığı (5.73), (7.85), (7.32) sonuçlarıyla "Bodrum Masalı"nın reytinglerini geçmiş oldu.  "Bodrum Masalı" bu hafta yayınlandığı Cumartesi gününde (3.76), (4.65), (5.04) reytinglerini alarak tüm gruplarda izlenmesini yükseltti. Bu durumda Kanal D aldığı kararla hem "Vatanım Sensin" hem de "Bodrum Masalı" dizileri için doğru bir karar vermiş görünüyor.
 
Filmevi yapımı "Rüzgarın Kalbi" (2.09), (1.75) ve (2.25) reytinglerle tüm gruplarda 30. sırada yer alarak ekrana veda etti. O3 Medya yapımı "Arkadaşlar İyidir" Totalde (1.39) reytingle 32. sırada, AB'de (1.51) reytingle 33. sırada ve ABC1 grubunda(1.64) reytingle 33. sırada yer alarak final yaptı. 

Haftanın tüm gruplarda yükselişe geçen dizileri (6 dizi): "İçerde", "Yüksek Sosyete", "Kalbimdeki Deniz", "Bodrum Masalı", "Yeter" ve "Baba Candır"
 
Haftanın tüm gruplarda düşüş gösteren dizileri: (14 dizi) "Kiralık Aşk", "No: 309", "Kara Sevda", "Hayat Şarkısı", "Seksenler", "Cesur Yürek", "Gülümse Yeter", "Seviyor Sevmiyor", "Tatlı İntikam", "Hangimiz Sevmedik",  Arkadaşlar İyidir", "Sevda Kuşun Kanadında", "Familya", "Yüzyıllık Mühür"
Anne Anne

Paylaş

 

Tüm Anne Bilgileri