1001 Tv 4.11.2019 Kuzey Yıldızı
Kuzey Yıldızı

Geçtiğimiz hafta (28 Ekim - 3 Kasım) tarihleri arasında ekrana gelen 25 dizisinin arasından, tüm kategorilerde birinci olan isim yine değişmedi. FOX'un tıp draması Mucize Doktor haftanın en çok izlenen dizisi oldu. Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal'ın başrollerini paylaştığı dizi, önceki bölümüne göre tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı ve ABC1'de 20 barajını da aşmayı başardı. MF Yapım imzalı dizinin 8. bölümü Total'de 16.82, AB'de 18.82 ve ABC1'de 20.54 reyting elde etti. Mucize Doktor, AB ve ABC1 kategorilerinde, en yakın rakibine 11 puan fark atarken fark Total'de ise 6 puan oldu.

Haftanın Total ve ABC1'de en çok izlenen ikinci dizisi, önceki hafta olduğu gibi Bir Zamanlar Çukurova oldu. Atv'nin ikinci sezonundaki dizisi de bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başaran yapımlardandı. 'Çukurova' Total'de 10 barajını aşmayı başarırken ABC1'de de baraja çok yaklaştı. Tims&B yapımı dizinin 42. bölümü Total'de 10.70 ve ABC1'de 9.89 reyting elde ederken AB'de ise 7.41 reytingle haftanın en çok izlenen üçüncü dizisi olmayı başardı.

AB kategorisinin tüm hafta boyunca en çok izlediği ikinci dizi ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oldu. Atv'de 5. sezonuyla ekrana gelen mafya dizisi bu hafta sadece, ilk beş yapım arasına giremediği Total'de izleyicisini artırmayı başarırken diğer kategorilerde izleyici kaybetti. Dizinin 145. bölümünün Total reytingi 8.46, AB reytingi 7.47 ve ABC1 reytingi ise 8.68.

Geçtiğimiz hafta AB ve ABC1'in en çok izlediği ikinci dizi olan Çukur, bu hafta Total ve ABC1'de üçüncü sırada yer alırken AB'de ise dördüncülüğe geriledi. Show Tv'nin üçüncü sezonundaki dizisi geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümüyle tüm kategorilerde 10 barajını aşabilmişken bu hafta tümünde izleyici kaybetti ve barajın altında kaldı.  AB'deki kayıp 3 puana yakın oldu. Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Necip Memili'ye bu sezon Damla Sönmez ve Hazal Subaşı'nın da katıldığı dizinin 3. sezon 6. bölümü Total'de 9.97, AB'de 7.21 ve ABC1'de 9.87 reyting elde etti.

Hercai bu hafta Total'de en çok izlenen dördüncü dizi. Atv'nin ikinci sezonundaki draması tüm kategorilerde izleyicisini artırabilmesine rağmen diğer kategorilerde en çok izlenen beş dizi arasına giremedi. Ebru şahin ve Akın Akınözü'nün başrollerini paylaştığı dizinin 19. bölümü Total'de 8.81 reytingle izlenirken yeni bölümüyle bir üst reyting bandına çıkmayı başardığı AB ve ABC1'de sırasıyla 5.61 reytingle yedinci ve 7.64 reytingle altıncı sırada yer aldı. 

Bu hafta bir komedi dizisi Total'de en çok izlenen ilk beş dizi arasına girmeyi başardı. Show Tv'nin yeni komedisi Kuzey Yıldızı, bu kategorideki izlenme oranını 7 bandından 8 bandına çıkarırken ABC1'de de izleyicisini artırabildi. Aslıhan Güner ve İsmail Demirci'nin başrollerini paylaştığı dizinin AB başarısı ise diğer kategorilerin gerisinde kaldı. Bu kategoride 1 puanın üzerinde kayıpla 4.87 reyting elde etti ve en çok izlenen diziler listesinde on birinci sırada yer aldı. Dizinin 8. bölümünün ABC reytingi ise 7.17.

FOX'un üçüncü sezonundaki draması Kadın, bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybetti. İlk beş dizi içine girebildiği AB ve ABC1'de reytingi bir bant geriledi. Total'deki kaybı daha az olsa da bu kategoride en çok izlenen beş dizi arasına giremedi. Özge Özpirinçci'nin başrolünde yer aldığı dizinin 69. bölümü Total'de 8.27 reytingle yedinci, AB'de 6.93 ve ABC1'de 8.34 reytingle beşinci sırada yer aldı. 


Total'de en çok izlenen 10 dizi arasına girmeyi başaran diğer yapımlar Savaşçı, Arka Sokaklar ve Yasak Elma oldu. AB kategorisinde ilk ona giren diğer diziler Kurşun, Payitaht Abdülhamid ve Yasak Elma olurken ABC1'de Yasak Elma, Benim Adım Melek ve Savaşçı ilk on arasında yer aldı. 

Diğer tüm kanalların aksine, Star Tv herhangi bir yapımı ile, hiçbir kategoride en çok izlenen on dizi arasına giremedi. Kanalın en çok izlenen dizisi tüm kategorilerde 4 bandına reyting elde eden Sevgili Geçmiş oldu.
 

Paylaş

 

Tüm Kuzey Yıldızı Bilgileri