1001 Tv 12.08.2019 Erkenci Kuş
Erkenci Kuş

 Yaz sezonu boyunca her hafta olduğu gibi 5-11 Ağustos haftasının  da en çok izlenen dizisi olmayı başaran Afili Aşk, bu başarısına karşın bu hafta, özellikle AB kategorisinde dikkat çekici bir kayıp yaşadı. Bu düşüşün sebebi aynı saatlerde yayınlanan Akhisarspor - Galatasaray TFF Süper Kupa karşılaşmasıydı kuşkusuz. Afili Aşk, AB kategorisinde karşılaşmaya hem sıralamadaki yeri olan gün birinciliği hem de 2.23 puanlık reytingini kaptırdı. Diğer kategorilerden Total'de dikkat çekici oranda değişiklik yaşanmazken ABC1'de yaklaşık 1 puanlık izleyici kaybı meydana geldi.

 
Kanal D'de 9. bölümü ile ekrana gelen Afili Aşk bu hafta Total'de 7.07, AB'de 5.27 ve ABC1'de 5.91 reytingle, tüm gruplarda düşüş yaşasa da haftanın en çok izlenen dizisi olarak birinci sırada yer aldı.
 
Haftanın en çok izlenen ikinci dizisi olan Her Yerde Sen de tüm kategorilerde kayıp yaşayan diğer diziydi. Tüm hafta boyunca ekrana gelen diziler için de, önceki haftaya göre en dikkat çekici düşüşü yaşayan da o oldu; AB kategorisinde geçtiğimiz hafta 6 bandında olan reytingi bu hafta 3 bandına geriledi. Total'de dikkat çekici bir değişiklik yaşamayan dizinin ABC1 kategorisinde kaybı da 1 puana yaklaştı ve bu kategoride de 5 bandından 4 bandına geriledi. İzleyicisini geçici olarak emanet ettiği başka bir yapımın etkisinin görülmediği bu büyük düşüş sonraki haftalardaki performansı açısından endişe uyandırdı.
 
FOX'ta 9. bölümüyle ekrana gelen Her Yerde Sen bu hafta Total'de 5.20 haftanın en çok izlenen ikinci; AB'de 3.95 reytingle ve ABC1'de 4.59 reytingle üçüncü dizisi oldu.

AB ve ABC1 kategorilerinin en çok izlediği ikinci dizi olan Benim Tatlı Yalanım, Total'de ise dördüncü sırada yer aldı. Bu hafta tüm kategorilerde 4 bandında izlenen dizi Total'de izleyicisini az da olsa artırmayı başardı. Star'da 9. bölümüyle ekrana gelen dizi bu hafta Total'de 4.55, AB'de 4.57 ve ABC1'de 4.73 oranında izlendi.

 
Yaz sezonunun az sayıdaki dramından biri olan Kimse Bilmez bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı başardı. Tüm kategorilerde önceki haftayla aynı reyting bandında izlenen dizi, Total'de 4.61 reytingle haftanın en çok izlenen üçüncü, AB'de 2.53 reytingle beşinci ve ABC1'de 3.34 reytingle dördüncü dizisi oldu.
 
Bu hafta 51. bölümüyle ekrana veda eden Erkenci Kuş, final bölümüyle tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı ve iki kategoride 2 bandında olan reytingini 3 bandına çıkarmayı başardı. Star Tv'nin geçtiğimiz yaz sezonunda ekrana gelmeye başlayan ve aralıksız olan süren romantik-komedi türündeki dizisinin Kimse Bilme'le aynı akşam ekrana gelen 51. ve son bölümü Total'de 3.26 reytingle haftanın en çok izlenen altıncı dizisi olurken AB'de 3.14 reytingle dördüncü ve ABC1'de 3.20 reytingle beşinci sırada yer aldı.

Paylaş

 

Tüm Erkenci Kuş Bilgileri