1001 Tv 30.09.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor
Geçtiğimiz haftanın (23-29 Eylül) reyting yarışında, her anlamda galibi Mucize Doktor oldu. FOX'ta üçüncü bölümüyle ekrana gelen dizi, önceki hafta Total'de 12 bandında olan reytingini bu hafta 15 bandına, AB ve ABC1'de ise 13-14 bandında olan reytingini 18 bandına taşıdı ve büyük bir sıçrama yaparak, yine tüm kategorilerde birinci oldu. Son yılların en iyi açılışını yapan dizinin bu hafta aldığı AB ve ABC1 oranlarıyla ilgili olarak, dizinin sosyal medya hesaplarından da TIAK'ın 2012'den beri ölçümlediği tüm kanallarda bugüne kadar elde edilen en yüksek share'e ulaştığını (AB'de 46.35 ve ABC1'de 42.79) duyurdu.
 
Taner Ölmez, Onur Tuna, Reha Özcan ve Sinem Ünsal'ın başrollerini paylaştığı dizinin bu hafta ekrana gelen 3. bölümü Total hedef kitlede 15.48 reytingle, AB'de 18.69 ve ABC1'de 18.74 reytingle tüm kategorilerde hem gün hem de hafta birincisi oldu.
 
Haftanın en çok izlen dizileri listesinde ikinci sırada Çukur yer alıyor. Show Tv'nin 3. sezonundaki dizisi bu hafta tüm kategorilerde izleyicisini artırmayı ve ABC1'de 10 barajını aşmayı başardı. Çukurun 3. sezon 2. bölümü Total'de 8.81 reytingle, AB'de 8.96 reytingle ve ABC1'de 10.15 reytingle günün birincisi, haftanın ise ikincisi oldu.

Bu hafta üçüncü sırada yer alan iki diziden Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yeni sezonuna iyi bir başlangıç yaparak tüm kategorilerde izleyicisini artırdı; AB ve ABC1 kategorilerinde haftanın üçüncüsü oldu. Eşkıya'nın 140. bölümü Total'de 8.04 reytingle haftanın en çok izlenen beşinci dizisi olurken AB ve ABC1'de sırasıyla 7.26 ve 8.56 reytinge ulaştı.

Listenin Total kategorisindeki üçüncüsü Bir Zamanlar Çukurova yeni sezona başladığından beri izleyici kaybediyor. Bunda, hızla izleyicisini artıran Mucize Doktor'un olumsuz etkisi olduğunu düşünmek zor değil. Dizi, 15. bölümüyle AB'de 5 bandına kadar geriledi. Diğer kategorilerde de izleyici kaybı yaşadı. Bir Zamanlar Çukurova, bu hafta Total'de 8.81 reytingle üçüncü olurken AB'de 5.33 reytingle beşinci ve ABC1'de 7.57 reytingle dördüncü sırada yer aldı.
 
Listenin dördüncü sırasında yer alan diğer iki dizi olan Hercai ve Afili Aşk da bu hafta tüm kategorilerde kayıp yaşayan yapımlardan oldu. Atv'de cuma akşamları ekrana gelen Hercai, Total'de 8.25 reytinge ulaştı; AB'de 4.86 ve ABC1'de 6.42 reytingle altıncı sırada yer aldı.
 
Kanal D'nin ilk sezonundaki dizisi Afili Aşk iki kategoride ilk beş içine girebilen tek romantik-komedi olmayı başardı. Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul'un başrollerinde yer aldığı dizi bu hafta iki kategoride 6 barajını aştı. Dinin 15. bölümü Total'de 6.47 reytingle haftanın yedincisi, AB'de 5.60 reytingle haftanın dördüncüsü ve ABC1'de 6.62 reytingle haftanın beşincisi oldu.
 
Total'in altıncı sırasında yer alan Kuzey Yıldızı, bu kategoride izleyicisini artırarak 7.37 reytinge ulaştı. Show Tv'nin yeni komedisinin 3. bölümü AB'de 4.75 ve ABC'de 6.02 reytingle haftanın en çok izlenen 8. dizisi oldu.

 

AB ve ABC1'in 7. sırasında yer alan Yasak Elma bu hafta Total ve ABC1 kategorilerinde artış, AB'de kayıp yaşadı. En çok izlendiği ABC1 kategorisinde 6.26 reytinge ulaşan dizi AB'de de geçen haftayla birebir aynı oranda izlendi ve 4.78 reyting aldı. Yasak Elma'nın 50. bölümünün Total reytingi ise 5.80 oldu.
 
Yayınlanan toplam dizi sayısının yirmi altıya çıktığı haftada Total kategorisinde 5 barajını aşabilen diğer diziler Arka Sokaklar ve Sen Anlat Karadeniz olurken AB'de 5 barajını aşabilen başka bir dizi olmadı. Yukarıda sayılanlar dışında ABC1'de 5 barajını aşabilen tek dizi ise FOX'un romantik-komedisi Her Yerde Sen oldu.
 
Aşk Ağlatır, Bir Aile Hikayesi, Canevim, Çocuk, Elimi Bırakma, Kalk Gidelim, Kimse Bilmez, Kuzgun, Payitaht Abdülhamid, Sen Anlat Karadeniz, Şampiyon ve Vuslat dizileri bu hafta tüm kategorilerde reyting kaybetti; Benim Tatlı Yalanım ve Zalim İstanbul ise bu hafta tüm kategorilerde reytingini artırdı.
 
Bir Aile Hikayesi, Canevim, Elimi Bırakma, Kalk Gidelim, Kardeş Çocukları, Kimse Bilmez, Kuzgun, Sen Anlat Karadeniz, Şampiyon ve Vuslat dizileri çeşitli kategorilerde 2 barajının altında kalan diziler oldular.
 

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri