Reyting listelerinde neler yaşandı?

Işınla Bizi Scotty 13.06.2016 Tatlı İntikam
Tatlı İntikam

Geçen haftanın reyting listelerinin en ilgi çekici olayı EURO 2016 karşılaşmalarının listelere etkisiydi. Türkiye'nin de şampiyonaya katılıyor oluşu ilgiyi katladı. Özellikle Türkiye'nin Hırvatistan milli takımıyla 12 Haziran Pazar günü yaptığı karşılaşma sadece haftanın en yüksek izlenme oranını almakla kalmadı, sezonun da en yüksek oranlarından birine ulaştı. Diğer karşılaşmalar da reyting listesinin en üst sıralarına yerleşti, hatta AB grubunun ilk sırasını kimselere bırakmadı. Haftanın genelinde ayrıca Ramazan programlarının etkisi hayli görüldü.

 
6 Haziran Pazartesi günü Fox'un yeni dizisi "Hayat Sevince Güzel" ilk bölümüyle ekrana geldi. TOTAL'de 4.91 reytingle 4, AB'de 4.39 reytingle 3 ve ABC1'de 4.54 reytingle 5. sırada yer alan dizi, özellikle AB'de "Kırgın Çiçekler" ve "Paramparça"nın her ikisini de geçerek oldukça iyi bir başlangıç yaptı.
 
"Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz"ın sezon sonuna doğru dikkat çeken izleyici kaybı 7 Haziran Salı listesinde de hissedildi. Sezon boyunca defalarca geçtiği "Survivor"a geçilen dizi TOTAL'de 6.74, AB'de 7.09ve ABC1'de 7.24 reytingle tüm gruplarda 2. sırada yer aldı.
 
Salı akşamının sürprizi, sezon boyunca kan kaybı yaşayan, birara ilk 10 program arasına girmekte zorlanan "Aşk Yeniden"in finale bir kala dikkat çekici bir biçimde toparlanmasıydı. Fox Tv'nin ikinci sezonundaki romantik-komedisi, bu hafta  TOTAL'de 4.96 reytingle ile 5, AB'de 4.53 reytingle 6 ve ABC1'de 4.23 reytingle yine 6. sırada yer aldı.
 
Çarşamba akşamında sürpriz yoktu. Sezon finali yapan "Diriliş Ertuğrul" TOTAL'de 9.00, AB'de 12.23 ve ABC1'de 12.32 reytingle zirvede yer alarak sezonun en başarılı dizisi oldu.

Tatlı İntikam

Haftanın rekabeti en yoğun ve gruplar arasında izleyici tercihlerinin en farklı olduğu günü olan Perşembe akşamında sosyal medyanın en çok konuştuğu yapım "Muhteşem Yüzyıl: Kösem" olmuştu. Sezon finali ile ekrana gelen "Kösem", her hafta AB grubunun zirvesi için rekabet ettiği "Kördüğüm"ü geçerek bu grupta 5.0 reytingle günün en çok izlenen dizisi oldu. "TOTAL"de durumu yine parlak değildi; 2.71'lik izlenme oranı ile kendisine 20. sırada yer bulabildi.

 
Fox Tv'nin iddialı dizisi "Kördüğüm" daha iyi sonuçlar aldığı AB'de bu hafta 3.78 reytingle 5. sırada yer alırken TOTAL'de 3.03 reytingle 17. olarak şu ana kadarki en başarısız sonucunu elde etti.
 
Show Tv'nin sezon boyunca en çok izlenen iki dizisinden biri olan (Diğeri "İlişki Durumu: Karışık"tı.) "Asla Vazgeçmem" TOTAL'de aldığı sonuçla şaşırttı. Bu grupta sezon boyunca en üst basamaklarda yer alan dizi bu hafta 3.17 reytingle ancak 14. sırada kendisine yer bulabildi. İddiasız olduğu AB'de ise 1.97 reytingle 25. oldu.
 
Fox Tv'nin 4. sezon boyunca çok büyük bir ilgiyle izlenen, hatta ilk sezonlarında tüm haftanın ençok izlenen dizisi olan "Karagül" 10 Haziran Cuma akşamı ekrana veda etti. İki sezondur daha düşük izlenme oranlarına ulaştığı AB grubunda 3.63 reytingle 7. olurken uzun süre listenin zirvesini kimselere kaptırmadığı TOTAL'de 5.91 reytingle 2. ve ABC1'de de 4.86 reytingle 3. sırada yer aldı.
 
Sezon sonuna doğru, ana karakterlerinden Hüsnü Çoban'ın vurulması ve kurtulup kurtulmayacağının belirsizliği ile gündeme gelen "Arka Sokaklar" son yılların en büyük sürprizlerinden birini yapmış ve 10. sezonunda tüm gruplarda zirveye yerleşmişti. Kanal D'nin polisiye türündeki dizisi TOTAL'de hâlâ yerini korurken, AB'de zirveyi koruyamadı. Bu gruplarda sırasıyla 6.09 reytingle 1, 3.04 reytingle 11 ve ABC1'de de 3.76 reytingle 7. sırada yer aldı.
 
 

Paylaş

 

Tüm Tatlı İntikam Bilgileri