1001 Tv > Gündem Yorumları > Perşembenin zirvesinde yine Ateşböceği var

Perşembenin zirvesinde yine Ateşböceği var

Işınla Bizi Scotty | 4.08.2017 | Ateşböceği
Ateşböceği

Perşembe akşamları Star Tv'de ekrana gelen Ateşböceği, Atv draması Kanatsız Kuşlar'ın gölgesinde kalarak başlamıştı yayın hayatına. Tüm gruplarda, Kanatsız Kuşlar'ın ardından en çok izlenen ikinci dizi oluyordu. İki hafta önce ekrana gelen dördüncü bölümüne kadar. Mia Yapım tarafından hazırlanan, başrollerini Seçkin Özdemir ve Nilay Deniz'in paylaştığı dizi, reytingini 3 bandından 5 bandına yükseltti ve tüm gruplarda zirveye yerleşti. 

 
Aynı izleyici kitlesine hitap etmedikleri için izleyicisini kaptırdığı söylenemeyecek olsa da Kanatsız Kuşlar da aynı sıralarda reyting kaybı yaşamaya başladı. 5-6 arası olan izlenme oranı, 3-4 bandına geriledi ve ikinciliğe yerleşti.
 
Ateşböceği, rakibini geride bırakarak ve zirveye yerleşerek başarı gösterdi ama bununla birlikte o da izleyicisini artıramıyor; hatta ufak kayıplar yaşayabiliyor. Bu hafta tüm gruplarda küçük kayıplar yaşadı; TOTAL'de 5.30, AB'de 5.09 ve ABC1'de 5.01 oranında izlendi.
 
Kanatsız Kuşlar da rakibinin gerisinde kalsa ve tüm gruplarda ikinciliğe yerleşmiş olsa da TOTAL ve AB'de izleyicisini artırdı. Bu gruplarda sırasıyla 4.62 ve 3.88 reyting alırken ABC1 grubunda da 3.89 reyting elde etti. 

 

Oyuncu kadrosu Genel Bilgiler Haftalık Dizi Programı