1001 Tv 27.09.2019 Mucize Doktor
Mucize Doktor

26 Eylül Perşembe akşamı üç dizi ekrana geldi. Geçtiğimiz sezonun, Diriliş Ertuğrul'un ardından en çok izlenen dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova ile birlikte, aynı akşam yayına başlayan TRT 1 dizisi Şampiyon ve FOX dizisi Mucize Doktor. (Bir diğer perşembe dizisi olan Benim Tatlı Yalanım, izlenme oranlarının düşmeye başlaması üzerine gün değişikliğine giderek cumartesi akşamına taşındı.)

 
Daha ilk bölümüyle 7-8 bandında reytingle tüm kategorilerde birinci olan ve son yıllarda görülen en iyi açılışı yapan Mucize Doktor, ikinci bölümünde iki haneli oranlara taşıdığı reytingini 26 Eylül akşamı ekrana gelen 3. bölümü ile iyice yükseltti ve rakipleriyle arasındaki farkı, kolay kolay kapanamayacak denli açtı.
 
Taner Ölmez, Onur Tuna, Reha Özcan ve Sinem Ünsal'ın başrollerini paylaştığı, MF Yapım imzalı uyarlama dizinin 3. bölümü Total'de 15.48 reytingle, AB'de 18.69 reytingle ve ABC1'de 18.74 reytingle günün en çok izlenen yapımı oldu. Mucize Doktor'un bu oranlarla haftanın en çok izlenen dizisi olarak haftayı tamamlayacağını tahmin etmek güç değil.

Günün tüm kategorilerde ikincisi olan Bir Zamanlar Çukurova, yine tüm kategorilerde iki haneli oranlarla izlenen, hatta Total'de 15 reyting barajını aşmış bir ilk sezonun ardından sezon sonuna doğru yavaş yavaş izleyicisini kaybetmeye başlamıştı. Sezon yorgunluğuna ve havaların ısınmasıyla izleyicinin ekrandan uzak durmasına bağlanabilecek bu düşüş, ikinci sezonunda düzeliyor gibi görünmüyor. İlk sezonunu Total'de 11, AB'de 8 ve ABC1'de 9 bandında tamamlayan Atv dizisi, geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümüyle, sezonu Total'de 9, AB'de 6 ve ABC1'de 8 bandında reytinglerle açmıştı. Güçlü rakibi Mucize Doktor'un hızla yükselişiyle izleyicisini geri kazanma imkanını bulamayan Bir Zamanlar Çukurova, bu hafta da yine tüm kategorilerde kayıp yaşadı ve Total'de 8.81 reytingle ikinci olurken, AB'de 5.33 reytingle ve ABC1'de 7.57 reytingle günün en çok izlenen dördüncü yapımı oldu.

 
Mucize Doktor'la aynı akşam yayına başlayan baba-oğul hikayesi Şampiyon, zayıf başladığı ilk bölümünün ardından izleyicisini artırmayı başaramadı. Bu hafta tüm kategorilerde izleyici kaybeden dizinin 3 barajını geçebildiği hiçbir kategori kalmadı. Total'de 2.63 reytingle onuncu, AB'de 2.39 ve ABC1'de 2.88 reytingle sekizinci olan dizi iddiasını kaybetmiş görünüyor.
 
Günün en çok izlenen günlük dizisi, her gün olduğu gibi Yemin oldu. Kanal 7 dizisi, Total'de 2.43 reytingle on birinci olurken, izleyicisini artırmayı başardığı AB'de 1.49 reytingle on üçüncü ve ABC1'de 1.63 reytingle on altıncı sırada yer aldı.
 

Paylaş

 

Tüm Mucize Doktor Bilgileri