1001 Tv 31.05.2019 Bir Zamanlar Çukurova
Bir Zamanlar Çukurova

30 Mayıs Perşembe akşamı ekranda bir final, iki de sezon finali vardı.

Ay Yapım tarafından Show Tv için hazırlanan Çarpışma 24. bölümü ile ekrana veda etti. Yayına başlarken, bir sezonluk olarak planlandığı söylenen polisiye-dram türündeki dizi eğer plan bu olmasaydı da aldığı düşük izlenme oranları nedeniyle ikinci sezona devam etmeyebilirdi. Yayına başladığında da umulduğu oranda izlenmeyen dizi, sezon sonuna doğru gittikçe izleyici kaybetti. Total'de 1-2 bandında reytinglerle ilk on program arasında giremezken, daha çok izleyiciye ulaştığı AB'de ise 2-3 bandında reytinglerle zaman zaman ilk on program arasında yer aldı, zaman zaman dışında... Çarpışma sezona tüm gruplarda reyting kaybıyla veda etti. Dizinin final bölümü Total'de 1.6 reytingle otuz dördüncü, AB'de 2.12 reytingle on birinci ve ABC1'de  2.04 reytingle on dokuzuncu sırada yer aldı.

 Akşamın en çok izlenen dizisi, yine her Perşembe olduğu gibi, Bir Zamanlar Çukurova oldu. Atv'de ilk sezonunu tamamlayan dizinin sezon finali iki grupta izleyici kaybı, bir grupta ise artış yaşadı. Sadece Perşembe günlerinin değil, sezon boyunca tüm haftanın en çok izlenen dizilerinden biri olan Bir Zamanlar Çukurova'nın da reytinglerinde, diğer pek çok dizi gibi, sezon sonuna doğru düşüş görüldü. 30 Mayıs akşamı ekrana gelen bölümüyle sadece Total izleyici grubunda 10 barajını aşabildi. Bir Zamanlar Çukurova'nın 35 bölümü Total'de 10.31 reytingle, AB'de 8.88 reytingle ve ABC1'de 9.81 reytingle günün en çok izlenen programı olmayı başardı.

 
Akşamın üçüncü dizisi, yine sezon finaliyle ekrana gelen Avlu'du. Gelecek sezon farklı bir platformda devam edeceği açıklanan Avlu da tüm gruplarda reyting kaybı  yaşayarak tamamladı sezonu. Geçen haftanın aksine hiçbir grupta 4 barajını aşamayan dizi, bu hafta iki grupta 3 bandında, bir grupta ise 2 bandında izlendi. Avlu'nun Star Tv'de ekrana gelen 44. bölümü Total'de 3.86 reytingle ve AB'de 2.52 reytingle yedinci, ABC1'de 3.18 reytingle altıncı sırada yer alarak tüm gruplarda ilk on program içinde kalmayı başardı.
 

 

Paylaş

 

Tüm Bir Zamanlar Çukurova Bilgileri