Pazartesi reyting rekabetinde neler yaşandı?

1001 Tv 14.05.2019 Söz
Söz

Sezon sonuna yaklaşırken genel olarak tüm izlenme oranlarında bir düşüş görülse de bazı diziler, bölümlük performanslarına bağlı olarak reytinglerini artırmayı başarabiliyor. 13 Mayıs Pazartesi akşamı ekrana gelen beş diziden, izleyicilerini tüm gruplarda artırmayı başarabilen sadece Söz olurken tüm gruplarda izleyici kaybeden ise iki dizi oldu.

Günün en çok izlenen dizisi, çoğu hafta olduğu gibi, Çukur oldu. İkinci sezonun 32. bölümüyle ekrana gelen Çukur, Total grubunda izleyici kaybı yaşamasına rağmen bu grupta günün en çok izlenen programı olmayı başardı ve 7.89 reytingle birinci oldu. İzleyicisini artırmayı başardığı AB grubunda 6.81 reytingle ve ABC1'de 7.87 reytingle günün en çok izlenen ikinci programı ve en çok izlenen dizisi oldu.

Bu hafta tüm gruplarda izleyicisini artımayı başaran Söz, en yüksek reytingini aldığı Total grubunda 7.19 reytingle günün en çok izlenen üçüncü programı oldu. AB ve ABC1 gruplarında sırasıyla 4.35 ve 5.26 reytingle her iki grupta da dördüncü sırada yer aldı.

AB ve ABC1 gruplarının, Çukur'dan sonra en çok izlediği dizi Zalim İstanbul oldu. Kanal D'de 7. bölümü ile ekrana gelen dizi bu hafta tüm gruplarda izleyici kaybı yaşadı.  En yüksek reytingini elde ettiği ABC1 grubunda 6 bandından 5 bandına geriledi. Zalim istanbul bu hafta Total'de 5.32 reytingle dördüncü, AB'de 5.05 ve ABC1'de 5.43 reytingle günün en çok izlenen üçüncü programı olmayı başardı.

Tüm gruplarda izleyici kaybı yaşayan diğer dizi ise Yasak Elma'ydı. İkinci sezonuyla ekranda olan dizi, bu hafta hiçbir grupta 5 barajına ulaşamadı. Dizinin 45. bölümü Total'de 4.98 reytingle ve AB'de 4.15 reytingle beşinci, ABC1'de 4.66 reytingle altıncı sırada yer aldı.

TRT 1'de ekrana gelen Vuslat bu hafta Total grubunda ilk 20 program arasına giremezken diğer gruplarda ilk 10 program arasına girmeyi başardı. İzleyicisini artırabildiği tek grup olan Total'de 2.38 reytingle yirmi dördüncü sırada kendisine yer bulan Vuslat, AB'de 3.09 reytingle sekizinci ve ABC1'de 2.87 reytingle dokuzuncu sırada yer alırken akşamın en az izlenen dizisi oldu.

Söz

Paylaş

 

Tüm Söz Bilgileri